اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

0 تا 100 استخراج بيت کوين | رايگان در خانه پول بسازيد|

0 124

استخراج بيت کوین از سال 2008 شروع شد. با انتشار مقاله‌اى كه نوعى پول ديجيتال را با نام بيت‌كوين نويد مى‌داد. فردى به نام ساتوشى ناكاماتو آغاز‌گر انقلابى بود كه سال‌ها بعد به تيتر يك روزنامه‌ها بدل شد و اقتصاددانان جهان را به بحث‌هاى نظرى گسترده‌اى درباره استخراج بيت‌كوين وادار كرد.

برای آشنایی دقیق تر مقاله ” بیت کوین چیست ” را مطالعه کنید.

بيت كوين نوعى ارز الكترونيك است كه می‌توانید با آن معامله كنيد، خريد و فروش انجام دهيد و به هر نقطه‌اى از جهان پول بفرستيد. علاوه‌بر این‌ها مى‌توانيد آن را به عنوان نوعى سرمايه‌گذارى در نظر بگيريد.

به احتمال زياد همراه با افزايش قيمت وسوسه‌انگيز ارزهاى ديجيتال در اخبار و فضاى مجازى درباره امپراطور ارزهاى ديجيتال هم اخبارى شنيده‌ايد. مطالبى تحت عنوان بيت‌كوين چيست؟ استخراج بيت‌كوين رايگان چگونه‌است؟ مراحل استخراج بيت‌كوين با کامپیوتر خانگى چيست؟ نحوه استخراج بيت‌كوين با گوشى چگونه است؟ درآمد دستگاه استخراج بيت‌كوين چقدر است؟ و سايت استخراج بيت‌كوين چيست؟

بيت كوين چيست؟

درواقع بيت كوين يك نوع ارز الكترونيك است كه توسط آن مى‌توانيد به هر نقطه‌اى از جهان پول بفرستيد. يا از آن براى خريد كالا و خدمات استفاده كنيد. دو ويژگى مهم اين ارز ديجيتال، يكى غير‌متمركز بودن است و ديگرى در امان ماندن از چاپ پول جديد؛ كه دستاورد مهمى در برابر پول‌هاى سنتى امروزى است و مسير را براى شكل نوينى از يك نظام اقتصادى و سرمايه‌گذارى جديد فراهم ‌مى‌كند. به وسيله اين ارز ديجيتال مى‌توانيد انتقالات ارزى‌تان را به بهترين نحو انجام دهيد و حتى از فروشگاه‌هاى آنلاين سفارش دهيد.

چه كسى بيت كوين را كنترل مى‌كند؟

بيت كوين توسط هيچ فرد يا گروه خاصى كنترل نمى‌شود. بيت كوين در واقع بر خلاف پول‌هاى سنتى امروزى كه عرضه و توزيع آن‌ها توسط دولت ها صورت مى‌پذيرد، در كنترل هيچ فرد، گروه و يا سازمانى نيست. افرادى كه به عنوان كاربر وارد اين شبكه ارزى ديجيتال مى‌شوند، بايد قوانين و مقررات شبكه را رعايت كنند. اين قوانين به صورت كدهاى برنامه‌نويسىاست كه توسط همه كاربران بر روى اينترنت قابل مشاهده است.

گروه‌هاى مختلفى در شبكه بيت‌كوين حضور دارند، از جمله مهم‌ترینآن‌ها مى‌توان به تمامى استخراج كنندگان (يعنى كسانيكه عكس آن‌ها را با بيل و كلنگ ديده‌ايد كه در اصل هیچ شباهتى به اين عكس‌ها ندارند)، توسعه‌دهندگان (برنامه‌نويسانى هستند كه مسئوليت بهبود اين نرم‌افزار را به صورتکاملاً داوطلبانه بر‌عهده دارند) و در نهايت نودهاى شبكه (دستگاه‌هايى هستند كه به شبكه متصل‌اند) اشاره كرد.

هر كدام از این‌ها كارآيى خودشان را دارند مثلا: ماينرها يا استخراج‌كنندگان وظيفه تائید انتقال بيت کوین‌ها را دارند و نودها هم مسئوليت حفظ تاريخچه تراكنش‌ها را در شبكه برعهده دارند. در ادامه به سايت استخراج بيت كوين يا همان “فاست” مى‌پردازيم.

آموزش استخراج بیت کوین

سايت استخراج بيت كوين

در اين قسمت قرار است به روش‌ها و سايت استخراج بيت كويين كه مى‌توانيد به كمك آنها استخراج بيت كوين رايگان انجام دهيد، مى‌پردازيم.

