اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

7 قدم تا ” انتقال بیت کوین به حساب بانکی ” + عکس

1 1,631

آیا می‌دانستید که انتقال بیت کوین به‌ حساب بانکی بسیار سریع، ساده و ایمن است؟! آیا قبلاً این کار را انجام داده و شاهد بوده‌اید که بدون فوت وقت و بلافاصله بعد از صدور دستور انتقال بیت کوین به حساب بانکی، این کار صورت می‌گیرد؟!

در واقع بر خلاف ارزهای فیات که نقل و انتقال آن‌ها اغلب با تأخیر چند ساعت تا چند روزه انجام می‌شود، انتقال بیت کوین به حساب بانکی هیچ تأخیری ندارد. این یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های معامله با ارزهای دیجیتال است. یعنی معامله ‌های معروف به Peer-to-peer یا همتا به همتا.

تنها کاری که لازم است شما انجام دهید این است که خدمت یا پلتفرمی را پیدا کنید که مایل به خرید بیت کوین‌ شما باشد. در این صورت تنها طی چند دقیقه معادل ارزی بیت کوین‌های شما به حساب بانکی‌تان منتقل می‌شود.

حالا بد نیست برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتقال بیت کوین به حساب بانکی ادامه این مطلب را بخوانید تا 7 راه یا امکانی که برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی وجود دارد را به شما معرفی کنیم.

1- تبدیل بیت کوین به ارز از طریق صرافی‌ ها

این ساده‌ترین راه برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی است. کافی است به یک صرافی معتبر برای خرید بیت کوین بروید. سپس با توجه به نرخ روز بیت کوین خود را به آن‌ها فروخته و به‌جای آن پول نقد دریافت کنید. در این مقاله به صورت کامل نحوه‌ی تبدیل بیت کوین به پول نقد را شرح داده ایم.

تبدیل بیت کوین به ارز از طریق صرافی‌ ها

البته که این کار در ایران امکان‌پذیر نیست. چون بیت کوین ارز قانونی و معتبری نیست که بتوان آن را مانند ارزهای دیگر به‌راحتی خریدوفروش کرد. اما اگر ساکن کشوری باشید که بیت کوین در آن قانونی است، این کار راحت‎ترین روش برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی است.

معنی انتقال بیت کوین به حساب بانک این است که شما برای بیت کوین‌های موجود در کیف پول ارز دیجیتالی خود مشتری دست به نقدی پیدا می‌کنید که حاضر است معادل ارزش روز بیت کوین، به شما پول نقد بدهد. در واقع شما بیت کوین‌های خود را به یک پلتفرم می‌فروشید. سپس آن‌ها پول را به حساب شما واریز می‌کنند.

2- Coinbase

پیش‌تر در همین سایت مطلب مفصلی در خصوص چگونگی باز کردن حساب ارز دیجیتالی در Coinbase ارائه کرده‌ایم. Coinbase یکی از بزرگ‌ترین سیستم عامل‌های تجارت بیت کوین در جهان است. این سیستم‌عامل به شما این امکان را می‌دهد که بیت کوین‌های خود را از کیف پول ارز دیجیتالی خود به حساب بانکی‌تان منتقل کنید.

راهنمای خرید بیت کوین در ایران به ریال همراه با ویدئو آموزشی

اما یک نکته مهم در این رابطه وجود دارد و آن این است که اگر می‌خواهید اقدام به انتقال بیت کوین به حساب بانکی کنید باید یک حساب بانکی در ایالات متحده یا اروپا داشته باشید. در این صورت با داشتن مسترکارت یا ویزا کارت به راحتی می‌توانید بیت کوین‌های منتقل شده را از حساب خود برداشت کنید.

انتقال بیت کوین

اگر در اروپا زندگی می‌کنید یا در یکی از کشورهای این قاره حساب بانکی دارید، Coinbase به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از SEPA وجوه خود را به حساب بانکی‌تان انتقال دهید.

سرویس SEPA دو روز طول می‌کشد تا وجه نقد را به حساب بانکی شما منتقل کند. البته هنوز هم از نظر زمان بسیار سریع‌تر از خدمات سنتی انتقال بانکی است که سه روز کاری طول می‌کشد. همان‌طور که می‌دانید با یک پلتفرم بزرگ مانند Coinbase روبرو هستید که به هر حال محدودیت نقدینگی بالایی دارد.

اما اگر در اروپا یا ایالات متحده زندگی می‌کنید یا در این دو حوزه حساب بانکی دارید ما قطعاً Coinbase را به عنوان یکی از بهترین خدمات دهنده‌ها برای برداشت‌های کوچک و بزرگ بیت کوین توصیه می‌کنیم.

3- BITSTAMP

Bitstamp یکی دیگر از خدمات قابل اعتماد برداشت بیت کوین است که به شما امکان می‌دهد بیت کوین خود را به حساب بانکی انتقال دهید. اگر در اروپا هستید یا در آنجا حساب بانکی دارید می‌توانید از SEPA استفاده کنید. Bitstamp مدت‌های مدیدی است که در تجارت و تبادل بیت کوین بوده است. آن‌ها همچنین از خرید کارت‌های اعتباری پشتیبانی می‌کنند.

