یکی از دستاوردهای بلاک چین و بیت‌کوین نگهداری دارایی‌های پولی توسط خود اشخاص و نگذاشتن آنها در بانک‌ و گرفتن کنترل از بانک‌های مرکزی است. چرا که حکومت‌ها با فشار به بانک‌ مرکزی با چاپ پول بدون پشتوانه و خیانت در اعتماد و امانت سپرده‌گذاران، باعث افت ارزش دارایی‌های پولی سپرده گذاران می‌شوند.

photo 2019 05 05 14 38 29

این امکان توسط بیت کوین فراهم شده که کنترل در دست خود افراد است و نیازی به سپردن آنها به بانک‌ها نیست. این امکان باعث می‌شود که شما بتوانید امنیت دارایی مالی خود را تا بالاترین درجه امنیتی (مانند امنیت یک راکتور اتمی) ارتقا دهید.

البته که رسیدن به این درجه از امنیت نیازمند آگاهی و بروز کردن اطلاعات به صورت مستمر در این زمینه است و در صورت رعایت نکردن موارد امنیتی، در معرض ریسک قرار خواهید گرفت.

مقوله امنیت هیچوقت به صورت ۱۰۰ درصدی نیست و شما تنها می‌توانید ریسک‌های آن را به حداقل برسانید. برای نمونه نگه‌داری دارایی‌های پولی در بانک ریسک‌هایی مانند دزدی از کارت شما و یا چاپ پول بدون پشتوانه و افت ارزش پول را دارد. نگه‌داری دارایی‌های پولی به صورت بیت‌کوین باعث می‌شود که ریسک‌هایی مانند افت ارزش پول ناشی از سیاست‌های اشتباه بانک مرکزی از بین برود و تنها تمرکز بر روی بالا بردن امنیت نگه‌داری گذاشته شود.

در این مطلب به مواردی که برای بالا بردن امنیت جهت دسترسی به حساب در سایت keepchange.io نیاز است در نظر بگیرید اشاره شده است.

معرفی سایت keepchange.io

سایت keepchange.io یک بازار آنلاین برای خرید و فروش بیت کوین به صورت مستقیم و بدون واسطه است. شما در این سایت می‌توانید به راحتی از دیگران بیت کوین بخرید و یا به آنها بیت کوین بفروشید و در یک معامله امن، بیت کوین خود را به هر ارز دلخواهی تبدیل کنید.
همچنین این سایت یک کیف پول بیت کوینی در اختیار شما قرار می‌دهد تا توسط آن از دیگران بیت کوین بگیرید یا به آنها بیت کوین ارسال کنید و یا بیت کوین‌های خود را در این کیف پول نگه‌داری کنید.

این سایت برای بالا بردن امنیت دسترسی به حساب امکانات خوبی در نظر گرفته که با به کار گرفتن آنها می‌توان بیت کوین‌ها را با خیال راحت در کیف پول آن نگه‌داری کرد.

1️⃣ استفاده از پسورد قوی

در این سایت شما با معرفی ایمیل خود یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید که باید یک پسورد نیز برای آن انتخاب کنید. برای انتخاب پسورد پیشنهاد می‌شود از برنامه‌های مدیریت پسورد مانند LastPass، KeePass، Dashlane و 1Password استفاده کنید چرا که کمک می‌کند تا پسورد قوی انتخاب کنید و آن را فراموش نکنید و همچنین به صورت دوره‌ای به شما یادآوری می کند تا پسورد را تغییر دهید.

2️⃣ دسترسی به ایمیل

دقت کنید که ایمیلی که برای ساخت حساب در سایت keepchange.io استفاده می‌کنید تنها در دسترس خودتان باشد و از امنیت خوبی نیز برخوردار باشد. همچنین اطلاع‌رسانی‌های ایمیل را نیز فعال نگه دارید و به صورت دوره‌ای ایمیل خود را چک کنید، چرا که فعالیت‌های مشکوک و یا اقدامات لازم جهت انجام از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی می‌شود.

3️⃣ امکان ایمیل گارد

سایت keepchange.io از امکانی با عنوان ایمیل گارد (Email Guard) برخورد است که باعث می‌شود دستگاه کامپیوتر و مرورگری که بار اول با آن وارد این سایت می‌شوید شناسایی شود و اگر بخواهید با مرورگر جدید و یا کامپیوتر دیگری وارد سایت شوید ابتدا یک ایمیل به شما ارسال می‌کند که آن را تایید کنید.

4️⃣ فعال سازی تایید دو مرحله‌ای یا رمز یکبار مصرف

در قسمت بالا سمت راست از طریق گزینه Setup 2FA می‌توانید تایید دو مرحله‌ای را فعال کنید. برای فعال سازی این امکان باید اپلیکیشن Google Authenticator را بر روی گوشی خود نصب کنید (نسخه اندروید، نسخه iOS) و فعال سازی این امکان باعث می‌شود تا هر زمان که می‌خواهید وارد سایت شوید به غیر از وارد کردن پسورد یک کد یکبار مصرف که چند ثانیه بر روی اپلیکیشن تولید می‌شود را وارد کنید تا به شما اجازه دسترسی به حساب‌تان داده شود.

با رعایت ۴ موردی که اشاره شد می‌توانید امنیت دسترسی به حسابتان در سایت keepchange.io را تا حد بسیار خوبی بالا ببرید.

گفتگو کنید

1 نظر

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *