اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

ساتوشی (satoshi) چیست؟ فروش ساتوشی + تبدیل ساتوشی به بیت کوین و تومان

0 747

پاسخ این سؤال که ساتوشی چیست؟! بسیار ساده است. مثل هر ارز دیگری که یک واحد کوچک‌تر دارد، ساتوشی هم واحد کوچک‌تر بیت کوین است.

احتمالاً حالا که می‌دانید ساتوشی چیست؟ سؤال‌های بیشتری هم در مورد آن دارید. مثلاً این‌که هر ساتوشی چند بیت کوین است؟

چطور می‌توان تبدیل ساتوشی به بیت کوین را انجام داد؟ آیا می‌توان با تبدیل ساتوشی به تومان کسب درآمد کرد؟ یا این‌که امکان فروش ساتوشی مانند بیت کوین فراهم است یا خیر؟ برای دریافت پاسخ این سؤالات با ادامه این مطلب همراه ما باشید.

ساتوشی چیست؟

قبل از هر چیزی در مورد ساتوشی باید بدانید که بیت کوین چیست و سپس بدنبال مفهموم ساتوشی باشید. پیشنهاد میکینم مقاله فوق را با دقت مطالعه نمایید.

امروزه همه مردم جهان برای داد و ستد بالاخره از یک واحد پولی استفاده می‌کنند. دلار، یورو، پوند، ین، یوان، درهم، تومان و… بدون تردید بیت کوین هم یک ارز جهانی است. گرچه این ارز اختصاص به هیچ کشور خاصی ندارد، اما اکنون یک ارز پذیرفته شده است که تجارت و داد و ستد در حجم وسیعی با آن انجام می‌شود.

ساتوشی

این ارز نیز واحد کوچک‌تری دارد. این واحد کوچک‌تر” ساتوشی” نام دارد. احتمالاً شما که به بحث بیت کوین علاقه‌مند هستید، نام ساتوشی ناکاموتو را به عنوان خالق بیت کوین شنیده‌اید. حالا ساتوشی که اسم کوچک خالق و معرف بیت کوین به جهان است، روی واحد کوچک‌تر این ارز دیجیتالی گذاشته شده است.

هر ساتوشی چند بیت کوین است؟

اگر هر دلار را به 100 قسمت تقسیم کنیم، هر سنت 1 قسمت از آن است. یعنی هر سنت 100/1 دلار است. اما بیت کوین و ساتوشی نسبت دیگری با هم دارند. اگر هر بیت کوین را به 10000000 (10 میلیون) قسمت تقسیم کنیم، هر ساتوشی 1 قسمت آن است. به این ترتیب هر ساتوشی 0.00000001 بیت کوین است.

واحدهای رسمی بیت کوین به چه شکل است؟

از زمانی که بیت کوین تأسیس شده است تا کنون، این ارز دیجیتالی دو واحد رسمی ” بیت کوین bitcoin” و ” ساتوشی” داشته است. اما در سال 2015 میلادی بیت کوین تحت استاندارد سازی ISO 4217 قرار گرفت. پس از این رویداد واحدهای دیگر بیت کوین به این ترتیب و با این نام‌های اختصاری تعریف شدند.

واحدارزش واحد به ساتوشیارزش واحد به بیت کوینعنوان اختصاری
بیت کوین1000000001BTC
میلی بیت کوین millibitcoin1000000.001mBTC
میکرو بیت کوین microbitcoin1000.000001μBTC
ساتوشی10.00000001satoshi

جدول فوق را به این ترتیب نیز می‌توان ارائه کرد:

  • 1 BTC = 1,000 mBTC (millibitcoin(
  • 1 BTC = 1,000,000 μBTC (microbitcoin(
  • 1 BTC = 100,000,000 Satoshis
  • 1 mBTC = 100,000 Satoshis
  • 1 μBTC = 100 Satoshis

چرا از واحد ساتوشی بیشتر از بیت کوین استفاده می‌شود؟

جالب است بدانید که در چند سال اخیر( از سال 2018 میلادی به بعد) که ارزش بیت کوین به شدت بالا رفت، از واحد ساتوشی بیشتر از بیت کوین استفاده می‌شود.

اصلی‌ترین دلیل آن این است که وقتی می‌خواهیم بیت کوین را به دلار یا تومان تبدیل کنیم، باید از اعداد اعشاری استفاده کنیم. مثلاً اگر قیمت کالایی را بخواهیم با واحد بیت کوین و معادل دلاری آن را بگوییم، باید بگوییم این کالا 5 دلار یا 0.00057206 بیت کوین است. خواندن این عدد سخت بوده و اصلاً کاربر پسند نیست.

