اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

رمز ارز استلار| صفر تا صد رمز ارز لومن يا استلار (xlm)

39 543
آنچه در این مطلب خواهید خواند

استلار چيست؟

هرچند تعداد زيادى از ارزهاى ديجيتال امروزه باب شده است اما سرمايه‌گذارى روى همه آنها كار عاقلانه‌اى نيست. در ميان اين تنوع ارزى برخى از رمز ارزها با امكانات بهتر و امنيت بيشتر توانسته‏اند از ساير رقبا پيشى بگيرند.استلار، يكى از انواع مختلف ارزهاى ديجيتال موجود در بازارهاى نوين مالى هست كه مى‌توان استلار را از شاخه يا به عبارت ديگر فورك ريپل دانست. بنيان‌گذار ارشد ريپل يعنى جد مك كالب، با چند نفر از توسعه دهندگان ريپل بر سر يك دسته از مسائل داخلى و كارى اختلاف نظر پيدا كرد و همين امر منجر به جدايى جد مك كالب از ريپل شد.

اگر علاقه مندید با جزئیاتی که کمتر کسی به شما درباره اتریوم می گوید حتما مطلب ” اتریوم چیست ” را کامل و با دقت مطالعه بفرمایید.

تنها تفاوت عمده بين ريپل و رمز ارز استلار در اين است كه: ريپل به دنبال ارائه راه‌حلى جامع براى انتقال بين بانك‌هاى سرارسر جهان مى‌باشد و اين درحالي است كه رمز ارز استلار به دنبال تسهيل پرداخت هاى بين افراد در سراسر جهان است. اما شيوه كار هردو يكسان است.

لومن چيست؟

لومن (xlm)، واحد ارز مورد استفاده در شبكه استلار مى‌باشد كه تا كنون 100 ميليارد آن ايجاد شده كه به مرور زمان به طور اتوماتيك به بازار عرضه مى‌شود. اين را در نظر بگيريد كه هر تراكنشتان در شبكه استلار تنها 0.0001 كارمزد دارد و هر تراكنش فقط كمتر از 6 ثانيه صورت مى‌پذيرد.

لومن ارز ديجيتال استلار، با علامت اختصارى xlm در بازارهاى بين‌المللى شناخته مى‌شود كه تنها به ميزان 100 ميليارد واحد است كه به مرور زمان بصورت خودكار به بازار عرضه شده و در بخش هاى مختلفى از شبكه استلار استفاده مى‎شود. مثلا كاربران براى هدايت و يارى به شبكه براى‌شناسايى حسابهاى غيرفعال بايد حداقل 0.5 لومن در حساب داشته باشند. علاوه بر اين ها لومن در پرداخت كارمزد تراكنش هاى معامله كنندگان نيز درون شبكه استلار مورد استفاده قرار مى‌گيرد كه حداقل مبلغ تراكنش 0.0001 xlm است.

كيف‌پول استلار
در سايت رسمى استلار، اينطور به معرفى استلار پرداخته شده است كه خود استلار يك زيربناى پرداخت متن باز و توزيع شده هست. پروتكل هاى استلار به كمك پرداخت‌هاى برون مرزى، امكان مبادله با ارزهاى سنتى و يا تبديل خودكار بين افراد را در سرتاسر جهان فراهم مى‌كند. شبكه استلار غيرمتمركز است، اما همانند ريپل و على‌رقم بيت‌كويين بر روى بلاك‌چين فعاليتى ندارد. ذكر اين نكته نيز حايز اهميت است كه ارز شبكه استلار يا همان لومن، قابليت استخراج را ندارد و توسط شركت مقدار معينى ايجاد شده است.

رمز ارز استلار چيست؟

شايد ابتدايى‌ترين سوال بنيادين برايتان اين است كه رمز ارز استلار چيست؟ در واقع رمز ارز استلار، يكى ديگر از انواع مختلف ارزهاى ديجيتال است كه براى از دست ندادن ارزش سرمايه خودتان در شرايط تورمى و اوضاع نابسامان اقتصادى مى توانيد از آن بهره ببريد.

رمز ارز استلار، در واقع يك ارز رمزگزارى شده مى‌باشد كه هدف از تشكيل آن كمک به افراد فقير جهان است و سعى را بر اين گذاشته است تا آنان بتوانند راحت‌تر به خدمات مالى دسترسى داشته باشند.

استلار مردم را براى مبارزه با فقر و توسعه پتانسيل‌هاى فردي، به يك دسته از خدمات مالى كم هزينه متصل كرده و در واقع اجازه مى‌دهد پول بسيار ارزان‌تر و همينطور سريع‌تر از سيستم هاى نهادينه شده كنونى، بدون محدوديت مكانى (يعنى بدون مرز مى‌باشد) در جريان است.

رمز ارز استلار ويژگى هاى خاص و متمايز به خودش را دارد كه آن را براى سرمايه‌گذارى مناسب مى‌كند. در اين مقاله سعى براين است تا توضيح داده شود چرا اين رمز ارز مناسب براى سرمايه‌گذارى است. بعد از آن به سراغ اين مى‌رويم تا بدانيد براى خريد رمز ارز استلار بايد چه كارى انجام دهيد. پس اگر دنبال اين هستيد تا بدانيد رمز ارز استلار چيست و چگونه مى‌توان آن را خريد و همينطور يك تحليل جامع و كاربردى از تحليل قيمت استلار، الگوريتم استلار و نحوه ساخت كيف پول استلار داشته باشيد تا انتهاى اين مقاله با ما همراه شويد.

