اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، بیت کوین بخریم یا اتریوم ؟

5 680

همه چيز راجع به استخراج بيت‌كوين از سال 2008 شروع شد. با انتشار مقاله ‌اى كه نوعى پول ديجيتال را با نام بيت ‌كوين نويد مى‌ داد.

فردى به نام ساتوشى ناكاماتو آغاز‌گر انقلابى بود كه سال‌ ها بعد به تيتر يک روزنامه‌ ها بدل شد و اقتصاد دانان جهان را به بحث‌ هاى نظرى گسترده ‌اى درباره استخراج بيت ‌كوين وادار كرد. در اين مقاله قرار است تا با دانستن ويژگى ‌هاى هر كدام از رمز ارزهاى ديجيال (بيت كويين و اتريوم)، آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را بياموزيم.

بيت كوين نوعى ارز الكترونيک است كه می ‌توانید با آن معامله كنيد، خريد و فروش انجام دهيد و به هر نقطه‌اى از جهان پول بفرستيد. علاوه ‌بر این‌ ها مى‌توانيد آن را به عنوان نوعى سرمايه‌گذارى در نظر بگيريد. به احتمال زياد همراه با افزايش قيمت وسوسه ‌انگيز ارزهاى ديجيتال در اخبار و فضاى مجازى درباره امپراطور ارزهاى ديجيتال هم اخبارى شنيده ‌ايد.

و اما اتریوم، یک شبکه مبتنی بر فناوری بلاک چین، همانند بیت کوین است. غیر متمرکز بودن آن، یعنی کسی به تنهایی مالک آن نیست و افراد حقیقی می ‌توانند مالک آن باشند و احتمال هیچگونه دخالت و تقلب در آن وجود ندارد. هدف ایجاد اتریوم برای این است که افراد برای انجام امور روزمره نیازی به نهادهایی مانند شرکت ها یا بانک ها نداشته باشند.

اتریوم رتبه دوم در بازار را دارا است و رتبه اول متعلق به بیت کوین می باشد. بیت کوین یک شبکه غیر متمرکز مبتنی بر توزیع اطلاعات مربوط به تراکنش های مالی به کامپیوتر های سراسر دنیا به جای سرور های بانکی است و می تواند مستقل از آن ها کار کند. اتریوم یک پله بالاتر از بیت کوین، توانسته علاوه بر توزیع تراکنش های مالی به کامپیوتر های سراسر دنیا، یا استفاده از اجرای نوعی کدهای کامپیوتری، قراردادهای هوشمند نیز در این بستر صورت گیرد.

برای بهتر درک کردن غیر متمرکز بودن شبکه اتریوم، و آموزش سرمايه گذارى در ارزهاى ديجيتال، اپلیکیشن هايى مانند اینستاگرام را در نظر بگیرید که دارای مالکی به نام فیس‌بوک است و این شرکت می ‌تواند بر اساس سیاست‌ های رفتاری مختص به خود، اقدام به حذف مطالب و یا از ورود افرادی به این شبکه با نام حقیقی خود جلوگیری کنند. اما شبکه اتریوم مجزا از این شرکت‌ های متمرکز قرار دارد و مالکانش، افراد حقیقی هستند.

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

شبکه اتریوم با نماد ETH، توسط ویتالیک بوترین در جولای 2015 معرفی شد. همانطور که گفته شد در بازار کریپتوکارنسی رتبه دوم را در اختیار دارد و علاوه بر ارز دیجیتال، در حوزه ایجاد قرارداد‌های هوشمند نیز کاربرد دارد.

ارز دیجیتال مربوط به اتریوم “اتر” نام دارد که برای انجام فعالیت ها و پرداخت کارمزدها از واحد پولی این شبکه، یعنی اتر استفاده می ‌شود که در کیف پول خود در بستر بلاک چین قرار دارد. بلاک چین مربوط به شبکه اتریوم در واقع مانند یک دفترچه یادداشت دیجیتال عمل می ‌کند و داده ها را در خود ذخیره سازی می ‌نماید.

پس از آنکه بیت کوین راه اندازی شد و موفقیت چشمگیری بدست آورد، رمز ارز های دیگری هم راه اندازی شدند. برخی از آن ها مانند بیت کوین کش تنها یک کپی دیگر از بیت کوین بودند و برخی دیگر مانند اتریومُ ریپل و تتر، کوشیدند تا با نوآوری و ویژگی های متفاوت بتوانند از بیت کوین جلو بزنند و جایگاه خوبی برای خودشان بدست آورند.

