اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین 0 تا 100

7 9,957

اگر محبوبیت بیت کوین سبب جلب توجه شما به این ارز دیجیتالی شده باید این مطلب را که قرار است در آن آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین به صورت قدم به قدم شرح داده شود را بخوانید.

ما به شما نشان خواهیم داد که ساخت حساب بیت کوین چقدر ساده است. همچنین خواهید دید که با طی کردن چند مرحله کوتاه و پس از باز کردن حساب بیت کوین به راحتی می‌توانید وارد عرصه تجارت یا استخراج بیت کوین شوید. سپس بیت کوین‌هایی را که خریداری یا استخراج می‌کنید را در حساب یا کیف پول خود نگه‌داری کنید.

پس با ادامه این مطلب همراه ما باشید تا آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین را از دست ندهید. به این ترتیب خیلی زود خودتان دست به کار خواهید شد تا از قافله ارزهای دیجیتالی که این روزها با سرعت زیادی رو به جلو حرکت می‌کند، عقب نمانید.

آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین، صفر تا صد و مرحله به مرحله ورود به حساب بیت کوین

آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین

قبل از آن‌که وارد مبحث اصلی ساخت حساب بیت کوین شویم، باید به چند پرسشی که احتمالاً در ابتدای این بحث برایتان پیش آمده است، پاسخ دهیم.

پرسش احتمالی نخست این است که باز کردن حساب بیت کوین به چه معنا است؟! و چرا برای آغاز به کار با بیت کوین باید اقدام به ساخت حساب بیت کوین بکنیم؟!

پاسخ این است که باز کردن حساب بیت کوین به معنی ایجاد کردن یک کیف پول بیت کوین است. ما برای نگهداری از هر نوع پولی، اعم از سنتی یا دیجیتالی، نیاز به یک کیف پول داریم. این کیف پول هم می‌تواند فیزیکی باشد.

درست مانند کیف پول‌های معمولی. هم می‌تواند دیجیتالی باشد. دقیقاً مثل زمانی که به بانک می‌رویم. یک حساب بانکی باز می‌کنیم. سپس همه کارهای مالی خود، اعم از نگهداری تا نقل و انتقال پول‌های خود را به صورت دیجیتالی و به کمک کیف پول یا همان حساب بانکی خود انجام می‌دهیم.

7 مورد از مزایا و معایب استخراج بیت کوین که به شما نمی‌گویند!

بنابراین برای آغاز به کار با بیت کوین هم نیاز به یک حساب معتبر داریم. به این حساب بیت کوین، کیف پول بیت کوین گفته می‌شود.پیش‌تر در مقاله‌ای در همین سایت با عنوان ” کیف پول دیجیتال (Digital Currency Wallet) چیست؟!” به طور مفصل در خصوص این‌که کیف پول دیجیتال چیست اطلاعات جامعی ارائه کرده‌ایم.

البته نحوه باز کردن حساب بیت کوین این‌طور نیست که لازم باشد به بانک خاصی بروید. می‌توانید به کمک یک کامپیوتر شخصی یا گوشی موبایل، و با اتصال به اینترنت، اقدام به ساخت حساب بیت کوین کنید.

پرسش احتمالی دوم این است که آیا در ایران که بیت کوین هنوز ارز مورد پذیرشی نیست، می‌توان اقدام به باز کردن حساب بیت کوین یا همان ساخت کیف پول بیت کوین کرد؟!

پاسخ این پرسش خیر است. البته شما می‌توانید پس از آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین یک کیف پول بیت کوین برای خود بسازید، اما باید این کار را به کمک ابزارهایی انجام دهید که قدرت عبور از فیلترینگ را دارند. اکنون بهتر است به سراغ بحث ابتدایی خود برویم و آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین را آغاز کنیم.