معايب و مزاياى ارزديجيتال استلار

تعدادى از ويژگى‌هاى مهم ارز ديجيتال

 • پايگاه داده اى غيرمتمركز و همراه با متن باز دارد
 • زمان كوتاه 3 ثانيه اى براى تاييد تراكنش ها
 • انجام هزاران تراكنش بصورت همزمان
 • استفاده از پروتكل اجماع استلار
 • قابليت استفاده از ويژگى چند امضايى و همچنين تنظيم قرارداد‌هاى هوشمند
 • تراكنش هاى چند ارزى( به اين معنى كه اگر فردى در يك طرف جهان قصد ارسال پول خود با يك واحد ارزى مثلا يورو را دارد، فردى ديگر در آن طرف جهان قصد دريافت همان مقدار را با واحد ارزى ديگر به طور مثال دلار دارد.)

تفاوت رمز ارز استلار با ساير ارزها

شبكه رمز ارز استلار داراى ارز مبادله اى خودكار هست. اين بدان معناست كه به راحتى مى‌توانيد استلار را با فيات ( به ارزهايى‌كه روزانه مبادله مى‌شوند به اصطلاح فيات گفته مى‌شود. به طور مثال: ريال،دلار، يورو و… جز ارزهاى فيات محسوب مى‌شوند.) يا ساير ارزهاى رمزگزارى شده تبديل كرد. به همين دليل لازم نيست كه نگران تبديل يا پرداخت شخص ثالث براى اين كار بود. علاوه بر اين ها شبكه رمز ارز استلار به شركت‌ها اين اجازه را مى‌دهد تا با ايجاد توكن هايشان ( به تمامى چيزهاى با ارزش در شبكه ارزهاى ديجيتالى توكن مى‌گويند) بر ر وى لومنس، از انجام معامله در زمان سريعتر و همچنين با هزينه كمتر بهره ببرند.

همانطور كه گفته شد از مزاياى رمز ارز استلار اين است كه هزينه جابجايى در اين شبكه در حداقل ميزان ممكن است و اين بدين خاطر است تا مردم بيشترى اجازه استفاده از شبكه را داشته باشند. طبق يك پژوهش انجام شده، يك شبكه استلار كه حاوى 1 ميليارد حساب كاربرى فعال در شبكه رمز ارز استلار هست، مى‌تواند 1000 معامله در ثانيه را پردازش كند. استلار توسط سازمانى غيرانتفاعى با نام موسسه پيشبردى استلار اداره مى‌شود.

لومن چيست

دليل محبوبيت رمز ارز استلار چيست؟

رمز ارز استلار، تمام خدمات گسترده مورد توقع شما از يك بانك عادى را كه مى‌توانيد تصور كنيد ارائه مى‏دهد. با اين حال چند تفاوت اساسى و كاربردى هم با آن‌ها دارد. تراكنش‌ها در يك شبكه غيرمتمركز، با هزينه‌اى بسيار كمتر اما با سرعت پردازش بالاترى از يك بانك سنتى انجام مى‌شود. اين پرداخت‌ها در عرض 3 تا 5 ثانيه پردازش مى‌شود. ويژگى ديگر رمز ارز استلار تبادل ارز نسبتا آسان هست و در ضمن هزينه‌هاى شبكه آن نيز آسان است.

ارزش استلار از كجا حاصل مى‌شود؟

رمز ارز استلار مفيد و ارزشمند است چرا كه يك شبكه تبادل جهانى را كه قادر به ميزبانى هزاران مبادله ارزى و همچنين توكن هاست، هدايت مى‌كند. مبادله ارزهاى ديجيتال يا همان ارزهاى فيات يك فرايند زمانبر و پر‌هزينه است كه از طريق استلار اين مبادلات ارزى سريع و ارزان انجام مى‌پذيرد.

لومن يا استلار دارايى است كه به جهت پرداخت هزينه‏هاى تراكنش و نگهدارى حساب‌ها در شبكه استلار مورد استفاده قرار مى‌گيرد. هرچه ارز ديجيتال لومن بيشتر مورد پذيرش واقع شود ارزش آن نيز به طبع افزايش پيدا مى‌كند. كميت بر كميابى تاثيرگذار است و به همين جهت قيمت يك لومن بسيار كمتر از قيمت يك بيت كوين است. به دشوارى مى‌توان ارزش لومن را در آينده مشخص كرد، چرا كه به شدت با ميزان پذيرش گسترده و موفقيت اين رمز ارز مرتبط است.

لومن و استلار چيست

آيا رمز ارز ديجيتال لومن امن است؟

رمز ارز استلار به لحاظ امنيت شبكه‌اى سابقه بسيار خوبى دارد. هيچ گونه هكى را تا كنون تجربه نكرده است و مى‌توان گفت يك بازار امن براى سرمايه‌گذارى بلند مدت است. هزينه بسيار اندكى كه براى انجام هر تراكنش پرداخت مى‌كنيد، براى جلو‌گيرى از حملات ddosيعنى نوعى حملات سايبرى به سرور هزينه مى‌شود. از آنجا كه شركت بزرگى نظير ibm در پروژه‌هاى خود از اين ارز ديجيتال استفاده مى‌كند، پس مى‌توان نتيجه گرفت كه به اندازه كافى ايمن و مطمئن هست كه بتوان در آن تراكنش كرد.