مثلا یکی از ویژگی های بیت کوین این است که هر ۱۰ دقیقه یک بلاک جدید درست میشود و شخصی که تراکنشی را انجام داده، باید حداقل ۱۰ دقیقه صبر کند تا تراکنش اش ثبت شود. برخی از رمز ارز های جدید سعی کردند با کوتاه کردن این زمان به چند ثانیه، کاربران را به سوی خود جذب کنند.

رمز ارز های دیگری هم هستند که ویژگی های کاملا متفاوتی دارند. مثلا در اتریوم (Ethereum) دیگر موضوع پول نیست و موضوع خود بلاک چین به عنوان بستری برای سرویس های دیگر است که همین ویژگی باعث ارزشمند شدن آن شده است.

از آنجا که بیت کوین و رمز ارز های دیگر به شکل باز متن (Open Source) هستند، هر کسی میتواند آن ها را ببیند و با یک تغییر جزئی یک رمز ارز دیگر بسازد. اگر چه در رمز ارز ها، مهمترین ارزش، داشتن کاربر فراوان است و شما با کپی آن ها نمیتوانید به این سادگی برای خود پول بسازید.

برخی دیگر از رمز ارز ها کوشیده اند برای حل این مشکل، از بیت کوین شاخه شوند و کاربران آن را با خود به شبکه ی جدید ببرند. یعنی اگر شما مبلغی در کیف پول بیت کوینی خود پیش از جدا شدن شاخه داشته اید، همان مبلغ را در کیف پول جدید هم خواهید داشت و میتوانید در شبکه ی جدید فعالیت کنید.

آموزش سرمايه گذارى در ارزهاى ديجيتال:

قیمت اتریوم

در مبحث های قبلی درباره اینکه اتریوم چیست؟ توضیحاتی گفته شد و حالا درباره قیمت اتريم یا همان اتر خواهیم گفت. در ابتدا این را بدانیم که اتریوم در واقع شبکه ‌ای است که ارز دیجیتال آن اتر می ‌باشد و اگر جایی راجب قیمت اتریوم صحبت شد، در واقع منظور، ارز دیجیتال آن یعنی اتر است.

در زمان نگارش این مقاله قیمت اتریوم حدود 470 دلار می‌باشد. با احتساب دلار 26 هزار تومانی قیمت هر اتر حدود 12 میلیون تومان می‌ باشد. اتریوم با ارزش بازاری 53.4 میلیارد دلار، در رتبه دوم بازار کریپتوکارنسی قرار دارد و حدود 11 درصد از کل بازار را شامل می ‌شود.

سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

بازدهی قیمت اتریوم در جدول زیر در بازه بلند مدت (2ساله) آمده است. همچنین می توان گفت که بازدهی قيمت اتریوم از سال 2017 در واقع با احتساب دلار با قیمت روز، حدود 12 برابر شده است و برای پاسخ به سوال اتریوم چیست؟ بهترین پاسخ 12 برابر شدن قیمت در بازه حدود 3 ساله نسبت به رشد قیمت دلار در ایران می باشد.

بازدهی 2 ساله

بازدهی سالانه

بازدهی 6 ماهه

بازدهی  ماهانه

%255

%162

125 %

%25

کدام رمز ارز برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

تا کنون بیش از ۲۰۰۰ رمز ارز به شکل رسمی ثبت شده اند و البته هر روز هم به تعداد آن ها افزوده میشود. ولی با وجود این همه رمز ارز، کدام یک برای سرمایه گذاری مناسب تر است؟

سرمایه گذاران حرفه ای این بازار، همواره گزینه های جدید را بررسی میکنند و آنهایی که به نظرشان مناسب است را انتخاب میکنند و بنا به براوردشان از ارزش احتمالی آن رمز ارز، مبلغی را در آن ها سرمایه گذاری میکنند. ولی اگر شما چنین تخصصی ندارید، به شما پیشنهاد میکنیم که وارد هیچ رمز ارز دیگری به جز بیت کوین (BTC) نشوید چون ریسک رمز ارز های دیگر به شدت بالاست.

شاید با خود بگویید که مطمئنا رمز ارزی که جدیدتر است و ویژگی های بیشتری دارد، در آینده بهتر می تواند عمل کند و پس از مدتی از بیت کوین جلو بزند. ولی در دنیای پول و سرمایه، معمولا چنین اتفاقی نمیافتد. پول چیزی است که کاربران بیشتری داشته باشد و با ثبات تر باشد. همچنین از آنجا که بیت کوین همواره در حال بروز رسانی و پیشرفت است، میتواند آن ویژگی های جدید را در خود جای بدهد و بروز شود. برخی از ویژگی ها هم شاید اصلا آنقدر که در نگاه اول به نظر میرسد مهم و حیاتی نباشند.

