اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

ساتوشی (satoshi) چیست؟ فروش ساتوشی + تبدیل ساتوشی به بیت کوین و تومان

0 3,553

پاسخ این سؤال که ساتوشی چیست؟! بسیار ساده است. مثل هر ارز دیگری که یک واحد کوچک‌تر دارد، ساتوشی هم واحد کوچک‌تر بیت کوین است.

احتمالاً حالا که می‌دانید ساتوشی چیست؟ سؤال‌های بیشتری هم در مورد آن دارید. مثلاً این‌که هر ساتوشی چند بیت کوین است؟

چطور می‌توان تبدیل ساتوشی به بیت کوین را انجام داد؟ آیا می‌توان با تبدیل ساتوشی به تومان کسب درآمد کرد؟ یا این‌که امکان فروش ساتوشی مانند بیت کوین فراهم است یا خیر؟ برای دریافت پاسخ این سؤالات با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

قيمت هر ساتوشي چند تومان است؟ سوالي كه قرر است در اين مقاله به آن جواب بدهيم اما قبل از آن بايد اطلاعاتي را راجب ساتوشي داشته باشيد تا راحت‌تر به جواب اصلي سوال خودتان برسيد. معمولا پوا‌هاي رايج دنيا يك واحد كوچكتر از خودشان دارند كه كمك مي‌كند شمارش آن پول راحت‌تر صورت پذيرد. به طور مثال دلار، سنت را دارد كه هر سنت يك صدم دلار است. اين مورد درباره بيت كوين هم صادق است. چراكه واحد كوچك‌تر بيت كوين ساتوشي نام دارد.

اينكه بيت كوين توانسته يكه تاز بازارهاي نوين مالي باشد به كنار، اين رمز ارز ديجيتال توانسته با ويژگى ممتازي كه دارد به بازيگر اصلي اين بازار تبديل شود و به طبع چشم و گوش‌ها به دنبال اين است تا درباره جزئيات اين بازار و هرآنچه به بيت كويين مرتبط است، كشف و شهود كند.

ساتوشی چیست؟

قبل از هر چیزی در مورد ساتوشی باید بدانید که بیت کوین چیست و سپس بدنبال مفهموم ساتوشی باشید. پیشنهاد میکینم مقاله فوق را با دقت مطالعه نمایید.

هر بيت كوين چند ساتوشي است؟ براي جواب دادن به اين سوال بايد بدانيد كه ساتوشي كوچك‌ترين واحد شمارش است كه براي بيت‌كوين به ثبت رسيده است. يك ساتوشي برابر است با يك مميز هفت صفر و بعد يك به عبارت ديگر مي‌شود گفت كه ساتوشي برابري مي‌كند با 0.00000001 بيت كويين. فورك‌هاي اين رمز ارز از قبيل بيت كوين كش و بيت كوين اس وي هم اين واحد را دارند.

رد پاي استفاده روزمره از ساتوشي را هم مي‌توان در هشتگ #stackingSats به عنوان كمپيني كه از واحد ساتوشي حمايت مي‌كنند و همچنين ترند توييتر دنبال كرد. علاوه بر اينها لايتنينگ خود رمز ارز بيت كوين نيز با واحد ساتوشي شروع شد. البته اي وقتي مي‌گوييم ساتوشي در واقع منظورمان همان خالق بيت كوين يعني ساتوشي ناكاماتو است.

هرچند كه واحد ساتوشي هم به اولين روزهاي اختراع بيت كوين و انجمن اينترنتي بيت كوين تاك مربوط مي‌شود. در 15 نوامبر 2010 بود كه فردي تحت نام كاربري ريباك در انجمن فعالان بيت كوين اين پيشنهاد را داد كه واحدي برابر يك صدم بيت كوين پديد آورند و اسم ان را ساتوشي بگذارند. در اين زمان بود كه هيچكس پيشنهاد او را نه به طور قطع رد كرد و نه پذيرفت. براي اينكه ببينيد هر بيت كوين چند ساتوشي است؟ بايد ميزان بيت كوين را در 0.00000001 ضرب كنيد. تمام مواردي كه گفته شد تنها چندي از استفاده‌هاي روزمره ساتوشي محسوب مي‌شود.