انواع كيف پول مناسب براى ذخيره

استلار نيز مانند ساير ارزهاى ديجيتال قابليت انتقال به كيف پول هاى الكترونيكى را دارا مى‌باشد. در ادامه اين مبحث علاوه‌ نحوه ساخت كيف پول استلار به برخى از كيف پول‌هاى رايج براى نقل و انتقالات و همچنين ذخيره اين رمز ارز ديجيتال معرفى مى‌شود:

كيف پول رسمى:

اولين و اصلى ترين كيف پول براى رمز ارز استلار و ذخيره آن، كيف پول دكستاپ استلار مى‌باشد كه به طور رسمى براى اين رمز ارز ساخته شده است. امكان استفاده از اين كيف پول براى استلار بر روى دكستاپ‌هاى ويندوز، مك و لينوكس وجود دارد. كار با اين كيف پول هم بسيار ساده بوده و هم كاربردى است. اين كيف پول نيازهاى تخصصى‌تان را براى ذخيره استلار ايجاد مى‌كند.

لجر نانو:

كيف پول لجر نانو يك كيف پول سخت افزارى است كه از امن‌ترين كيف پول‌هاى الكترونيكى در سراسر جهان است كه قابليت اين را دارد كه انبوهى از رمز ارزها را ذخيره‌سازى كند. اين كيف پول قابليت ذخيره‌سازى رمز ارز استلار را نيز دارا مى‌باشد. البته برخلاف كيف پول‌هاى كيف پول هاى تحت وب كه قيمتى ندارند اين كيف پول‌هاى سخت افزارى معمولا كمى گران هستند. كاربران ايرانى نيز هم‌اكنون دسترسى لازم را براى خريد كيف پول ديجيتالى لجر نانو دارا مى‌باشند.

كيف پول پاپايابات:

پاپايابات در واقع يك ربات تلگرامى است كه روى بلاك‌پين تلگرام طراحى شده و امكان ذخيره‌سازى برخى از رمز ارزهاى ديجيتالى را نيز دارد. استفاده از اين كيف‌پول در هر سيستم و سخت افزارى كه بر روى آن تلگرام نصب شده است، قابليت اجرا دارد.

حتما برای اطلاع از زوایا مختلف و تفاوت های زیاد رمزارز ها مطلب ” تفاوت های بیت کوین و اتریوم ” را بخوانید.

كيف پول نرم افزارى لابستر:

از كيف پول‌هاى رايج ديگر براى ذخيره سازى و نقل و انتقالات استلار، كيف پول نرم‌افزاري تحت وب لابستر است. بدون شك نسبت امنيتى كيف پول هاى نرم‌افزارى نسبت به كيف پول هاى سخت‌افزارى در سطح پايين ترى قرار دارند اما استفاده از آنها براى كاربران بسيار راحت‌تر است. لابستر ساختار ساده‌اى دارد و امكان استفاده از آن در پلتفرم‌هاى موبايل نيز وجود دارد، همچنين كاربران اسمارت‌فون‌هاى اندرويدى يا اپل نيز مى‌توانند از آن بهره‌مند شوند. توسعه‌دهنده اين كيف پول براى امنيت كاربران اين كيف پول از رمزهاى سيستم امنيتى مختلف و قدرتمندى استفاده كرده است كه شما نيز مى‌توانيد از آنها استفاده كنيد. علاوه‌ بر اينها كيف پول لابستر با متصل شدن به ايميل شما، تراكنش‌هاى انجام شده را از اين طرق به اطلاعتان مى‌رساند.

كيف پول بلاك‌چين:

كيف‌پول بلاك چين از باسابقه‌ترين كيف پول هاى رمز ارزهاى ديجيتالى است كه سالهاست امتحان خودش را پس‌داده و مورد استفاده كاربران قرار‌گرفته است. كاربران قديمى بيت‌كوين كاملا با اين كيف پول آشنا هستند و به راحتى مى‌توان از اين كيف‌پول براى ذخيره‌سازى رمز ارز استلار استفاده كرد. اين كيف پول به اكثر زبان‌هاى رايج دنيا توسعه‌يافته است و با خيال راحت مى‌توانيد از آن استفاده كنيد.

تحليل قيمت استلار

كيف پول اتو‌ميك:

كاربرانى كه آشنا با كيف پول‌هاى الكترونيكى هستند و نام تعدادى از آنها را شنيده‌اند، احتمالا با نام كيف پول اتوميك نيز آشنا هستند. يكى از شناخته‌شده‌ترين كيف پول‌هاى ديجيتالى در جهان، كيف پول ديجيتالى اتوميك است. اين كيف پول براى ذخيره‌سازى و نقل و انتقال تمامى ارزهاى ديجيتال مورد استفاده قرار مى‌گيرد. در حال حاضر قابليت ذخيره‌سازى بيش از 300 رمز ارز در كيف پول اتوميك امكان‌پذير شده است كه رمز ارز استلار يكى از آن‌ها است.

آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، بیت کوین بخریم یا اتریوم ؟

رمز ارز استلار در كجا مبادله مى‌شود؟

با توجه به شهرت و اعتبارى كه استلار در سراسر جهان بدست آورده است، براى مبادله اين رمز ارز پايگاه‌هاى زيادى وجود دارد. حتى سايت‌هاى محلى زيادى هم براى خريد و فروش اين رمز ارز وجود دارد كه به هيچ وجه توصيه نمى‌شوند و اين پايگاه‌ها قابل اعتماد نيستند. در ادامه به ليستى از معتبرترين سايت‌ها و پايگاه‌هاى مبادله رمز ارز استلار نگاهى مى‌كنيم:

صرافى كوين بيس
از صرافى‌هاى بزرگ ايالت متحده امريكا است كه قابليت مبادله استلار را نيز براى كاربران خود فراهم نموده است.
صرافى كراكن
اين صرافى هم واقع در امريكا است و از جمله صرافى هآى بسيار معتبر در عرصه تبادل ارزهاى ديجيتال براى كاربران محسوب مى‌شود.
صرافى بايناس
اگر گشتى در فضاى اينترنت بزنيد حتما با ارزهاى ديجيتال بايناس رو به رو مى‌شويد. بايناس به يقين بسيارى از كاربران بزرگترين صرافى براى مبادله‌ى رمز ارزهاى موجود در سراسر جهان است. نسخه وب و همچنين اپليكيشن بايناس در دسترس كاربران است. ذكر اين نكته حايز اهميت است كه استفاده از اين صرافى در داخل ايران به كمك وى پى ان امكان‌پذير خواهد بود.
صرافى بيتركس
دفتر اصلى اين صرافى در ايالت متحده امريكا است. پلتفرم اصلى اين صرافى هم مبتنى بر وب است.

صرافى بيت فينكس
از صرافى‌هاى بزرگ بين‌المللى براى مبادله ارزهاى ديجيتالى است. امكان استفاده از خدمات اين صرافى تنها براى كاربران غيرآمريكايى وجو دارد و كاربران آمريكايى از خدمات اين صرافى نمى‌توانند استفاده بكنند.
صرافى آپبيت
صرافى آپبيت يك صرافى كره‌اى براى تبادل ارزهاى ديجيتال است.
صرافى كوين چك
يكى از صرافى‌هاى بزرگ ژاپنى است كه مبادله ارزهاى ديجيتال در آن هم از طريق وب سايت و هم از طريق اپليكيشن شدنى است.
صرافى استلار ايكس
از صرافى‌هاى مخصوص رمز ارز استلار است كه امكان خريد استلار با ارز فيات در آن براى كاربران ارزهاى ديجيتالى فراهم آمده است.
صرافى جى مى او كوين
اين صرافى هم مليتى ژاپنى دارد و براى مبادله استلار و خريد و فروش آن امكاناتى را فراهم آورده است.
صرافى هيوبى
اين صرافى هيوبى نيز يكى ديگر از صرافى‌هاى بين‌المللى براى مبادله‌ى استلار و ساير ارزهاى ديجيتال است كه براى مشتريان غيرآمريكايى فعاليت مى‌نمايد.
صرافى نواداكس
اين صرافى با مليتى برزيلى امكانات خود را تحت پلتفرم هاى وب و اپليكيشن براى كاربرانش ارائه‌ مى‌دهد

0 تا 100 "خرید بیت کوین بدون احراز هویت"

شبكه استلار چگونه كار مى‌كند يا الگوريتم استلار چيست؟

حال كه پيش فرضى راجب رمز ارز استلار پيدا كرديد، بهتر است تا با كارآيى اين ارز ديجيتال آشنا شويد. براى اين منظور يعنى آشنايى با الگوريتم استلار با مثالى ساده و روشن شروع مى‌كنيم: تصور كنيد جك قصد ارسال پول به لوسى را دارد، جك در امريكا و لوسى در نيجريه زندگى مى‌كند. جك قصد ارسال 100 دلار به لوسى را دارد با ين فرض كه هنگام رسيد اين مقدار به واحد پول نيجريه، نايرا تبديل شده و به دست لوسى برسد. اين فرآيند چگونه انجام مى‌شود؟

فرض كنيد، جك در بانك a واقع در ايالت متحده امريكا و لوسى در بانك b واقع در نيجريه سرمايه‌گذارى كرده‌اند، هر دوى اين بانك‌ها به شبكه استلار متصل هستند و يا به اصطلاح آنكور مى‌باشند.

استلار چگونه كار مى‌كند
جك 100 دلار را براى لوسى ارسال مى‌كند، اين تراكنش در عرض چند ثانيه به بانك لوسى يا همان بانك b براى تطبيق مشخصات ارسال مى‌شود. بعد از اين مرحله به شكل توكن، لومن به شبكه استلار منتقل مى‌شود، سپس درون شبكه بهترين روش براى تبديل دلار به نايرا براى تبديل نرخ ارز به واحد كشور گيرنده انتخاب شده و به حساب لوسى در بانك b منتقل مى‌شود. در پايين الگوريتم استلار براى شما شرح داده شده است:
سيستم غير متمركز
شبكه استلار در واقع سيستمى غيرمتمركز و همتا به همتا در الگوريتم استلار است. در اين پلتفرم غيرمتمركز يك موجوديت هسته‌اى وجود ندارد كه بخواهد فرايندها را كنترل نمايد.
دفتر كل توزيع شده
تمامى اطلاعات تراكنش‌هاى انجام شده در استلار، در بلاك‌چينى كه همانند دفتر كلى توزيع شده است عمل مى‌كند و اين اطلاعات را ثبت و ذخيره مى‌كند، به طورى كه هركسى مى‌تواند به آن اطلاعات دسترسى داشته باشد و آنها را مطالعه كند.
مكانيسم اجماع و توافق در شبكه استلار
به كمك پروتكل‌هاى اجماع همه تصميمات و اعتبارسنجى‌ها بر روى شبكه استلار توسط افراد حقيقى انجام مى شود. اين پروسه هر حداقل 3ثانيه و حداكثر 5 ثانيه يكبار اتفاق مى‌افتد.
آنكورها و اعتبارات
آنكورها موجوديت هاى سرمايه جذب كن بر روى شبكه استلار هستند كه توانايى انتشار و توزيع اعتبارات را نيز دارند. نحوه عملكرد آنها به مانند بانك ها و موسسات مالى است.
صرافى توزيع‌شده
از ويژگى هاى مهم شبكه استلار انجام تراكنش ها با واحدهاى ارزى مختلف(دلار،يورو،ريال،لير و..) است. در واقع دفتر اصلى استلار مكانى براى مبادله ارزهاى مختلف شده و اين امكان را فراهم آورده تا معاوضه واحدهاى پولى بايكديگر با نرخ ارزى از پيش تعيين شده براى افراد محيا باشد.
تراكنش‌هاى چند ارزى
از ديگر ويژگى هاى مهم استلار انجام تراكنش‌ با ارزهاى مختلف است؛ يعنى جك مى‌تواند با داشتن دلار براى لوسى يورو ارسال كند.( جك دلار ارسال كرده لوسى يورو دريافت مى‌كند.)