بعضى از اين روش‌ها مانند فاست، بسيار راحت هستند اما اين احتمال وجود دارد كه افراد در نهايت چيزى نصيبشان نشود يا درآمد بسيار ناچيزى از آن كسب كنند. در دنيا انواع مختلفپ از سايت استخراج بيت كوين وجود دارد، بعضى ديگر از جمله “فريلنسرى” سخت هستند اما درآمد تضمينى بالايى دارند. برخى از روش‌هاى استخراج بيت‌ كوين رايگان در ذيل آمده است:

فاست بيت كوين

يك سايت استخراج بيت كوين، فاست است كه در زبان انگليسى هم به معناى شير آبى است كه چكه مى‌كند. از اين واژه و مى‌توان معناى درآمد قطره‌اى را نيز دريافت كرد.

ميزان سختى اين سايت کم، اما درآمد حاصل از آن پايين است. در اين سايت مى‌توانيد هر چند ثانيه يك بار بيت كوين يا ارز ديجيتال ديگرى دريافت كنيد. اين سايت براى استخراج بيت كوين از لحاظ دشوارى در سطح پايينى قرار دارد. ايده جذابى دارد؛ چند ثانيه صبر مى‌كنيد، روى يك دكمه كليک مى‌كنيد، سپس يك بيت كوين رايگان بدست مى‌آوريد. اما حقيقت مهم اين است كه در حقيقت هيچ چيز عايدتان نخواهد شد؛ به دو دليل اصلى:

• مقدار هر بار استخراج بيت كوين در اين سايت، بسيار ناچيز است.( به عنوان مثال هر بار زدن دكمه 0.001 دلار يعنى كمتر از 30 تومان است)
• حداقل مبلغ مجاز براى برداشت هم بسيار بالاست، به عنوان مثال 20 دلار است.

و اين در صورتى است كه سايت فاست در زمان وصول درخواستتان هزار بهانه نياورد تا پولتان را پرداخت نكند.
در روزهاى اول ظهور اين ارز ديجيتال، فاست ها نيت پاكى داشتند و با پرداخت بيت كوين رايگان به كاربرانشان به دنبال اين بودند تا مردم را با اين پديده آشنا كنند. اما پس از مدتى فاست‌ها به دنبال اين بودند كه با جذب تعداد زيادى بازديد و تبليغات، تبديل به روشى براى پر كردن جيب گرداننده سايت تبديل شوند.

با فعاليت در سايت فاست كمك مى‌كنيد تا با تبليغات و بهره‌مندى از بازديدتان، گرداننده سايت به كسب درآمد بپردازد و نصيب شما هيچ شود. اما خب اگر مى‌توانيد راهى پيدا كنيد كه سيستم را دور بزنيد، امتحانش مجانى است.
در بيشتر فاست ها، به جز كليك كردن و استخراج بيت كوين، روش هاى ديگرى نيز براى كسب درآمد وجود دارد كه در ذيل به آن‌هامی‌پردازیم:

 • Cointiply

اين وب سايت سال 2018 بود كه به طور رسمى فعاليتش را آغاز كرد و به يكى از پربازدیدی‌ترین سايت‌هاى فاست به شمار مى‌رود. در اين سايت علاوه بر استخراج بيت كويين روش‌هاى ديگرى نيز براى كسب درآمد وجود دارد. روش‌هايى نظیر: تماشاى ويديو، كليك بر روى تبليغات، شركت در نظر سنجى و…

 • bonusbitcoin

اين وب‌سايت يكى ديگر از قديمى‌ترين فاست‌هاى بيت كوين است كه هر 15 دقيقه مى‌توان از آن استخراج بيت كوين كرد كه هر بار به طور متوسط 24 ساتوشى به كاربر خود مى‌دهد. به جز فاست در اين وب سايت، امكانات ديگرى براى كسب درآمد وجود ندارد.

 • Moon bitcoin

يكى ديگر از وب سايت‌هاى قديمى كه از سال 2015 از فاست‌هاى خوب بيت كوين به شمار مى‌آمد همين سايت است. در اين وب‌سايت مى‌توان به طور ميانگين در هر 5 دقيقه 10 ساتوشى كسب كرد.

فريلنسرى

نحوه استخراج بیت کوین

در اين روش براى كسب بيت كوين با وجود ميزان سختى بالا اما درآمد زيادى نيز عايدتان مى‌شود. اگر مهارت‌هاى ويژه‌اى در كسب و كارهاى آنلاين مثلاً: برنامه‌نويسى، طراحى و توليد محتوا و… داريد و علاوه بر اين زبان انگلیسی‌تان هم خوب است، مى‌توانيد به صورت دوركارى با افراد و كسب و كارهاى مختلف به صورت پروژه‌اى كاركنيد و دستمزدتان را به صورت بيت كوين دريافت كنيد.

اگرچه اين روش به مهارت و زبان در سطح بالايى نياز دارد، اما مى‌توانيد يك درآمد بالاى لذت‌بخش براى خود فراهم كنيد. سه مورد از بهترين سايت‌هايى كه مى‌توانيد با كمك آن‌ها فريلنسر شويد و بيت كوين بگيريد در زير برايتان معرفى شده است:

 • ارزديجيتال

وب سايت ارزديجيتال در واقع يك رسانه تخصصى بلاك‌چين و ارزهاى ديجيتالى است كه در ايران، به كار كردن با فريلنسرهاى متخصص توليد محتوا و حرفه‌اى افتخار مى‌كند.

اگر به زبان انگليسى مسلط هستيد و حداقل يك سال به عنوان توليد محتوا كاركرده‌ايد و همچين آشنا به ارزهاى ديجيتال هستيد، يا سابقه كار شما در برنامه‌نويسى به سه سال مى‌رسد، مى‌توانيد رزومه خودتان را به آيدى تلگرام @arzdigital_hire ارسال كنيد. پس از مقبول واقع شدن رزومه‌ شما، ارز ديجيتال به فريلنسرهايى كه تمايل داشته باشند، به عنوان دستمزد بيت كوين پرداخت مى‌كند.

 • Crypto.gobs

در وب‌سايت كريپتو دات جابز اين توانايى براى شما مهيا شده است تا با ارسال رزومه به شركت‌هايى كه در زمينه ارز ديجيتال در سراسر جهان فعال هستند، در خواست همكارى ارسال كنيد. صرافى و كيف پول‌هاى بزرگ خارجى نيز در اين سايت آگهى‌هاى استخدامشان را درج مى‌كنند كه مى‌تواند يك انتخاب خوب براى استخراج بيت كوين به‌حساب آيد. بسيارى از فرصت‌هاى شغلى موجود در اين وب سايت به صورت دوركارى است كه دستمزدش به شكل بيت كوين پرداخت مى‌شود.

پيوندهاى ارجاع

استخراج بیت کوین در خانه

روش درآمد از لينك‌هاى ارجاع بسيار ساده است. در ابتدا شما بايد در يك سايت كه امكان كسب درآمد از آن با لينك‌هاى ريفرال وجود دارد، ثبت نام كنيد. سپس براى شما يك لينك مخصوص ارسال مى‌شود كه با اشتراك‌گذارى آن و ثبت‌نام افراد جديد، به عنوان پورسانت برايتان بيت كوين رايگان ارسال مى‌شود. اگر در سايت‌هاى معتبرى عضو شويد با شركت در فرآيند عضوگيرى و اشتراك‌گذارى لينك مى‌توانيد ارز ديجيتال رايگان كسب كنيد و آن‌ها را افزايش دهيد.

ذكر اين نكته مهم است كه هميشه به ياد داشته باشيد اغلب طرح‌هاى عضوگيرى، يا کلاه‌برداری هستند و تنها براى جذب بازديدكننده تبليغات فيك مى‌كنند يا شركت در آنها در نهايت هيچ درآمدي ندارد.

اما با وجود اين طرح‌هاى جذب مشترى در صرافى‌هاى بزرگ ارز ديجيتال بسيار معتبر هستند، شما مى‌توانيد با خيال راحت در آن‌ها فعاليت كنيد. اگر هم كاربرى با مشخصات شما نام كاربرى و رمز عبور دريافت كند درصدى از معاملات هم به سود شما مى‌رسد.

بايننس
يكى از بزرگترين صرافى‌هاى ارز الكترونيك در جهان بايننس است. پس از طى فرآيند نام‌نويسى می‌توانید از بخش اكانت، لينك دعوتتان را دريافت و آن را به افرادى كه قصد دارند معاملات ارزى ديجيتال انجام دهند ارسال كنيد. با تراكنش‌هاى زيرمجموعه‌هاى شما، تا 50 درصد كميسيون معاملات آنها به كيف پول شما واريز خواهد شد.