مثلا زمان ۱۰ دقیقه برای هر بلاک، دلایل مهمی دارد که با این که برای تراکنش های فوری شاید جذاب به نظر نرسد، ولی با همین زمان هم حجم بلاک چین بسیار بالا است. همچنین این زمان ۱۰ دقیقه کاربرد های دیگری مانند استفاده از کیف پول روی تلفن همراه به شکل SPV را فراهم میکند که میتواند ارزشمند باشد. از سوی دیگر ابزارهای لایه دوم که روی بیت کوین سوار شده اند، مشکل سرعت و مشکلات دیگری را برطرف کرده اند.

بیت کوین یک پروتکل قابل اتکا است

بیت کوین یک پروتکل است و پروتکل هایی که ثبات پیدا کرده باشند ارزشمند هستند. اگر بیت کوین را با راه اندازی اینترنت مقایسه کنیم، در سال های اولیه راه اندازی اینترنت هم پروتکل های جدید تری آمدند که ویژگی های بیشتری داشتند ولی همان پروتکل TCP/IP ماند و همچنان هم ادامه پیدا کرده است.

ارزهای دیجیتال

در حالی که در آن زمان میگفتند این پروتکل برای انتقال فیلم و صدا مناسب نیست یا فلان ویژگی را ندارد. با این همه، این پروتکل ماند و بروز شد و امروزه فیلم و صدا و همه چیز روی همان بستر کار میکند و پیش میرود. بیت کوین نیز به همین شکل است. پروتکلی قابل اتکا که کاربرد های دیگری میتواند روی آن پیاده سازی شود و ویژگی های جدیدی به آن افزوده شود.

رمز ارز هایی هستند که نامی شبیه بیت کوین دارند. مثلا بیت کوین کش (Bitcoin Cash – BCH)، بین کوین اس وی (Bitcoin SV – BSV)، بیت کوین گلد (Bitcoin Gold – BTG) و بیت کوین دیاموند (Bitcoin Diamond – BCD) که نامی شبیه بیت کوین (Bitcoin – BTC) دارند. برای همین مهم است که به نام مختصر سه حرفی آن ها توجه کنید. در این جا پیشنهاد ما این است که فقط بیت کوین BTC را بخرید.

این نوشته به منظور راهنمایی و مشاوره در سرمایه گذاری و بازرگانی نیست و تنها بیانگر دیدگاه های نویسنده است. همیشه پیش از هر گونه سرمایه گذاری، خودتان به شکل مستقل تحقیق و نتیجه گیری کنید.

مقایسه اتریوم و بیت کوین

در ادامه قرار است ببينيم تا كدام رمز ارز براى سرمايه ذارى مناسب‌تر است؟ درواقع بيت كوين يك نوع ارز الكترونيك است كه توسط آن مى‌توانيد به هر نقطه‌اى از جهان پول بفرستيد. يا از آن براى خريد كالا و خدمات استفاده كنيد.

دو ويژگى مهم اين ارز ديجيتال، يكى غير‌ متمركز بودن است و ديگرى در امان ماندن از چاپ پول جديد؛ كه دستاورد مهمى در برابر پول ‌هاى سنتى امروزى است و مسير را براى شكل نوينى از يك نظام اقتصادى و سرمايه‌گذارى جديد فراهم ‌مى ‌كند. به وسيله اين ارز ديجيتال مى‌ توانيد انتقالات ارزى تان را به بهترين نحو انجام دهيد و حتى از فروشگاه‌ هاى آنلاين سفارش دهيد.

 

اتریوم

بیت کوین

مخترع

بوترین

ناکاموتو

زمان معرفی

2015

اوت 2008

اهداف

تمرکززدایی در همه چیز

پول دیجیتال غیر متمرکز

میزان عرضه

بدون محدودیت

21 میلیون واحد

پروتکل اجماع

اثبات انجام کار

اثبات انجام کار

سخت افزار برای استخراج

کارت گرافیک

دستگاه ASIC

حریم خصوصی

تراکنش های نیمه ناشناس

تراکنش های نیمه ناشناس

بستر بلاک چین

بله

بله

زمان بلاک

14 ثانیه

10 دقیقه

نماد

ETH

BTC

رتبه در بازلر کریپتوکارنستی

دوم

اول

الگوریتم ماینینگ یا استخراج

ETHASH

SAH-256

سرعت تراکنش ها

16 تراکنش در ثانیه

7 تراکنش در ثانیه

 

در جدول بالا مزايا و معايب اتريوم نسبت به رقيب سرسختش بيت كوين آمده است. يكى از معايب اتريوم نسبت به بيت كويين، زمان بلاك كردن و از ديگر معايب اتريوم رتبه‌اش در بازار كريپتوكارنستى است. اما اينها عيب آنچنانى براى اين ارز ديجيتال محسوب نمى‌ شود. براى اينكه بيشتر با اتريوم آشنا شويد و بدانيد اتريوم چيست توجه شما را در ذيل به ادامه مطالب و اينكه ايا اتريوم كلاهبردارى است يا خير جلب مى‌ كنيم.