تبدیل انواع ارز دیجیتال به تومان / دلار/ لیر ترکیه و ...|ماشین حساب ارز دیجیتال

تحليل قيمت استلار

همان طور که گفته شد، هدف اصلی استلار، ایجاد ارتباط بین افراد و همچنین نهاد های مالی مانند بانک ها است. پس هر قدر تراکنش های کوچک یا ریز معاملات بیشتر انجام شود، می تواند کمک شایانی به رشد قیمتی آن كند.آنچه این ارز دیجیتال را از پروژه های دیگر مانند ریپل جدا می کند، دریافت کارمزد های اندک است.
همواره این نکته دارای اهمیت می باشد که دو شرکت ریپل(XRP) و استلار، دو رقیب اصلی هم هستند. شرکت ریپل، بانک ها و نهاد های مالی را مورد نظر خود قرار داده و موجب تسهیل در انتقال پول میان بانک ها می شود. اما استلار، هدف خود را برای انتقال پول و ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین، بین افراد حقیقی قرار‌داده است. استلار با امنیت بالا و قابلیت انتقال پول در مدت زمان بسیار پایین در حدود 5 الی 7 ثانیه با کارمزد بسیار پایین انجام می دهد که از مزیت های استلار نسبت به ریپل است. بطور مثال دو فرد با واحد های پولی مجزا در کشورهای مختلف، اگر به شبکه استلار متصل شوند، قادر به انتقال پول و حتی تغییر واحد های آن از یورو به دلار و بالعکس هستند.

استلار

پذیرندگان رمز ارز استلار

مهم ترین عوامل در تحلیل بنیادی شرکت، قرارداد ها و پذیرندگان آن خواهد بود.

 • قرار داد مهم با شرکت بزرگ آی بی ام (IBM)، برای تسهیل در تراکنش های برون مرزی
 • قرار داد با شرکت دیلویتی در سال 2016 به منظور تسهیل در خدمات مالی و ایجاد تراکنش های با کارمزد پایین.
 • قرار داد با شرکت اورادیان (Oradian) که بر مبنای نرم افزارهای بانکی است، برای اتصال شرکت های کوچک مالی درکشور نیجریه قرار دارد.
 • قرارداد با شرکت های مطرح مانی(Moni)، میفوس( Mifos)،کوانتوز (Quantoz) و …

تاثر رویداد های مهم در قیمت استلار

 • در نوامبر سال 2018 ، ولت یا کیف پول بلاک چین، ارز دیجیتال استلار را در پلتفرم خود به روز رسانی کرد که موجب آزاد سازی 126 میلیون دلار XLM شد.
 •  دریافت گواهی نامه انتقال ارز دیجیتال و پول در نوامبر 2018
 •  یکی از بزرگترین صرافی های موجود در کانادا ( Coinsquare ) از شبکه استلار ایکس، برای انجام پرداخت های برون مرزی خود استفاده کرد.
 •  در سال 2019، شرکت اچ تی سی ( HTC)، تلفن همراهی را روانه بازار کرده است که یکی از برنامه های اصلی آن مبتنی بر استلار است.

بررسیNVT

در واقع این پارامتر، مارکت گپ شرکت نسبت به تراکنش های روزانه آن است و در تحليل قيمت استلار كاربردى هست. به همین خاطر توجه به تراکنش‌های روزانه شرکت یا همان ریز تراکنش‌ها، دید خوبی نسبت به آینده قیمت در اذهان به وجود می‌آورد و در تحليل قيمت استلار كاربردى است. این پارامتر در واقع مشابه P/E در بازار بورس ایران است. پایین آمدن NVT به واسطه افزایش تراکنش های روزانه مهم هست و اگر به واسطه کاهش مارکت گپ شرکت باشد، مناسب نيست.

یک مثال در تصویر زیر آمده است تا تحليل قيمت استلار برايتان روشن تر شود، بدان معنا که در این روز تنها حدود 3 درصد از ارزش شرکت در یک روز تراکنش انجام شده است.

بررسی NVT استلار

نرخ بازگشت سرمایه ( ROI )

نرخ بازگشت سرمایه، در واقع میزان سودی است که از زمان سرمایه گذاری تا به امروز، نصیب سرمایه گذار شده است. این معیار می تواند کمک شایانی در زمینه مقایسه بین بازارهای مالی مختلف یا مقایسه رمز ارزها انجام دهد.
به طور مثال، فردی که در سال 2015 در رمز ارز استلار سرمایه گذاری کرده است، سرمایه اش حدود 28 برابر در طی 5 سال رشد کرده که ارزش بالای سرمایه گذاری درست در رمز ارز استلار را می‌رساند. در سال 2019 ، این رمز ارز جزء سود آورترین ارزهای دیجیتال شناسایی شد.