اما وقتی به جای بیت کوین از ساتوشی استفاده کنیم، می‌توانیم بگوییم این کالا 5 دلار یا 57206 ساتوشی است. حذف اعشار خواندن عدد را ساده‌تر می‌کند. به همین دلیل است که در کشورهایی که بیت کوین یک ارز مورد پذیرش است و در برخی سایت‌ها که کالاهای خاصی را با این ارز قیمت گذاری می‌کنند، به جای بیت کوین از واحد ساتوشی استفاده می‌شود تا عدد معادل دلار خوش خوان تر و ساده‌تر باشد.

تبدیل ساتوشی

شیوه تبدیل ساتوشی به بیت کوین به چه صورت است؟

اکنون می‌دانید ساتوشی چیست؟ و چگونه روی کاغذ می‌توان این دو واحد را به یکدیگر و به سایر واحدهای استاندارد بیت کوین تبدیل کرد.تا این مرحله از کار صرفاً با جا به‌جا کردن یک نقطه اعشار می‌توان بیت کوین را به ساتوشی و برعکس تبدیل کرد.

اما اگر قصد شما خرید و فروش بیت کوین و ساتوشی باشد و در حین یک معامله واقعی بخواهید اقدام به تبدیل ساتوشی به بیت کوین کنید، باید روی این موضوع دقت بسیار زیادی داشته باشید.

تبدیل ساتوشی به بیت کوین باید را احتیاط و خیلی دقیق انجام شود. وگرنه احتمال این‌که در طی یک معامله بیت کوینی مبلغ بسیار زیادی از ساتوشی یا بیت کوین‌های خود را از دست بدهید بسیار زیاد است.

تبدیل ساتوشی به سایر ارزهای رایج

برای این کار ابزارهای مختلفی نیز وجود دارد. یکی از آن‌ها مراجعه به این وب‌سایت است: http://www.btcsatoshi.com/

به راحتی می‌توانید با ورود به این سایت واحدهای مختلف بیت کوین را به یکدیگر و حتی به سایر ارزهای رایج در دنیا، مانند دلار، پوند یا یورو تبدیل کنید. استفاده از این ابزار رایگان است.

تبدیل ساتوشی به تومان

برای تبدیل ساتوشی به تومان از چند روش ساده می‌توان استفاده کرد. هم اینک اگر کلمه Bitcoin را در موتور جستجوی گوگل وارد کنید، در لیست اولیه پیشنهادهای گوگل قیمت لحظه‌ای و به روز رسانی شده بیت کوین و معادل ریالی آن را مشاهده خواهید کرد:

تبدیل ساتوشی به تومان

به این ترتیب می‌توانید به‌راحتی ریال را به تومان تبدیل کنید تا قیمت بیت کوین به تومان را به دست آورید. یک ده میلیون عدد به دست آمده، قیمت ساتوشی به تومان است.

روش دوم استفاده از سایت https://mihanblockchain.com/converter-calculator است

در این سایت نیز به راحتی و به زبان فارسی می‎‌توانید کار تبدیل بیت کوین به تومان را انجام دهید. سپس با یک محاسبه خیلی ساده کار تبدیل ساتوشی به تومان را هم انجام دهید.

آیا خرید و فروش ساتوشی امکان‌پذیر است؟

از آنجائی که در سال‌های اخیر ارزش ارزهای دیجیتالی، به ویژه بیت کوین بسیار بالا رفته است، خرید و فروش آن‌ها نیز رونق بسیاری پیدا کرده.

اما به دلیل نرخ سرسام آور بیت کوین، عده بسیار زیادی در جهان به خرید و فروش ساتوشی روی آورده‌اند. چراکه در حالی که ارزش ساتوشی همپای بیت کوین بالا می‌رود، به دلیل کم حجم بودن آن نسبت به بیت کوین، عده بیشتری در جهان توان خرید و فروش آن را دارند.

خرید و فروش ساتوشی

بنابراین اگر شما هم ساتوشی دارید یا می‌خواهید وارد بازار خرید و فروش ساتوشی شوید بد نیست بدانید که انجام این کار به نسبت خرید و فروش بیت کوین بسیار ساده‌تر است. یعنی تعداد متقاضیان ساتوشی به نسبت بیت کوین بیشتر بوده و بازار آن به همین دلیل وسیع‌تر است.

اکنون میدانید که ساتوشی چیست؟ هر ساتوشی چند بیت کوین است؟ چطور می‌توان تبدیل ساتوشی به بیت کوین را انجام داد؟ و تبدیل ساتوشی به تومان را فراگرفته اید. آیا با داشتن این سطح از دانش در خصوص محبوب‌ترین و ارزشمندترین ارز دیجیتالی جهان، آیا تمایلی به ورود به عرصه خرید و فروش آن را دارید؟!

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.