سرمايه‌گذارى و افزايش دارايى‌ اش كند. همان‌طور كه گفته شد بيت كوين يك نوع ارز الكترونيك است كه توسط آن مى ‌توانيد به هر نقطه‌اى از جهان پول بفرستيد و يا از آن براى خريد كالا و خدمات استفاده كنيد به طور مداوم استخراج بيت كوين انجام دهيد.

دو ويژگى مهم اسخراج بيت كوين، يكى غير‌ متمركز بودن است و ديگرى در امان ماندن از چاپ پول جديد كه دستاورد مهمى در برابر پول ‌هاى سنتى امروزى است كه مسير را براى شكل نوينى از يك نظام اقتصادى و سرمايه‌گذارى جديد فراهم ‌مى‌كند. به‌وسیله اين ارز ديجيتال مى‌توانيد انتقالات ارزى‌تان را به بهترين نحو انجام دهيد و حتى از فروشگاه‌ هاى آنلاين سفارش دهيد.

آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال

اين را هم در خاطر داشته باشيد كه بيت كوين توسط هيچ فرد يا گروه خاصى كنترل نمى ‌شود. بيت كوين در واقع بر خلاف پول ‌هاى سنتى امروزى كه عرضه و توزيع آن‌ ها توسط دولت ‌ها صورت مى ‌پذيرد، در كنترل هيچ فرد، گروه و يا سازمانى نيست. افرادى كه به عنوان كاربر وارد اين شبكه ارزى ديجيتال مى ‌شوند، بايد قوانين و مقررات شبكه را رعايت كنند. اين قوانين به صورت كدهاى برنامه‌نويسى است كه توسط همه كاربران بر روى اينترنت قابل مشاهده است.

معایب اتریوم

هر شبکه ای در بستر دیجیتال علاوه بر مزایایی که دارد، طبیعتا دارای معایبی هم هست. معایب اتریوم به دلیل تازه وارد بودن آن به بازار کریپتوکارنسی و عدم شناخت کافی افراد از آن است. معایب اتریوم به‌طور اختصار عبارت است از:

 1. مشکلات عدم پذیرش قراردهای هوشمند بصورت قانونی یا حقوقی توسط دولت ها.
 2. امکان ایجاد خطا در کد نویسی قرارداد ها وجود دارد و در صورت خطای انسانی، امکان تغییر آن دیگر وجود نخواهد داشت.

عدم وجود خدمات ارزان قیمت برای ایجاد کدهای قراردادهای هوشمند توسط افراد حقیقی و عادی.

نحوه استخراج اتريوم

قبل از اينكه بدانيم به چه صورت مى ‌توانيم اتريوم ماين كنيم، بايد بدانيم ابزار تنظيم رايانه براى ماينينگ تمام وقت نيازمند چه سخت افزارى هستيم. براى اين كار دو گزينه وجود دارد: cpu (واحد پردازش مركزى)، كه به معناى استفاده از پردازنده رايانه مى ‌باشد و GPU (واحد پردازش گرافيكى).

در نمودار زير سهم هر يك از استخرهاى استخراج اتريوم نمايان شده است كه به كمك آن مى ‌توانيد نحوه استخراج اتريوم را تشخيص دهيد. براى اينكه دريابيم نحوه استخراج اتريوم به چه صورت است. اين مهم را مدنظر داشته باشيد كه دو استخر مهم SPARKPOOL وethermine مجموعا بيش از 50 درصد اتريوم‌ها را استخراج مى‌كنند.

نرم‌افزار استخراج اتريوم

نحوه استخراج اتريوم تنها خلاصه به سخت افزارها و استخرهاى استخراج نمى‌باشد، هنگامى‌ كه سخت افزار خود را انتخاب و خريدارى كرديد، نياز به نصب نرم افزار خواهيد داشت كه براى رسيدن به پاسخ اين سوال كه “چگونه اتريوم ماين كنيم” نزديک ‌تر شده ‌ايد.