برای تحلیل قیمت های بیت کوین نیاز به ابزارهای مختلفی داریم، یکی از این ابزارها نرم افزار های تحلیل قیمت هستند، در مطلب” 10 نرم افزار برتر تحلیل تکنیکال” را بررسی کرده ایم.

تحلیل تکنیکال استلار

در تحلیل تکنیکال، همواره باید به نقاط حمایت و مقاومت توجه ویژه شود. با اتصال نقاط حمایتی به یکدیگر، خط حمایتی به وجود می آید که هر قدر نقاط بیشتری را قطع کرده باشد، از اهمیت بیشتری برخوردار است. خط آبی رنگ در نمودار زیر، یک خط حمایتی معتبر می باشد. همچنین با وصل کردن نقاطی که بالاتر از قیمت فعلی قرار دارند، می‌توان یک خط مقاومت رسم کرد. خط سبز رنگ یک خط مقاومت معتبر محسوب می‌شود.
با توجه به تصویر نمودار برحسب قیمت بر روی زمان، مشاهده می شود تا زمانی که خط حمایت به سمت پایین شکسته نشود، امکان رشد قیمتی وجود دارد و در صورت شکست خط مقاومت سبز رنگ، احتمال رشد قیمتی بیشتر خواهد شد.
همانطور که در تصویر مشخص شده است، قیمت استلار با مقاومت 0.0879 دلاری مواجه شده و برای رشد بیشتر نیاز به شکستن آن دارد. بطور کلی خرید رمز ارزها با توجه به این نکته که قیمت دلار در بلند مدت ( بیشتر از یک سال )، با توجه به وضعیت تورمی همواره صعودی است و همچنین شناخت رمز ارزهای آینده دار مانند استلار، افق روشنی را برای سرمایه‌گذاری دارد.کاربردهای رمز ارز استلار را می توان مانند یک بانک در نظر گرفت و هر عامل محرک در زمینه افزایش تراکنش های افراد حقیقی، منجر به پیشرفت و رشد قیمتی این رمز ارز خواهد شد.
قیمت استلار در 25 آبان سال 99 حدود 0.0808 دلار هست. این شرکت با حجم سرمایه 1 میلیارد و 690 میلیون، در رتبه 17 بازار دیجیتال قرار دارد.

نصب کیف پول بیت کوین روی موبایل و کامپیوتر (لیست 15 برنامه + لینک دانلود)

تحلیل تکنیکال استلار

سابقه قیمتی استلار

بازدهی 2 ساله بازدهی سالانه بازدهی 6 ماهه بازدهی  ماهانه
68- % 11 % 17 % 2- %

رقبای اصلی رمز ارز استلار

نام رمز ارز نماد کاربرد سال تاسیس
اتریوم ( Ethereum ) ETH پلتفرم انجام قراردهای هوشمند 2015
امیسه گو (OmiseGo ) OMG پلتفرم پرداخت های غیر متمرکز 2017
ریپل ( Ripple ) XRP معاملات برون مرزی 2012

معايب و مزاياى ارزديجيتال استلار

مزايا:
سرعت بالاى تراكنش ها
كارمزد پايين
پشتيبانى قراردادهاى هوشمند و قابليت چند امضايي
شبكه غيرمتمركز
همكارى با موسسه‌هاى مطرح دنيا از جملهibm
مانند اتريوم امكان ساخت توكن انحصارى هر شركت بر روى بلاك چين رمز ارز استلار وجود دارد.
معايب:
رقابت زياد استلار با ريپل
محدوديت دسترسى؛ دارنندگان حساب‌كاربرى رمز ارز استلار براى دسترسى به شبكه بايد حداقل 20 لومن در كيف پول ديجيتال خود داشته باشند.

قيمت استلار xlm

اوايل سال 2018 ميلادى با پيشى گرفتن تقاضا، قيمت استلار به بالاترين سطح خود تا به اكنون يعنى 0.87556 رسيد. پس از اين برهه تاريخى قيمت رمز ارز استلار در اكثر اوقات سال 2018 ميلادى روندى صعودى داشت. با اين وجود اواخر سال گذشته يعنى سال 2019 ميلادى قيمت استلار كاهش شديدى را تجربه نمود و از اوايل امسال روندى سنوسى و اكثرا نزولى و در اواسط آن همان روند سينوسى رو به صعود بوده است كه تا حال حاضر ادامه داشته است.

ساخت كيف‌پول استلار

به مانند ساير ارزهاى ديجيتال، بهترين و امن ترين روش براى ذخيره سازى رمز ارز استلار استفاده از كيف پول هاى سخت‌افزاري ارز ديجيتال است. هم اكنون لجر(ledger nano s) محبوب ترين و همينطور امن‌ترين كيف‌پول ديجيتالى است كه استلار را هم پشتيبانى مى‌كند. همچنين گزينه ديگر براى ذخيره‌كردن لومن‌ها كيف‌پول سخت‌افزاري trezor است.

در اين ميان كيف پول نرم افزارى solar wallet نيز مى‌تواند پيشنهاد خوبى باشد، اما عيب آن اين است كه استلار را پشتيبانى نمى‌كند. يك كيف پول ديگر براى ارزهاى ديجيتال نيز وجود دارد موسوم به atomic wallet كه توانايى 300 كوين و توكن مختلف از جمله xlm را هم داراست، دو كيف پول نام برده شده از سيستم عامل‌هاى مختلفى مثل: ويندوز، مك، اندرويد و ios پشتيبانى مى‌كنند. در ادامه به ساخت كيف پوا استلار مى‌پردازيم.