بيتمكس
بزرگ‌ترین پلتفرم معاملاتى بيت كوين از نظر حجم معاملاتى كه در آن صورت مى‌پذيرد، بيتمكس است. اگر كاربرى با كمك لينك دعوت شما در اين پلتفرم عضو شود، 10 درصد کارکرد تراكنش‌هاى او به شما تعلق مى‌گيرد. اما امتياز ويژه‌اش در اين است كه اگر فرد با لينك دعوت ثبت‌نام كند، تا 6‌ماه از 10 درصد تخفيف ويژه در كارمزدهايش بهره خواهد برد كه مى‌تواند انگيزه خوبى براى زيرمجموعه‌ها باشد.
پكس‌فول
از بزرگ‌ترین صرافى‌هاى واسط براى خريد و فروش بيت كوين و ساير ارزهاى ديجيتال است. امتياز ويژه اين صرافى در اين است كه 50 درصد كمسيون افراد عضو شده از طريق لينك ارجاع به دعوت كننده تعلق مى‌گيرد.

استخراج بيت كوين با كامپيوتر خانگى

استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی

براى استخراج بيت كوين رايگان در ابتدای كار نيازمند يك كامپيوتر خانگى با قدرت پردازش بالاست كه بتوان با آن بازى‌هاى قدرتمند و كارهاى گرافيكى سنگين انجام داد.

همچنین شما میتوانید برای اطلاع دقیق درباره روش های استخراج بیت کوین مقاله” چگونه بیت کوین رایگان بدست آوریم” را مطالعه کنید.
به اين سؤال كه چه كامپيوترى يا لپ‌تاپى مناسب اين كار است نمى‌توان جواب داد، اما براى استخراج بيت كوين رايگان وصرفه‌جويى در برق و به طور كلى استخراج ارزها ارزش تست يك سيستم قدرتمند را دارد. هرچه بيشتر بتوانيد سيستم را روشن نگهداريد و نرم‌افزار استخراج را اجرا كنيد، درآمد حاصل از اين كار بيشتر خواهد بود. مرحله بعدى اتصال اينترنت بدون قطعى و با پايدارى بالاست. اين اتصال بايد پايدار باشد تا فرآيند استخراج بيت كوين رايگان قطع و وصل نشود.

در پايين مراحل شروع كار براى استخراج بيت كويين با كامپيوتر خانگى شرح داده شده است:

 • نخست، ثبت‌نام و نصب نرم‌افزار minergate
 • دوم، باز كردن نرم افزار براى استخراج رايگان بيت كوين
 • سوم، چك كردن وضعيت در سايت minergate
 • چهارم، ايجاد يك كيف‌پول براى ارزديجيتال(البته اگر از قبل ثبت نام نكرده‌ايد)
 • پنجم، انتقال ارز استخراج شده از minergateبه كيف‌پول
 • ششم، تبديل و فروش ارز به ريال

جزئيات سه مرحله عمده براى استخراج بيت كويين باکامپیوتر خانگى را در ادامه بخوانيد.

 •  ثبت‌نام و نصب نرم‌افزار از سايتminergate

اين كار کاملاً رايگان انجام مى‌شود و براى انجام اين فرآيند نيازى به پرداخت هيچ وجهى نيست.سايت يك واسط بين استخراج‌كنندگان، صرافى‌ها و صاحبان گروه‌هاى استخراجى است كه در اصطلاح به آن‌ها”ماينينگ‌پول” گفته مى‌شود.

 • اجرا كردن نرم‌افزار

پس از دانلود نرم افزار براى استخراج بيت كوين با كامپيوتر خانگى، آنرا اجرا كنيد. براى شروع به كار كردن نرم افزار بايد با ايميلى كه داخل سايت ثبت‌نام كرده‌ايد، را وارد كنيد. اين نرم افزار براساس قدرت سيستم شما و بازارى كه براى ارزها وجود دارد كه به طور اتوماتيك شروع به استخراج بهترين ارز مناسب براى شما مى‌كند.

 • پس از اجراى نرم افزار موردنظر وارد حساب‌كاربرى خود در سايت minergate شويد و در بخش dashboard مشاهده کنیدکه آيا تغييرى در موجودى ارز مورد نظرتان بهوجود آمده يا خير.

استخراج بيت كوين با گوشى

بيت كوين ماينينگ منفرد بر روى گوشى موبايل:

منظور از ماينينگ منفرد اين است كه موبايل شما به عنوان يك نود مستقل به شبكه آن ارز ديجيتال اتصال مى‌يابد. اينكه چقدر بتوانيد به كمك بيت كوين ماينينگ منفرد روى موبايلتان پول درآوريد، به چيزهاى متعددى بستگى دارد.