اول از همه به درايورهاى كارت‌هاى گرافيكى خود احتياج داريد كه در وب سايت سازنده كارت گرافيتان مى ‌توانيد آن را پيدا كنيد يا آنها را همراه با خريد خود كارت تهيه كنيد. بعد از اين كار بايد يک گروه تنظيم كنيد و آن را به شبكه وصل كنيد. براى به سرانجام رساندن اين كار شما نياز به بارگيرى كل بلاک چين اتريوم داريد، كه در حال حاضر چيزى بالغ بر 20 گيگابايت حجم دارد كه اين مقدار در حال افزايش است.

 

كاربرانى كه با خط فرمان آشنا هستند مى‌توانند نرم‌افزار geth را روى سيستمشان نصب كنند و سرويس‌هاى ديگرى نيز مانند minergate و ethermine نيز همين فرآيند را پشتيبانى مى ‌كنند. پس از راه‌اندازى و طى اين مراحل، گروه شما به تمامى گروهان موجود متصل شده و اين كار شما را قادر مى‌سازد تا فرآيند ماينينگ را شروع كنيد و علاوه بر اين قراردادهاى هوشمند و برنامه‌ هاى غيرمتمركز خود را داشته‎‌باشيد، همچنين تراكنش ها را نيز ارسال كنيد.

نحوه استخراج اتريوم در طى همين مراحل خلاصه مى‌شود براى به پايان بردن اين فرآيند نياز است تا اترماينر را نصب كنيد و به تشكيل يك گروه بپردازيد تا در نهايت بتوانيد حسابتان را چك و به كسب درآمد بپردازيد.

سايت استخراج بيت كوين

در اين قسمت قرار است به روش‌ها و سايت استخراج بيت كويين كه مى‌توانيد به كمك آنها استخراج بيت كوين رايگان انجام دهيد، مى‌پردازيم. بعضى از اين روش‌ها مانند فاست، بسيار راحت هستند اما اين احتمال وجود دارد كه افراد در نهايت چيزى نصيبشان نشود يا درآمد بسيار ناچيزى از آن كسب كنند. در دنيا انواع مختلفپ از سايت استخراج بيت كوين وجود دارد، بعضى ديگر از جمله “فريلنسرى” سخت هستند اما درآمد تضمينى بالايى دارند. برخى از روش‌هاى استخراج بيت‌ كوين رايگان در ذيل آمده است:

مقایسه اتریوم و بیت کوین

فاست بيت كوين

يك سايت استخراج بيت كوين، فاست است كه در زبان انگليسى هم به معناى شير آبى است كه چكه مى‌كند. از اين واژه و مى‌توان معناى درآمد قطره‌اى را نيز دريافت كرد.

ميزان سختى اين سايت کم، اما درآمد حاصل از آن پايين است. در اين سايت مى ‌توانيد هر چند ثانيه يك بار بيت كوين يا ارز ديجيتال ديگرى دريافت كنيد. اين سايت براى استخراج بيت كوين از لحاظ دشوارى در سطح پايينى قرار دارد. ايده جذابى دارد؛ چند ثانيه صبر مى‌ كنيد، روى يك دكمه كليک مى ‌كنيد، سپس يك بيت كوين رايگان بدست مى ‌آوريد. اما حقيقت مهم اين است كه در حقيقت هيچ چيز عايدتان نخواهد شد؛ به دو دليل اصلى:

 • مقدار هر بار استخراج بيت كوين در اين سايت، بسيار ناچيز است.( به عنوان مثال هر بار زدن دكمه 0.001 دلار يعنى كمتر از 30 تومان است)
 • حداقل مبلغ مجاز براى برداشت هم بسيار بالاست، به عنوان مثال 20 دلار است.

و اين در صورتى است كه سايت فاست در زمان وصول درخواستتان هزار بهانه نياورد تا پولتان را پرداخت نكند.
در روزهاى اول ظهور اين ارز ديجيتال، فاست ها نيت پاكى داشتند و با پرداخت بيت كوين رايگان به كاربرانشان به دنبال اين بودند تا مردم را با اين پديده آشنا كنند. اما پس از مدتى فاست‌ها به دنبال اين بودند كه با جذب تعداد زيادى بازديد و تبليغات، تبديل به روشى براى پر كردن جيب گرداننده سايت تبديل شوند.

با فعاليت در سايت فاست و آموزش سرمايه گذارى در ارزهاى ديجيتال كمك مى‌كنيد تا با تبليغات و بهره‌مندى از بازديدتان، گرداننده سايت به كسب درآمد بپردازد و نصيب شما هيچ شود. اما خب اگر مى ‌توانيد راهى پيدا كنيد كه سيستم را دور بزنيد، امتحانش مجانى است.

