از کجا و چگونه بیت کوین بخریم؟ (راهنمای خرید بیت کوین)

2 39

اولین قدم برای خرید بیت کوین آشنایی با بیت کوین است. بیت کوین یک شکل جدید از پول است که ماهیتی دیجیتالی دارد و چون متمرکز نیست هیچکسی نمی‌تواند آن را کنترل کند. این ویژگی‌های باعث شده که بیت کوین کارکردهای ارزشمندی داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با بیت کوین می توانید مطلب بیت کوین چیست را بخوانید.

photo 2019 05 06 15 17 10
راهنمای خرید بیت کوین

بعد از آشنایی با بیت کوین قدم بعدی داشتن یک کیف پول بیت کوینی است. سرویس‌های زیادی هستند که می‌توانید در آنها کیف پول ایجاد کنید. برای شروع می‌توانید یک کیف پول بیت کوینی در سایت keepchange.io ایجاد کنید که برای اینکار تنها نیاز است در این سایت ثبت نام کنید. این سایت به کاربرانی که ثبت نام کنند 0.00000100 بیت کوین نیز جایزه می‌دهد. راهنمای ساخت کیف پول بیت کوین در این سایت را بخوانید.

پس از ساخت کیف پول تنها کافیست یک فروشنده بیت کوین پیدا کنید و با آن معامله کنید.

از کجا فروشنده بیت کوین پیدا کنیم؟

1️⃣ اشخاصی که قصد فروش بیت کوین خود را دارند

شما می‌توانید با جستجو در گروه‌ها و انجمن‌های مرتبط با اشخاصی که قصد فروش بیت کوین دارند ارتباط بگیرید و با آنها معامله کنید.

این شیوه ریسک بسیار بالایی دارد چرا که ممکن است شخص فروشنده بعد از پرداخت پول، بیت کوین را به کیف پول شما واریز نکند و ریسک بالایی را بابت اعتمادی که می‌کنید متحمل می‌شوید.

2️⃣ صرافی‌های بیت کوین

صرافی‌هایی مختلفی در زمینه بیت کوین فعال هستند که با تحقیق می‌توانید از اعتبار و سابقه آنها مطلع شوید. صرافی‌ها معمولا خودشان بیت کوینی برای فروش ندارند و یک واسطه برای خرید و فروش هستند. به عبارتی بیت کوین را از فروشنده می‌خرند و به شما به عنوان خریدار می‌فروشند و دو طرف معامله نمی‌توانند به صورت مستقیم باهم معامله کنند. از معروفترین صرافی‌ها می‌توان به Binance و Coinbase اشاره کرد.

مشکل این شیوه این است که به دلیل پرداخت کارمزد واسطه گری به صرافی هزینه بالاتری برای خرید بیت کوین معمولا خواهید پرداخت و اگرچه ریسک کمتری نسبت به روش معامله با اشخاص دارد ولی همیشه ممکن است حساب شما به دلیل نقض قوانین توسط صرافی مسدود شود.

3️⃣ معامله مستقیم با اشخاص دیگر در بازار خرید و فروش

این یک روش میانه نسبت به دو روش قبلی است. وبسایت keepchange.io یک نمونه برای خرید بیت کوین در یک بازار خرید و فروش به صورت مستقیم و بدون واسطه از اشخاص دیگر است. این روش مزایای زیر را به همراه دارد:
✅ می‌توانید قیمت فروشندگانی که قصد فروش بیت کوین دارند را با یکدیگر مقایسه کنید و چون یک بازار رقابتی و شفاف است معمولا قیمت‌های مناسبی برای خرید می‌توانید پیدا کنید.

✅ اعتبار فروشندگان و خریداران بر اساس سابقه فعالیت موجود است که می‌تواند اطلاعات خوبی در اختیار طرفین معامله قرار دهد تا باعث کاهش ریسک معامله شود.

✅ این وبسایت در نقش امین معامله بیت کوین فروشنده را نزد خود سپرده (escrow) می‌کند و پس از تایید فروشنده برای پرداخت پول توسط خریدار، بیت کوین سپرده شده را به کیف پول خریدار ارسال می‌کند. این روش امنیت بالایی دارد و باعث می‌شود ریسک‌های ناشی از تحویل ندادن بیت کوین از بین برود.

راهنمای گام به گام و تصویری خرید بیت کوین در سایت keepchange.io را بخوانید.

2 دیدگاه ها
  1. ابوطالب می گوید

    ببخشید یه سوال داشتم
    چقدر باید بیتکویین جمع کنیم تا بتوانیم در سایت شما بفروشیم؟

    1. bitcoin می گوید

      ما فروشنده و یا خریدار بیت کوین نیستیم و پیشنهاد میکنیم مطلب آموزش خرید بیت کوین را مطالعه کنید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.