قطعا با شناخت کامل از رمزارزها میتوانیم در این بازار بهتر معامله کنیم، مطلب ” نحوه قیمت گذاری بیت کوین چطور است” را بخوانید.

ساخت كيف‌پول استلار چگونه می باشد؟

براى ساخت كيف پول استلار ابتدا به وب سايت رسمى رمز ارز استلار به آدرس /https://www.stellar.org برويد، در قسمت سمت راست صفحه بر روى كيف‌پول كليك كنيد. در صفحه باز شده گزينه چندگانه‌اى را براى كيف‌پول مشاهده مى‌كنيد، در اين مرحله شما بايد كيف پول دكستاپ را انتخاب كرده و دكستاپ استلار را در بين گزينه‌هاى موجود انتخاب كنيد.

سپس روى دانلود كليد كنيد. در اينجا بايد توجه كنيد تا فايلى را دانلود كنيد كه با سيستم عاملتان هم‌خوانى داشته باشد. براى ساخت كيف پول استلار پس از دانلود، پوشه دانلود شده را بازكرده و بر روى NWJS.APP بزنيد تا برايتان باز شود، بعد از باز كردن كيف پولتان، بر روى ايجاد حساب جديد كليد كنيد، يك حساب خالى ايجاد كنيد، سپس فايل dat. كيف‌پول را ديك جاى مطمعن و امن ذخيره كنيد. بعد از طى كردن اين مراحل بايد يك رمز عبور مختص خودتان به حساب‌كاربريتان دهيد.

اطمينان حاصل كنيد كه رمز عبورتان امن باشد، براى اين كار از اعداد و حروف بزرگ و كوچك، نماد ها و كاراكترها استفاده كنيد. ذكر اين نكته مهم است چرا كه اگر رمز عبورتان را فراموش كنيد ديگر به حساب استلارتان دسترسى نخواهيد داشت. در پنجره نهايى، بر روى نمايش كليد خصوصى كليد كليك كنيد و اطمينان حاصل فرماييد تا تمام اطلاعاتتان را از آنجا در يك سند متنى جديد كپى كنيد و آن را در جايى امن نگه‌داريد. براى ساخت كيف پول استلار همين مراحل را بايد طى كنيد تا صاحب يك كيف پول مختص به خودتان شويد.ارسال استلار از كيف پول استلار به چه شكل است؟

براى ارسال استلار روى گزينه send كليك كنيد و سپس آدرس گيرنده مورد نظرتان را تايپ كنيد، مقدار سكه هاى مورد نظرتان را نيز تايپ كنيد اما قسمت يادداشت اختيارى است، اين امكان براى شما فراهم شده است كه هرچيزى ميخواهيد آنجا تايپ كنيد. بعد از طى اين سه مرحله هنگامى كه آماده هستيد ارسال كنيد.

حرف آخر درباره رمز ارز استلار

در سال‌هاى اخير شاهد رشد چشمگير ارزهاى ديجيتال در انواع مختلف بوده ايم كه رمز ارز استلار هم جز همين رمز ارزهاست.
توسعه‌دهندگان اين رمز ارزها هم در ايجاد امنيتى كردن فضا به نفع كاربران هستند و همين امر باعث معاملات روز افزون و رشد هرچه بهتر اين رمز ارزها بخصوص رمز ارز استلار مى‌شود. رشد انفجارى نوسانات صعودى استلار آن را به يكى از هيجان انگيز‌ترين رمز ارزهاى بازار ارزهاى ديجيتال تبديل كرده و به كمك تيمى كه دارد توانسته به يكى از موفق‌ترين و سريع ترين رمز ارز ها بدل شود.

برخی از سوالات متداول 

ارز دیجیتال استلار چیست؟

يک ارز رمزگزارى شده مى‌باشد كه هدف از تشكيل آن كمک به افراد فقير جهان است و سعى را بر اين گذاشته است تا آنان بتوانند راحت‌تر به خدمات مالى دسترسى داشته باشند.

آيا رمز ارز ديجيتال لومن امن است؟

رمز ارز استلار به لحاظ امنيت شبكه‌اى سابقه بسيار خوبى دارد. يک بازار امن براى سرمايه‌گذارى بلند مدت است

لومن چيست؟

واحد ارز مورد استفاده در شبكه استلار است. تنها به ميزان 100 ميليارد واحد است كه به مرور زمان بصورت خودكار به بازار عرضه شده

39 دیدگاه ها
 1. bahis می گوید

  Free Download PC Games Full Version for Windows XP, Vista, 7, 8 and 10 with activation key or serial number 100% working link. Dorri Obadiah Damita

 2. filmi izle می گوید

  Hello mates, nice post and pleasant arguments commented here, I am truly enjoying by these. Ardisj Malcolm Romonda

 3. filmi full izle می گوید

  I was able to find good information from your blog articles. Evita Diarmid Palestine

 4. full hd izle می گوید

  A person necessarily assist to make seriously posts I might state. Camellia Curr Hyacinth

 5. dizi می گوید

  There is obviously a bunch to realize about this. I assume you made various nice points in features also. Kaja Vasilis Nutter

 6. bahis می گوید

  Pretty! This was an extremely wonderful post. Thanks for providing this information. Davita Noe Anjali

 7. 720p می گوید

  Very nice write-up. I definitely appreciate this website. Felicle Benedick Enriqueta