امروزه همه مردم جهان برای داد و ستد بالاخره از یک واحد پولی استفاده می‌کنند. دلار، یورو، پوند، ین، یوان، درهم، تومان و… بدون تردید بیت کوین هم یک ارز جهانی است. گرچه این ارز اختصاص به هیچ کشور خاصی ندارد، اما اکنون یک ارز پذیرفته شده است که تجارت و داد و ستد در حجم وسیعی با آن انجام می‌شود.

ساتوشی

این ارز نیز واحد کوچک‌تری دارد. این واحد کوچک‌تر” ساتوشی” نام دارد. احتمالاً شما که به بحث بیت کوین علاقه‌مند هستید، نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق بیت کوین شنیده‌اید. حالا ساتوشی که اسم کوچک خالق و معرف بیت کوین به جهان است، روی واحد کوچک‌تر این ارز دیجیتالی گذاشته شده است.

آموزش " استخراج ساتوشی" سریع و آسان در خانه

هر ساتوشی چند بیت کوین است؟

اگر هر دلار را به 100 قسمت تقسیم کنیم، هر سنت 1 قسمت از آن است. یعنی هر سنت 100/1 دلار است. اما بیت کوین و ساتوشی نسبت دیگری با هم دارند. اگر هر بیت کوین را به 10000000 (10 میلیون) قسمت تقسیم کنیم، هر ساتوشی 1 قسمت آن است. به این ترتیب هر ساتوشی 0.00000001 بیت کوین است.

واحدهای رسمی بیت کوین به چه شکل است؟

از زمانی که بیت کوین تأسیس شده است تا کنون، این ارز دیجیتالی دو واحد رسمی ” بیت کوین bitcoin” و ” ساتوشی” داشته است. اما در سال 2015 میلادی بیت کوین تحت استاندارد سازی ISO 4217 قرار گرفت. پس از این رویداد واحدهای دیگر بیت کوین به این ترتیب و با این نام‌های اختصاری تعریف شدند.

واحد ارزش واحد به ساتوشی ارزش واحد به بیت کوین عنوان اختصاری
بیت کوین 100000000 1 BTC
میلی بیت کوین millibitcoin 100000 0.001 mBTC
میکرو بیت کوین microbitcoin 100 0.000001 μBTC
ساتوشی 1 0.00000001 satoshi

جدول فوق را به این ترتیب نیز می‌توان ارائه کرد:

 • 1 BTC = 1,000 mBTC (millibitcoin(
 • 1 BTC = 1,000,000 μBTC (microbitcoin(
 • 1 BTC = 100,000,000 Satoshis
 • 1 mBTC = 100,000 Satoshis
 • 1 μBTC = 100 Satoshis

چرا از واحد ساتوشی بیشتر از بیت کوین استفاده می‌شود؟

جالب است بدانید که در چند سال اخیر( از سال 2018 میلادی به بعد) که ارزش بیت کوین به شدت بالا رفت، از واحد ساتوشی بیشتر از بیت کوین استفاده می‌شود.

اصلی‌ترین دلیل آن این است که وقتی می‌خواهیم بیت کوین را به دلار یا تومان تبدیل کنیم، باید از اعداد اعشاری استفاده کنیم. مثلاً اگر قیمت کالایی را بخواهیم با واحد بیت کوین و معادل دلاری آن را بگوییم، باید بگوییم این کالا 5 دلار یا 0.00057206 بیت کوین است. خواندن این عدد سخت بوده و اصلاً کاربر پسند نیست.

اما وقتی به جای بیت کوین از ساتوشی استفاده کنیم، می‌توانیم بگوییم این کالا 5 دلار یا 57206 ساتوشی است. حذف اعشار خواندن عدد را ساده‌تر می‌کند. به همین دلیل است که در کشورهایی که بیت کوین یک ارز مورد پذیرش است و در برخی سایت‌ها که کالاهای خاصی را با این ارز قیمت گذاری می‌کنند، به جای بیت کوین از واحد ساتوشی استفاده می‌شود تا عدد معادل دلار خوش خوان تر و ساده‌تر باشد.