در بيشتر فاست ها، به جز كليك كردن و استخراج بيت كوين، روش هاى ديگرى نيز براى كسب درآمد وجود دارد كه در ذيل به آن‌هامی‌پردازیم:

 • Cointiply
  اين وب سايت سال 2018 بود كه به طور رسمى فعاليتش را آغاز كرد و به يكى از پربازدیدی ‌ترین سايت ‌هاى فاست به شمار مى ‌رود. در اين سايت علاوه بر استخراج بيت كويين روش‌هاى ديگرى نيز براى كسب درآمد وجود دارد. روش ‌هايى نظیر: تماشاى ويديو، كليك بر روى تبليغات، شركت در نظر سنجى و…
 • bonusbitcoin
  اين وب‌سايت يكى ديگر از قديمى ‌ترين فاست ‌هاى بيت كوين است كه هر 15 دقيقه مى ‌توان از آن استخراج بيت كوين كرد كه هر بار به طور متوسط 24 ساتوشى به كاربر خود مى‌ دهد. به جز فاست در اين وب سايت، امكانات ديگرى براى كسب درآمد وجود ندارد.
 • Moon bitcoin
  يكى ديگر از وب سايت ‌هاى قديمى كه از سال 2015 از فاست‌ هاى خوب بيت كوين به شمار مى ‌آمد همين سايت است. در اين وب‌ سايت مى ‌توان به طور ميانگين در هر 5 دقيقه 10 ساتوشى كسب كرد.

فريلنسرى

در اين روش براى كسب بيت كوين با وجود ميزان سختى بالا اما درآمد زيادى نيز عايدتان مى ‌شود. اگر مهارت‌ هاى ويژه‌ اى در كسب و كارهاى آنلاين مثلاً: برنامه ‌نويسى، طراحى و توليد محتوا و… داريد و علاوه بر اين زبان انگلیسی‌تان هم خوب است، مى ‌توانيد به صورت دوركارى با افراد و كسب و كارهاى مختلف به صورت پروژه‌ اى كاركنيد و دستمزدتان را به صورت بيت كوين دريافت كنيد.

اگرچه اين روش به مهارت و زبان در سطح بالايى نياز دارد، اما مى‌توانيد يك درآمد بالاى لذت‌بخش براى خود فراهم كنيد. سه مورد از بهترين سايت ‌هايى كه مى‌توانيد با كمك آن‌ ها فريلنسر شويد و بيت كوين بگيريد در زير برايتان معرفى شده است:

 • ارزديجيتال
  وب سايت ارزديجيتال در واقع يك رسانه تخصصى بلاکچين و ارزهاى ديجيتالى است كه در ايران، به كار كردن با فريلنسرهاى متخصص توليد محتوا و حرفه‌اى افتخار مى ‌كند.
  اگر به زبان انگليسى مسلط هستيد و حداقل يك سال به عنوان توليد محتوا كاركرده ‌ايد و همچين آشنا به ارزهاى ديجيتال هستيد، يا سابقه كار شما در برنامه ‌نويسى به سه سال مى ‌رسد، مى ‌توانيد رزومه خودتان را به آيدى تلگرام @arzdigital_hire ارسال كنيد. پس از مقبول واقع شدن رزومه‌ شما، ارز ديجيتال به فريلنسرهايى كه تمايل داشته باشند، به عنوان دستمزد بيت كوين پرداخت مى ‌كند.
 • Crypto.gobs
  در وب‌سايت كريپتو دات جابز اين توانايى براى شما مهيا شده است تا با ارسال رزومه به شركت‌ هايى كه در زمينه ارز ديجيتال در سراسر جهان فعال هستند، در خواست همكارى ارسال كنيد. صرافى و كيف پول ‌هاى بزرگ خارجى نيز در اين سايت آگهى ‌هاى استخدامشان را درج مى‌ كنند كه مى‌ تواند يک انتخاب خوب براى استخراج بيت كوين به‌حساب آيد. بسيارى از فرصت‌هاى شغلى موجود در اين وب سايت به صورت دوركارى است كه دستمزدش به شكل بيت كوين پرداخت مى ‌شود.

پيوندهاى ارجاع

آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در همينجا خلاصه نمى ‌شود؛ روش درآمد از لينک ‌هاى ارجاع بسيار ساده است. در ابتدا شما بايد در يك سايت كه امكان كسب درآمد از آن با لينک ‌هاى ريفرال وجود دارد، ثبت نام كنيد. سپس براى شما يك لينك مخصوص ارسال مى ‌شود كه با اشتراک ‌گذارى آن و ثبت‌نام افراد جديد، به عنوان پورسانت برايتان بيت كوين رايگان ارسال مى ‌شود.