 8. yabanci می گوید

  Some really nice and useful info on this internet site, too I think the style has got fantastic features. Ellie Manfred Bowie

 9. dublaj می گوید

  Great work! This is the kind of info that are supposed to be shared across the net. Lydia Brnaby Zeb

 10. watch می گوید

  Hello there. I discovered your site via Google whilst looking for a related topic, your website came up. It appears great. I have bookmarked it in my google bookmarks to visit then. Oralie Maxie Sandi

 11. 123movies می گوید

  I enjoy reading a post that will make people think. Also, thank you for permitting me to comment! Loutitia Lockwood Ikeda

 12. yabanci می گوید

  Hello Dear, are you genuinely visiting this website on a regular basis, if so after that you will definitely get pleasant experience. Kerry Kelsey Hitoshi

 13. 123movies می گوید

  Benjamin I totally understand. You have a right to say what you need, when you feel ready. Caprice Wood Montfort

 14. filmkovasi می گوید

  Hi there. I discovered your blog via Google whilst looking for a comparable subject, your site came up. It seems great. I have bookmarked it in my google bookmarks to come back then. Chlo Duky Farly

 15. filmkovasi می گوید

  May God perfect the good thing he has started. Amen. Guendolen Al Hinch

 16. movies می گوید

  If you apply these techniques for increasing traffic on your own weblog, I am certainly you will see the change in few days. Dotti Sholom Klatt

 17. movies می گوید

  This paragraph will help the internet viewers for building up new webpage or even a blog from start to end. Avis Nilson Horter

 18. altyazili می گوید

  Just wanna input that you have a very decent internet site , I love the pattern it really stands out. Ira Devy Avram

 19. movie online می گوید

  Great tips! Japan is such a pretty place! Your karaoke story is hilarious! Kimmi Rorke Kirby

 20. online می گوید

  Hello, I do think your web site could possibly be having web browser compatibility issues. When I take a look at your blog in Safari, it looks fine however when opening in IE, it has some overlapping issues. I just wanted to provide you with a quick heads up! Other than that, excellent website! Sande Lorenzo Ellene

 21. netflix می گوید

  What guarantees that with this cryptocurrency frauds or non-transparent transactions can not be made? Gwenore Erny Clerc

 22. online می گوید

  After looking over a number of the blog articles on your website, I really like your way of blogging. I book-marked it to my bookmark webpage list and will be checking back in the near future. Please check out my web site as well and tell me what you think. Ailina Roma Irfan

 23. movie online می گوید

  So glad to hear your vegan variation turned out great, Amanda! Thank you for letting me know. Cindra Morton Pence

 24. donmadan می گوید

  You made some decent points there. I checked on the internet for additional information about the issue and found most individuals will go along with your views on this website. Godiva Bendicty Kahn

 25. donmadan می گوید

  search top professional design of fake rolex vs real from authentic online store. Ursuline Currey Vastah

 26. watch می گوید

  I just could not go away your web site prior to suggesting that I extremely loved the usual information an individual supply for your visitors? Is going to be back regularly to check out new posts. Kirsti Abbe Winson

 27. yabanci می گوید

  At this time I am going away to do my breakfast, later than having my breakfast coming again to read additional news.| Wynn Ewart Loesceke

 28. online می گوید

  There are some intriguing points in time in this article but I don?t understand if I see every one of them facility to heart. There is some legitimacy yet I will certainly hold viewpoint till I check out it better. Excellent article, thanks and also we want extra! Added to FeedBurner too Coriss Leeland Lumbard

 29. donmadan می گوید

  Music is truly amazing in so many ways. While I am not a musician or singer, I so appreciate the many benefits and attributes that music brings to my soul. It truly moves me. Abbi Delainey Irwin

 30. 720p می گوید

  How realistic is it to make money by writing articles or blogging on the internet from home? Billi Patsy Valerio

 31. watch می گوید

  cek dulu statusnya ke pengadilan, kalau gugur, harus daftar dari awal lagi Audre Thorvald Studnia

 32. episodes می گوید

  A lot of of whatever you claim is supprisingly accurate and it makes me wonder why I had not looked at this with this light previously. Your piece truly did switch the light on for me as far as this topic goes. Nevertheless at this time there is actually one particular issue I am not necessarily too cozy with so while I attempt to reconcile that with the main theme of your point, let me observe exactly what all the rest of the readers have to point out. Nicely done. Elane Devin Debi

 33. yabanci می گوید

  Im thankful for the blog post. Really looking forward to read more. Great. Amata Consalve Ama

 34. dizi می گوید

  Inside YouTube video embed script you can also specify parameters matching to your desire like width, height or even border colors. Judye Prentiss Koral

 35. diziler می گوید

  Het ziet er nu al erg mooi uit! Zelf moet ik moet ook echt eens gaan verdiepen in deze methode! Sisely Kahlil Talia

 36. best CBD oil for anxiety می گوید

  Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It truly
  useful & it helped me out much. I hope to give one thing back and
  aid others such as you aided me.

  Feel free to surf to my homepage: best CBD oil for anxiety

 37. buy CBD می گوید

  Thanks for finally writing about > رمز ارز استلار| صفر تا صد
  رمز ارز لومن يا استلار (xlm) – خرید بیت کوین در
  ایران < Loved it!

 38. buy cbd gummies می گوید

  I am really glad to read this website posts which includes tons of
  valuable data, thanks for providing these kinds of information.

 39. CBD oil for dogs می گوید

  Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it.
  Look advanced to more added agreeable from you! By the way, how
  could we communicate?

  Here is my web site … CBD oil for dogs

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.