همان‌طور كه گفته شد توان پردازشى دستگاه‌هاى متصل به شبكه بيت كوين بسيار زياد است؛ مثلاً با دستگاه antminer s9gمى‌توانيد با th/s 14.5کارکنید و با اين همه شما فقط مى‌توانيد یک‌میلیون و هفتصد هزار تومان در ماه با آن درآمد داشته باشيد. اين نكته حائز اهميت است كه افزايش توان پردازشى شبكه ميزان سختى ماينينگ بيت كوين را زياد كرده كه همين قضيه باعث مى‌شود استخراج بيت كوين با گوشى هوشمند چندان به صرفه و معقول نباشد؛ وقتى مقايسه‌اى بين توان پردازشى موبايل خود با كارت گرافيك radeon vii انجام دهيد، خواهيد فهميد كه گوشى شما يك 9 ميليونم يك كارت گرافيك هم قدرت ندارد.

در نتيجه استخراج بيت كويين با گوشى هوشمند، كار بى‌معنايى خواهد بود. از آنجايى كه گوشى بايد به طور مداوم با توان صد در صد كار كند، احتمال اينكه در كوتاه مدت بسوزد هم وجود دارد.

قيمت دستگاه استخراج بيت كوين antminer s9i

در آبان ماه سال 99 یعنی در زمان تهیه این مطلب از 6.549.000تومان شروع مى‌شود. قيمت دستگاه استخراج بيت كوين antminer s9i براى شروع به كار كردن استخراج بيت كوين مناسب‌ترين قيمت را در بين ساير همتايانش در بازار دارد و درآمد دستگاه استخراج بيت كوين نيز مى‌تواند از 1 مليون تا 3 متفاوت باشد. در پايين نگاهى به ليست قيمتى دستگاه‌هاى مدل آنتى‌ماينر مى‌اندازيم.

نام دستگاهمدلقيمت
دستگاه ماينينگ كاننavalonminer8516.549.000
انت ماينر بيت ماينAntminer s17 56th/s95.342.600
انت ماينر بيت مينBitmains17plus73 th/s69.826.000
انت ماينر بيت مينBitmains17plus 64th/s63.306.000
انت ماينر بيت مينBitmains17e 50th/s56.030.000
انت ماينر بيت مينBitmains17plus 67th/s68.776.000

قيمت دستگاه استخراج بيت كوين antminer s9i در بين ساير همتايانش مناسب‌تر است. اما درآمد دستگاه استخراج بيت كوين همانطور كه گفته شد مى‌تواند با هر دستگاهى متفاوت باشد. درآمد دستگاه استخراج بيت كوين با توجه به مصرف برق صنعتى و صادراتى متفاوت است. درآمد دستگاه استخراج بيت كوين در مدل هاى ياد شده بالا از 500.000 تا 2.300.000 متفاوت است.

در ادامه شما به سایتی نیاز دارید که سایت های معتبر خرید و فروش بیت کوین را انجام دهید، باید مراقب باشید که سایت هایی که در آنجا خرید و فروش انجام میگیرد حتما معتر باشند.

آنچه در پايان بايد بدانيد…

استخراج بیت کوین از منزل

باتوجه به تغيير شرايط اقتصادى و به روز شدن بازارهاى مالى، هركسى مى‌تواند باكمى دانش راجع به اين دست از بازارها دست به سرمايه‌گذارى و افزايش دارايى‌اش كند. همان‌طور كه گفته شد بيت كوين يك نوع ارز الكترونيك است كه توسط آن مى‌توانيد به هر نقطه‌اى از جهان پول بفرستيد و يا از آن براى خريد كالا و خدمات استفاده كنيدبه طور مداوم استخراج بيت كوين انجام دهيد.

دو ويژگى مهم اسخراج بيت كوين، يكى غير‌متمركز بودن است و ديگرى در امان ماندن از چاپ پول جديد كه دستاورد مهمى در برابر پول‌هاى سنتى امروزى است كه مسير را براى شكل نوينى از يك نظام اقتصادى و سرمايه‌گذارى جديد فراهم ‌مى‌كند. به‌وسیله اين ارز ديجيتال مى‌توانيد انتقالات ارزى‌تان را به بهترين نحو انجام دهيد و حتى از فروشگاه‌هاى آنلاين سفارش دهيد.

اين را هم در خاطر داشته باشيد كه بيت كوين توسط هيچ فرد يا گروه خاصى كنترل نمى‌شود. بيت كوين در واقع بر خلاف پول‌هاى سنتى امروزى كه عرضه و توزيع آن‌ها توسط دولت‌ها صورت مى‌پذيرد، در كنترل هيچ فرد، گروه و يا سازمانى نيست. افرادى كه به عنوان كاربر وارد اين شبكه ارزى ديجيتال مى‌شوند، بايد قوانين و مقررات شبكه را رعايت كنند. اين قوانين به صورت كدهاى برنامه‌نويسى است كه توسط همه كاربران بر روى اينترنت قابل مشاهده است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.