اگر در سايت‌ هاى معتبرى عضو شويد با شركت در فرآيند عضو گيرى و اشتراک گذارى لينک مى ‌توانيد ارز ديجيتال رايگان كسب كنيد و آن‌ ها را افزايش دهيد. ذكر اين نكته مهم است كه هميشه به ياد داشته باشيد اغلب طرح‌ هاى عضوگيرى، يا کلاه‌ برداری هستند و تنها براى جذب بازديدكننده تبليغات فيک مى ‌كنند يا شركت در آنها در نهايت هيچ درآمدي ندارد.

اما با وجود اين طرح‌ هاى جذب مشترى در صرافى ‌هاى بزرگ ارز ديجيتال بسيار معتبر هستند، شما مى‌ توانيد با خيال راحت در آن‌ ها فعاليت كنيد. اگر هم كاربرى با مشخصات شما نام كاربرى و رمز عبور دريافت كند درصدى از معاملات هم به سود شما مى‌ رسد.

ارزدیجیتال

بايننس

يكى از بزرگترين صرافى‌هاى ارز الكترونيک در جهان بايننس است. پس از طى فرآيند نام‌نويسى می‌ توانید از بخش اكانت، لينك دعوتتان را دريافت و آن را به افرادى كه قصد دارند معاملات ارزى ديجيتال انجام دهند ارسال كنيد. با تراكنش‌ هاى زيرمجموعه ‌هاى شما، تا 50 درصد كميسيون معاملات آنها به كيف پول شما واريز خواهد شد.

بيتمكس

بزرگ‌ترین پلتفرم معاملاتى بيت كوين از نظر حجم معاملاتى كه در آن صورت مى‌پذيرد، بيتمكس است. اگر كاربرى با كمك لينک دعوت شما در اين پلتفرم عضو شود، 10 درصد کارکرد تراكنش ‌هاى او به شما تعلق مى ‌گيرد. اما امتياز ويژه ‌اش در اين است كه اگر فرد با لينك دعوت ثبت‌نام كند، تا 6‌ ماه از 10 درصد تخفيف ويژه در كارمزدهايش بهره خواهد برد كه مى ‌تواند انگيزه خوبى براى زيرمجموعه ‌ها باشد.

پكس ‌فول

از بزرگ‌ ترین صرافى‌ هاى واسط براى خريد و فروش بيت كوين و ساير ارزهاى ديجيتال است. امتياز ويژه اين صرافى در اين است كه 50 درصد كمسيون افراد عضو شده از طريق لينک ارجاع به دعوت كننده تعلق مى‌ گيرد.
براى استخراج بيت كوين رايگان در ابتدا كار نيازمند يک كامپيوتر خانگى با قدرت پردازش بالاست كه بتوان با آن بازى ‌هاى قدرتمند و كارهاى گرافيكى سنگين انجام داد.

به اين سؤال كه چه كامپيوترى يا لپ‌تاپى مناسب اين كار است نمى‌توان جواب داد، اما براى استخراج بيت كوين رايگان وصرفه‌ جويى در برق و به طور كلى استخراج ارزها ارزش تست يک سيستم قدرتمند را دارد. هرچه بيشتر بتوانيد سيستم را روشن نگهداريد و نرم‌افزار استخراج را اجرا كنيد، درآمد حاصل از اين كار بيشتر خواهد بود.

مرحله بعدى اتصال اينترنت بدون قطعى و با پايدارى بالاست. اين اتصال بايد پايدار باشد تا فرآيند استخراج بيت كوين رايگان قطع و وصل نشود.

در پايين مراحل شروع كار براى استخراج بيت كويين با كامپيوتر خانگى شرح داده شده است:

 • نخست، ثبت‌ نام و نصب نرم ‌افزار minergate
 • دوم، باز كردن نرم افزار براى استخراج رايگان بيت كوين
 • سوم، چك كردن وضعيت در سايت minergate
 • چهارم، ايجاد يك كيف‌پول براى ارزديجيتال(البته اگر از قبل ثبت نام نكرده‌ايد)
 • پنجم، انتقال ارز استخراج شده از minergateبه كيف‌پول
 • ششم، تبديل و فروش ارز به ريال

جزئيات سه مرحله عمده براى استخراج بيت كويين با کامپیوتر خانگى را در ادامه بخوانيد.