نحوه ساخت حساب بیت کوین و ورود به حساب بیت کوین

نحوه ساخت حساب بیت کوین
مراحل افتتاح حساب بیت کوین

مرحله اول:

در جواب سوال این که چگونه حساب بیت کوین بسازیم ابتدا باید برای این کار از میان گزینه‌های موجود، یعنی وب‌سایت‌هایی که کیف پول بیت کوین رایگان ارائه می‌کنند، یکی را به دلخواه و صلاحدید خود انتخاب کنید. برای این‌که بدانید برای ساخت حساب بیت کوین چه انتخاب‌هایی دارید، می‌توانید به مقاله ” بهترین کیف پول بیت کوین | بررسی 6 Bitcoin Wallet” مراجعه کرده و به نسبت نیاز و امکانات خود یک کیف پول مناسب انتخاب کنید.

به دلیل آن‌که قبلاً در همین سایت “آموزش ساخت کیف پول بیت کوین درسایت بلاک چین” را داشته‌ایم، این بار می‌خواهیم باز کردن حساب بیت کوین در Coinbase را به‌صورت مرحله به مرحله آموزش دهیم. بنابراین نخست وارد سایت www.coinbase.com شوید.

مرحله دوم:

برای باز کردن حساب بیت کوین یا ساخت اکانت بیت کوین کافی است یک آدرس ایمیل معتبر داشته باشید. بنابراین در جعبه سفید رنگی که درون آن نوشته شده است Email address ، آدرس ایمیل خود را وارد کنید. سپس روی دکمه Get Started بزنید.

مرحله سوم:

زدن روی این دکمه سبب می‌شود که پنجره زیر باز شود. شما باید در این قسمت نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید. البته می‌توانید از اطلاعات مستعار استفاده کنید. اما باید اطلاعات وارد شده را به خاطر داشته باشید یا در جایی یادداشت کنید.

مراحل ساخت حساب بیت کوین
آموزش باز كردن حساب بیت کوین (ثبت ایمیل)

سپس یک بار دیگر به آدرس ایمیل خود نگاه کنید تا مطمئن شوید آن را درست یادداشت کرده‌اید. بعد از آن باید برای کیف پول بیت کوین خود یک رمز عبور مناسب انتخاب کرده و آن را در قسمت choose password وارد کنید.

پر کردن تمام این جعبه ها و زدن تیک مربوط به موافقت شما با قوانین سایت کوین بیس، باعث می‌شود دکمه Create account فعال شود. روی آن کلیک کنید.

مرحله چهارم:

پس از این مرحله یک ایمیل از سایت coinbase به منظور تائید هویت برای شما فرستاده می‌شود. بنابراین باید وارد پست الکترونیک خود شوید. سپس ایمیلی که از جانب Coinbase رسیده را باز کنید. روی لینکی که در ایمیل شما است کلیک کرده و آن را باز کنید تا اطلاعات اولیه‌ای که وارد کرده‌اید به شما نمایش داده شود. این همان روند تائید هویت شما به عنوان صاحب حساب بیت کوین است.

به هیچ عنوان نباید رمز عبوری که برای حساب بیت کوین خود انتخاب کرده‌اید را از یاد ببرید. چون هیچ راهی برای بازیابی رمز عبور گم شده وجود ندارد. به این ترتیب اگر نتوانید وارد کیف پول بیت کوین خود شوید، بیت کوین‌های درون آن را برای همیشه از دست خواهید داد.

مرحله پنجم:

بدیهی است حالا که مراحل ساخت حساب بیت کوین شما تمام شده است، شما یک کیف پول بیت کوین دارید. پس می‌توانید وارد حساب بیت کوین خود شوید و با آن شروع به کار کنید. برای وارد شدن به حساب بیت کوین خود باید ابتدا وارد سایت Coinbase.com شوید. سپس روی گزینه sign in بزنید.

ادامه مراحل ساخت حساب بیت کوین
مراحل افتتاح حساب بیت کوین (ورود به سایت)

به این ترتیب پنجره‌ای به شکل زیر برایتان باز می‌شود که می‌توانید با وارد کردن آدرس ایمیل و رمز عبور خاصی که برای کیف پول بیت کوین خود انتخاب کرده‌اید، وارد حساب بیت کوین خود شوید.

در این قسمت گزینه‌ای وجود دارد که زدن تیک آن به معنی این است که اطلاعات حساب بیت کوین شما روی کامپیوتر یا گوشی تلفن همراهی که اکنون در حال کار کردن با آن هستید، ذخیره شود.