تبدیل ساتوشی

شیوه تبدیل ساتوشی به بیت کوین به چه صورت است؟

اکنون می‌دانید ساتوشی چیست؟ و چگونه روی کاغذ می‌توان این دو واحد را به یکدیگر و به سایر واحدهای استاندارد بیت کوین تبدیل کرد.تا این مرحله از کار صرفاً با جا به‌جا کردن یک نقطه اعشار می‌توان بیت کوین را به ساتوشی و برعکس تبدیل کرد.

اما اگر قصد شما خرید و فروش بیت کوین و ساتوشی باشد و در حین یک معامله واقعی بخواهید اقدام به تبدیل ساتوشی به بیت کوین کنید، باید روی این موضوع دقت بسیار زیادی داشته باشید.

تبدیل ساتوشی به بیت کوین باید را احتیاط و خیلی دقیق انجام شود. وگرنه احتمال این‌که در طی یک معامله بیت کوینی مبلغ بسیار زیادی از ساتوشی یا بیت کوین‌های خود را از دست بدهید بسیار زیاد است.

تبدیل ساتوشی به سایر ارزهای رایج

برای این کار ابزارهای مختلفی نیز وجود دارد. یکی از آن‌ها مراجعه به این وب‌سایت است: http://www.btcsatoshi.com/

به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت واحدهای مختلف بیت کوین را به یکدیگر و حتی به سایر ارزهای رایج در دنیا، مانند دلار، پوند یا یورو تبدیل کنید. استفاده از این ابزار رایگان است.

15 تفاوت بیت کوین و اتریوم از زمین تا آسمون!

تبدیل ساتوشی به تومان

برای تبدیل ساتوشی به تومان از چند روش ساده می‌توان استفاده کرد. هم اینک اگر کلمه Bitcoin را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید، در لیست اولیه پیشنهادهای گوگل قیمت لحظه‌ای و به روز رسانی شده بیت کوین و معادل ریالی آن را مشاهده خواهید کرد:

تبدیل ساتوشی به تومان

به این ترتیب می‌توانید به‌راحتی ریال را به تومان تبدیل کنید تا قیمت بیت کوین به تومان را به دست آورید. یک ده میلیون عدد به دست آمده، قیمت ساتوشی به تومان است.

روش دوم استفاده از سایت https://mihanblockchain.com/converter-calculator است

در این سایت نیز به راحتی و به زبان فارسی می‎‌توانید کار تبدیل بیت کوین به تومان را انجام دهید. سپس با یک محاسبه خیلی ساده کار تبدیل ساتوشی به تومان را هم انجام دهید.

اعداد و ارقام ياد شده براي تبديل ساتوشي به بيت كوين مورد استفاده مي‌گيرد. اگر شما نمي‌دانيد كه دارايي بيت‌كوينتان چند ساتوشي است بهتر است از راهنماي بالا براي حساب كردن ميزان دارييات به ساتوشي استفاده بكنيد. و اما فرمول تبديل ساتوشي به تومان به قرار زير است:

 • نخست، بايد قيمت لحظه‌اي بيت كوين را بدست آوريد.
 • بعد از اين مرحله بايد قيمت روز دلار را حساب كنيد.
 • بعد از اينكه توانستيد با يك سرچ ساده قيمت لحظه‌اي دلار و بيت كوين را بدست بياوريد بايد بتوانيد مقدار مورد نظر بيت كوين خودتان را در قيمت لحظه‌اي بيت كوين ضرب بكنيد تا در نهايت موفق شويد قيمت دارايي خود را به دلار محاسبه كنيد.
 • بعد از اينكه ميزان دارايي شما به دلار درآمد، زمان آن رسيده كه اين دارايي را به تومان (ريال) تبديل بكنيد. براي اين مرحله هم بايد ميزان دارايي خود كه به دلار حساب كرده‌ايد را ضربئر واحد پول خودمان يعني تومان (ريال) كنيد.

