اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

چرا ارزش بیت کوین بالا میرود؟

0 251

بیت کوین از هیچ آغاز شد و اکنون پس از ۱۰ سال ارزش بسیاری پیدا کرده است. در طول این مدت گاهی خیلی بیشتر از قیمت فعلی بوده و گاهی خیلی کمتر از آن، که این افزایش و کاهش ها دلایل مختلفی دارد. ولی اگر متوسط قیمت را در نظر بگیرید، همواره در حال افزایش بوده است. دلیل های زیادی هستند که میتوان با آن ها پیش بینی کرد که این متوسط قیمت همچنان به رشد خود ادامه میدهد. در این نوشته چند دلیل افزایش ارزش بیت کوین بررسی میشوند.

3279f21d392817e20e6bf6be6c9b95ce

1️⃣ سقف تعداد کل بیت کوین ها
تعداد کل بیت کوین ها محدود و مشخص است. دقیقا ۲۱ میلیون بیت کوین وجود خواهند داشت و پس از آن هیچ بیت کوین دیگری تولید نمی شود. این ویژگی باعث میشود که همچون طلا (که در کل سیاره زمین محدود است و به آرامی استخراج و پخش میشود) با یک کالای محدود روبرو باشیم. در نتیجه امکان افزایش عرضه در زمانی که بازار تقاضای بیشتری دارد وجود ندارد و با افزایش تقاضا ارزش بیت کوین بالا میرود.

2️⃣ اثر شبکه ای
هر چه افراد بیشتری کیف پول بیت کوین داشته باشند و مایل باشند که از آن استفاده کنند، خود به خود باعث افزایش نمایی کاربرد بیت کوین میشوند که آن هم باعث میشود تا ارزش بیت کوین بالا و بالاتر رود.

3️⃣ کاربرد روزمره
با گذر زمان کاربرد های بیشتری برای بیت کوین پیدا میشوند. ارزهای رمزنگاری شده یک فناوری نوظهور است و با گذر زمان شرکت های مختلفی از آن استفاده خواهند کرد که همزمان باعث افزایش کاربرد بیشتر آن میشوند. مثلا فیس بوک به دنبال راه اندازی ارز رمزنگاری شده ی خودش است که با چنین کاری، بخش بزرگی از جمعیت زمین با این پدیده آشنا میشوند. تلگرام هم به دنبال راه اندازی گرام است. شرکت دیگری میخواهد یک بات برای پیام رسان هایی مانند واتس اپ بسازد تا با کمک آن به کاربران یک کیف پول بدهد و بتوانند تراکنش های مالی شان را انجام دهند. این نمونه ها نشان میدهند که چگونه این پدیده بزودی کاربرد های بیشتری پیدا میکند. بیت کوین هم به عنوان مادر رمز ارز ها ارزشمندتر میشود.

4️⃣ نصف شدن بیت کوین های استخراج شده در هر ۴ سال
در نظر بگیرید که هم اکنون میزان عرضه و تقاضا قیمت را در ۵۰۰۰ دلار نگه داشته است. حال اگر بیت کوین های استخراج شده نصف شوند، عرضه ی کمتری رخ میدهد که با ثابت بودن میزان تقاضا، نتیجه افزایش قیمت بیت کوین خواهد بود. تقریبا هر ۴ سال، بیت کوین های استخراج شده نصف میشوند تا این که در سال ۲۱۴۰ دیگر بیت کوینی استخراج نمیشود. هم اکنون ۱۲.۵ بیت کوین در هر ۱۰ دقیقه استخراج میشود. زمان بعدی که استخراج بیت کوین نصف میشود خرداد ۱۳۹۹ است و در آن زمان در هر ۱۰ دقیقه، ۶.۷۵ بیت کوین استخراج خواهد شد.

5️⃣ کاهش ارزش پول ملی کشورها
برخی از کشور ها با کاهش شدید ارزش پول ملی شان روبرو هستند که خود آن دلایل مختلفی دارد. مردم این کشور ها برای حفظ ارزش دارایی خود به راه هایی چون خرید طلا، خرید پول ملی دیگر کشور ها، خرید مسکن یا سرمایه گذاری در بورس یا … روی میاورند که این راه ها هم هر کدام خطرات و محدودیت های خود را دارند. یک راه دیگر، خرید بیت کوین است که با آن میتوانند ارزش پول خود را حفظ کنند و حتی با افزایش ارزش بیت کوین در آینده، دارایی آن ها هم افزایش پیدا کند. مثلا در ونزوئلا این اتفاق افتاده است و در شرایطی که کشور با ابر تورم دست به گریبان است، مردم با خرید بیت کوین میکوشند تا ارزش دارایی خود را حفظ کنند. ورود این جمعیت بزرگ به تنهایی میتواند قیمت بیت کوین را افزایش زیادی بدهد.

این ها دلایلی هستند که میتوانند در آینده ارزش بیت کوین را بالا ببرند. اگر منطقی هستند شاید وقت آن باشد که شما هم کیف پولی داشته باشید و کمی بیت کوین برای خودتان بخرید.


این نوشته به منظور راهنمایی و مشاوره در سرمایه گذاری و بازرگانی نیست و تنها بیانگر دیدگاه های نویسنده است. همیشه پیش از هر گونه سرمایه گذاری، خودتان به شکل مستقل تحقیق و نتیجه گیری کنید.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.