استخراج ارز دیجیتال (Mining) چیست؟ آموزش ماینینگ + خطرات!

پیشنهاد می‌کنیم که هرگز این گزینه را فعال نکنید. چرا که احتمال حمله هکرها به حساب شما افزایش پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است هر بار خودتان اطلاعات حساب بیت کوین را وارد کنید و آن را روی سیستم خود ذخیره نکنید.

ساخت حساب بیت کوین

آنچه در این مطلب مطالعه کردید آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین در سایت coinbase بود. البته شما می‌توانید در هر سایت معتبر و دلخواه دیگری اقدام به ساخت حساب بیت کوین برای خودتان یا دیگری بکنید. اما به‌صورت کلی نحوه ساخت حساب بیت کوین در تمام سایت‌ها یک روند ثابت و ساده است.

لیست 6 سایت معتبر خرید و فروش بیت کوین | سایت بیت کوین

همچنین اگر تمایل دارید که نحوه ساخت حساب بیت کوین را به صورت ویدیویی ببینید، میتوانید با جستجوی عبارت آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین [0 تا 100 ویدیویی] در گوگل به ویدیوهای خوبی در این خصوص دست پیدا کنید. شما برای باز کردن حساب بیت کوین کدام سایت یا نرم افزار را انتخاب می‌کنید؟! این انتخاب بر چه اساس و معیارهایی صورت گرفته است؟!

برخی از سوالات رایج 

1. ساخت حساب بیت کوین دارای چند مرحله می باشد ؟

نحوه ساخت حساب بیت کوین و ورود به آن دارای 5 مرحله اصلی می باشد که به ترتیب شامل :  انتخاب کیف پول مناسب ، داشتن ایمیل معتبر و فعال ، ساختن حساب کاربری در سایت مورد نظر ، تایید ثبت نام از طریق ایمیل  ، ثبت تایید ثبت نام و ورود به حساب

2. چگونه وارد بیت کوین شویم ؟

بسیاری از علاقمندان به بازار ارز های دیجیتال این سوال را  دارند که به چه شکل باید وارد این بازار شوند در ابتدا باید حساب بیت کوین خود را نزد یکی از معتبر ترین کیف پول های دیجیتالی ایجاد نمایید و سپس شروع به فراید خرید و فروش کنند.

3. ساخت والت بیت کوین به چند طریق ممکن می باشد ؟

برای ساخت والت بیت کوین می توانید بصورت مجازی اقدام نماید بدین شکل که به یکی از معتبر ترین سایت ها برای ساخت آن مراجعه و با پشت سر گذاشتن مراحل ساخت صاحب والت بیت کوین شوید.

7 دیدگاه ها
 1. 6 کیف پول سخت افزاری بیت کوین|بهترین،خرید و ساخت کیف پول

  […] گسترده و جامعی در خصوص بهترین کیف پول‌های بیت کوین و آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین در آن‌ها اطلاعاتی ارائه […]

 2. Siamavaisi می گوید

  سلام ببخشید من میخوام یه حساب بیت کوین باز کنم ولی میرم درست کنم میگه تو کشور شما نیست باید چیکار کنم

 3. هومن می گوید

  توضیحات شما بسیار جامع و مفید بود سپاس گزارم ممنون

 4. بهترین کیف پول بیت کوین 💳 بررسی +6 Bitcoin Wallet - خرید بیت کوین در ایران

  […] پول بیت کوین نیاز به فیلترشکن خواهید داشت. اگر بدنبال اموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین هستید پیشنهاد میکنیم  مقاله مورد نظر را مطالعه […]

 5. morteza می گوید

  واقعا مقاله خوبی بود من به کمک این مقاله تونستم ساخت والت بیت کوین رو انجام بدم

 6. sara می گوید

  توصیه میکنم به همه اگر دنبال آموزش باز كردن حساب بیت کوین هستین این مقاله رو مطالعه کنن خیلی کامله

 7. ستاره می گوید

  ببخشید از من شماره موبایل خواست و وارد کردم. بعد گفت کشور شما تحریمه و مجاز به ادامه فعالیت نیستید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.