هر 1000 ساتوشي چند تومان است؟

 • براى اين‌كار مي‌توانيد به سايت www.btcsatoshi.com مراجعه كنيد كه معادل ساتوشي هر 1 دلار را نيز برايتان نمايان مى‌كند و با كمك فرمول گفته شده به راحتي مي‍‌توانيد ساتوشي را به تومان تبديل كنيد.
 • يك فاكتور مهم ديگر نيز وجود دارد كه روي نرخ تبديل بيت كوين به ساتوشي اثر گذار است و آن قيمت ارزي بيت كوين يا به بيان ساده‌تر قيمت بيت كوين به دلار يا تومان است. همانطور كه مي‌دانيد نوسانات قيمت بيت‌كوين براساس قيمت عرضه و تقاضا مشخص مي‌شود. بنابر همين امر نيز محاسبه مقاديري كه قصد ارسال يا دريافت آن را داريد بسيار كار مشكلي است.
 • بنابراين اگر به طور مثال هر يك دلار در اين لحظه معادل x ساتوشي باشد، چند ثانيه بعد اين اين مقدار تغيير خواهد كرد. چرا كه قيمت بيت كوين به ميزان متوالي در حال بالا و پايين شدن است و روند صعودي و نزولي آن در طي روز بسيار پر نوسان است كه همين هم كار شما را دشوار مي‌كند.

تبديل ساتوشي به بيت كوين

درواقع بيت كوين يك نوع ارز ديجيتال است كه به كمك آن مى‌توانيد به هر نقطه‌اى از جهان كه تمايل داريد پول بفرستيد. يا از آن براى خريد كالا و خدماتى كه نياز داريد استفاده كنيد. دو ويژگى مهم اين بيت كوين عبارت است از يكى غير‌متمركز بودن هست و ديگرى در امان ماندن از چاپ مجدد اسكناس؛ كه دستاورد شگرفي در مقابل پول‌هاى سنتى امروزى به حساب مي‌آيد و مسير را براى شكل جديدي از يك نظام اقتصادى و سرمايه‌گذارى مالي جديد ايجاد ‌كرده است.

به وسيله اين ارز ديجيتال مى‌توانيد انتقالات ارزى‌ را به نحو احسن انجام دهيد و حتى از فروشگاه‌هاى آنلاين كه قابليت خريد با بيت كوين را دارند نيز سفارش دهيد. شايد نحوه محاسب فوق براي شما در ابتداي كار كمي پيچيده باشد اما با كمي تكرار متوجه خواهيد شد كه هيچ سختي‌اي ندارد. كافيست بدانيد كه هر بيت كوين برابر 100 ميليون ساتوشي است كه هر ساتوشي هم 0.00000001 بيت كوين است كه به عنوان كوچكترين واحد بيت كوين به شمار مي‌آيد.

آیا خرید و فروش ساتوشی امکان‌پذیر است؟

از آنجائی که در سال‌های اخیر ارزش ارزهای دیجیتالی، به ویژه بیت کوین بسیار بالا رفته است، خرید و فروش آن‌ها نیز رونق بسیاری پیدا کرده.

اما به دلیل نرخ سرسام آور بیت کوین، عده بسیار زیادی در جهان به خرید و فروش ساتوشی روی آورده‌اند. چراکه در حالی که ارزش ساتوشی همپای بیت کوین بالا می‌رود، به دلیل کم حجم بودن آن نسبت به بیت کوین، عده بیشتری در جهان توان خرید و فروش آن را دارند.

خرید و فروش ساتوشی

بنابراین اگر شما هم ساتوشی دارید یا می‌خواهید وارد بازار خرید و فروش ساتوشی شوید بد نیست بدانید که انجام این کار به نسبت خرید و فروش بیت کوین بسیار ساده‌تر است. یعنی تعداد متقاضیان ساتوشی به نسبت بیت کوین بیشتر بوده و بازار آن به همین دلیل وسیع‌تر است.