اگر چه هزینه بالایی را که بین 5 تا 8 درصد است برای این کار در نظر می‌گیرند. اگر حجم معاملات بالاتر باشد هزینه کمتری پرداخت می‌کنید. بنابراین اگر حجم معاملات بیت کوین شما بالا است توصیه می‌کنیم برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی از Bitstamp استفاده کنید.

4- KRAKEN

اگر حساب بانکی شما یورویی است بهترین انتخاب برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی همین KRAKEN است. البته KRAKEN قادر به انتقال بیت کوین به حساب افراد در ایالات متحده، ژاپن، انگلیس و کانادا نیز هست. نکته مثبت دیگر استفاده از kraken برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی نرخ پائین درصد کارمزد آن‌ها است.

کارمزد انتقال بیت کوین چقدر است؟ + زمان تکمیل تراکنش

انتقال بیت کوین به حساب بانکی

این عدد چیزی در حدود 0.15 تا 0.25٪ از هر برداشت است. بنابراین در نقل و انتقالات با نرخ بالا این میزان واقعاً ناچیز شمرده می‌شود. همان‌طور که شاید از یک بستر امن انتظار داشته باشید برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی باید هویت خود را تأیید کنید. بنابراین ما KRAKEN را برای همه کسانی که نیاز به روشی مطمئن و قابل اعتماد برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی دارند، توصیه می‌کنیم.

5- COINCORNER

اگر حساب بانکی شما در انگلیس یا هر کشور اروپایی دیگر است، ما برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی COINCORNER را به شما توصیه می‌کنیم. روش‌های پشتیبانی شده برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی در COINCORNER

عبارتند از: انتقال بانکی GBP و برداشت‌های خودپرداز کارت‌های اعتباری. سایر مزایای استفاده از CoinConer عبارتند از پشتیبانی از مشتری و پاسخگویی دوستانه آن‌ها. همچنین کشورهای زیادی وجود دارد که آن‌ها جدا از کشورهای اروپایی از حساب بیت کوین آن‌ها پشتیبانی می‌کنند.

بیت کوین

مانند هر پلتفرم ایمن دیگری باید با ارائه مشخصات به آن‌ها هویت خود را تأیید کنید. البته درصد کارمزد آن‌ها کمی بالاتر از 1٪ است. ضمن آن‌که شما قادر به مشاهده نرخ ارز آن‌ها نخواهید بود مگر اینکه در سیستم عامل آن‌ها ثبت نام کنید. به طور کلی اگر به جز انتقال بیت کوین به حساب بانکی به یک پلتفرم با گزینه‌های متعدد نیاز دارید Coincorner گزینه مناسبی است.

6- BITPANDA

اگر در اروپا یا ایالات متحده حساب بانکی دارید و حجم نقل و انتقالات بیت کوینی شما زیاد نیست، ما به شما BITPANDA را توصیه می‌کنیم. روش‌های خروج پشتیبانی در BITPANDA عبارتند از: SEPA ، انتقال بانکی آنلاین و SOFORT.

7-cex.io

این پلتفرم نقل و انتقال بیت کوین نیز مخصوص به کسانی است که یا در ایالات متحده و اروپا زندگی می‌کنند، یا در این دو منطقه حساب بانکی دارند. CEX.io راهی ارزان و آسان برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی ارائه می‌کند. روش‌های خروج پشتیبانی از SEPA برای ساکنان اتحادیه اروپا و ACH برای ساکنان ایالات متحده است.

بیت کوین بخریم یا دستگاه ماینر؟

در پایان بد نیست این نکته را بدانید که در جهان بیش از 4990 دستگاه ATM رمزنگاری در 76 کشور مختلف وجود دارد. یعنی می‌توانید به‌راحتی با دادن بیت کوین از این دستگاه‌ها پول نقد دریافت کنید. فقط باید به خاطر داشته باشید که همه دستگاه‌ها یکسان نیستند و این روش فقط برای معاملات کوچک مناسب است. با پیش بینی قیمت بیت کوین شاید در حال حاضر کمتر کسی می توانست این همه گیری را برای بیت کوین حدس بزند.

انتقال بیت کوین به انواع حساب بانکی

زیرا بیشتر دستگاه‌های دستگاه خودپرداز محدودیت واریز و برداشت دارند. ضمن آن‌که بزرگ‌ترین اشکال استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین هزینه بالای تراکنش آن‌ها است که به طور معمول بین 7 تا 12 درصد متغیر است.

آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، بیت کوین بخریم یا اتریوم ؟

برای انتقال بیت کوین به حساب بانکی خود می‌توانید هریک از 7 روش توصیه شده را به کار بگیرد. وارد وب‌سایت مربوط به این پلتفرم‌های انتقال بیت کوین به حساب بانکی شوید تا به راحتی و با کمک گرفتن از عکس و فیلم‌های موجود در آن‌ها بیت کوین‌های خود را به حساب بانکی‌تان منتقل کنید..

1 دیدگاه
  1. راهنمای "تبدیل بیت کوین به پول نقد" در ایران

    […] پول شما را به حسابتان واریز خواهد کرد. در این مقاله انتقال بیت کوین به حساب بانکی را به صورت کامل توضیح داده […]

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.