از كجا مي‌شود ساتوشي رايگان بدست آورد؟

بعضي از سايت‌ها تعداد كمي ساتوشي به كاربران خود ارائه مي‌دهند كه براي برداشت ساتوشي بايد يك كيف پول داشته باشيد. به طور مثال سايت www.freebitco.in جزء همين دسته از سايت‌ها محسوب مي‌شود. در ادام براي اينكه بدانيد چطور مي‌شود يك كيف پول بسازيد تا ساتوشي‌هاي رايگانتان را در آن ذخير كنيد مراحلي برايتان شرح داده مي‌شود تا بتوانيد براي ذخيره ساتوشي‌‍‌هايتان در اين كيف پول‌ها اقدام كنيد.

كيف پول coinomi چيزي بيشتر از 200 ارز ديجيتال شامل بيت كوين، لايت كوين، اتريوم كلاسيك، بيت كوين كش، و همه توكن‌هاي شبكه اتريوم و خيلي ديگر از رمز ارزهاي الكترونيك را ذخيره و پشتيباني مي‌كند. اين كيف پول هم اكنون تنها براي سيستم‌عال اندرويد و همچنين ios در دسترس قرار دارد برخي از ويژگي‌هاي آن عبارتند از:

 • پشتيباني از سيستم عامل اندرويد و ios
 • پشتيباني از صرافي داخلي
 • راحتي استفاده از انميشن
 • كليد خصوصي تحت كنترل كاربران
 • تست شده كه مي‌توانيد آن را از طريق سايت www.coinomi.com دانلود بكنيد.

يكى ديگر از كيف‌پول‌هاي دكستاپى و موبايلى atomic wallet است كه كاربري آن زيبا و حرفه‌اي طراحي شده است. اين كيف پول علاوه بر اينكه قابليت نسب روي انواع گوشي‌هاي موبايل را دارد، روي ويندوز هم قابليت اجرا دارد. كيف پول‌هاى ديگري نيز براي اين كار وجود دارد مثل trust wallet، كه داراي رتبه خوبي هم در گوگل پلي است.

آموزش ساخت کیف پول بیت کوین در بلاک چین Blockchain.com

اکنون میدانید که ساتوشی چیست؟ هر ساتوشی چند بیت کوین است؟ چطور می‌توان تبدیل ساتوشی به بیت کوین را انجام داد؟ و تبدیل ساتوشی به تومان را فراگرفته اید. آیا با داشتن این سطح از دانش در خصوص محبوب‌ترین و ارزشمندترین ارز دیجیتالی جهان، آیا تمایلی به ورود به عرصه خرید و فروش آن را دارید؟!

خلاصه

در اين مقاله سعي شد تا به اين سوال كه قيمت هر ساتوشي چند تومان است؟ يك جواب منطقي داده شود، اما همانطور كه فته شد نحوه محاسبه با توجه به تغيير چشم گير قيمت دلار و بيت كوين نيازمند اين است تا مدام در حال چك كردت قيمت‌ها به طور آنلاين باشيد.

براى همين امر بهتر است تا به جاي استفاده از ماشين حساب و يا تبديل دستي با كاغذ و خودكار، از سايت‌هايي كه در بالا گفته شد استفاده كنيد. شايد ذكر مجدد اين نكته لازم باشد كه از نو ياد آوري شود كه چطور بايد نرخ بيت كوين يا ساتوشي خود را به تومان تبديل بكنيد.

 • نخست، بايد قيمت لحظه‌اي بيت كوين را بدست آوريد.
 • بعد از اين مرحله بايد قيمت روز دلار را حساب كنيد.
 • بعد از اينكه توانستيد با يك سرچ ساده قيمت لحظه‌اي دلار و بيت كوين را بدست بياوريد بايد بتوانيد مقدار مورد نظر بيت كوين خودتان را در قيمت لحظه‌اي بيت كوين ضرب بكنيد تا در نهايت موفق شويد قيمت دارايي خود را به دلار محاسبه كنيد.

بعد از اينكه ميزان دارايي شما به دلار درآمد، زمان آن رسيده كه اين دارايي را به تومان (ريال) تبديل بكنيد. براي اين مرحله هم بايد ميزان دارايي خود كه به دلار حساب كرده‌ايد را ضربئر واحد پول خودمان يعني تومان (ريال) كنيد. ما همانطور كه يادآوري كرديم بهترين راه استفاده از سايت‌هاي مرتبط با اين كار است.

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.