1. ثبت‌نام و نصب نرم ‌افزار از سايت minergate

اين كار کاملاً رايگان انجام مى ‌شود و براى انجام اين فرآيند نيازى به پرداخت هيچ وجهى نيست.
سايت يك واسط بين استخراج ‌كنندگان، صرافى‌ ها و صاحبان گروه‌ هاى استخراجى است كه در اصطلاح به آن‌ها”ماينينگ‌پول” گفته مى ‌شود.

2. اجرا كردن نرم‌افزار
پس از دانلود نرم افزار براى استخراج بيت كوين با كامپيوتر خانگى، آنرا اجرا كنيد. براى شروع به كار كردن نرم افزار بايد با ايميلى كه داخل سايت ثبت‌نام كرده‌ايد، را وارد كنيد. اين نرم افزار براساس قدرت سيستم شما و بازارى كه براى ارزها وجود دارد كه به طور اتوماتيك شروع به استخراج بهترين ارز مناسب براى شما مى‌كند.

پس از اجراى نرم افزار مورد نظر وارد حساب‌كاربرى خود در سايت minergate شويد و در بخش dashboard مشاهده کنیدکه آيا تغييرى در موجودى ارز مورد نظرتان بهوجود آمده يا خير.

بيت كوين ماينينگ منفرد بر روى گوشى موبايل:

منظور از ماينينگ منفرد اين است كه موبايل شما به عنوان يک نود مستقل به شبكه آن ارز ديجيتال اتصال مى ‌يابد. اينكه چقدر بتوانيد به كمک بيت كوين ماينينگ منفرد روى موبايلتان پول درآوريد، به چيزهاى متعددى بستگى دارد.

همان‌طور كه گفته شد توان پردازشى دستگاه ‌هاى متصل به شبكه بيت كوين بسيار زياد است؛ مثلاً با دستگاه antminer s9g مى ‌توانيد با th/s 14.5 کارکنید و با اين همه شما فقط مى ‌توانيد یک‌میلیون و هفتصد هزار تومان در ماه با آن درآمد داشته باشيد.

اين نكته حائز اهميت است كه افزايش توان پردازشى شبكه ميزان سختى ماينينگ بيت كوين را زياد كرده كه همين قضيه باعث مى ‌شود استخراج بيت كوين با گوشى هوشمند چندان به صرفه و معقول نباشد؛ وقتى مقايسه‌ اى بين توان پردازشى موبايل خود با كارت گرافيك radeon vi انجام دهيد، خواهيد فهميد كه گوشى شما يك 9 ميليونم يک كارت گرافيك هم قدرت ندارد.

در نتيجه استخراج بيت كويين با گوشى هوشمند، كار بى‌ معنايى خواهد بود. از آنجايى كه گوشى بايد به طور مداوم با توان صد در صد كار كند، احتمال اينكه در كوتاه مدت بسوزد هم وجود دارد.

و در آخر…
آموزش سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال به شما مى ‌گويد كه اگر قرار است در رمز ارزهاى ديجيتال سرمايه گذارى كنيد، بهتر است كه ابتدا با بيت كوين شروع كنيد كه ريسك آن نسبت به ساير رمز ارزهاى ديگر كمتر است. پس با اطمينان به نفس كافى ابتدا ياد بگيريد و سپس اقدام به خريد كنيد.

برخی از سوالات متداول 

1. کدام رمز ارز را بخریم تا در سرمایه گذاری موفق باشیم ؟

سرمایه گذاران حرفه ای این بازار، همواره گزینه های جدید را بررسی میکنند و آنهایی که به نظرشان مناسب است را انتخاب میکنند و بنا به براوردشان از ارزش احتمالی آن رمز ارز، مبلغی را در آن ها سرمایه گذاری میکنند. ولی اگر شما چنین تخصصی ندارید، به شما پیشنهاد میکنیم که وارد هیچ رمز ارز دیگری به جز بیت کوین (BTC) نشوید چون ریسک رمز ارز های دیگر به شدت بالاست.

2.  بیت کوین بخریم یا اتریوم ؟

در جواب این سوال باید به شما بگوییم هر کدام از آنها دارای مزایا و معایبی می باشد که نمی توان به طور کلی در مورد آن مستقیم نظر داد زیرا به فردی که مشغول به سرمایه گذاری در این بازار می شود نیز بستگی دارد اما اگر دانش زیادی در این زمینه ندارید به شما بیت کوین را توصیه می کنیم 

3. سایت فاست بیت کوین چیست ؟

يك سايت استخراج بيت كوين، فاست است كه در زبان انگليسى هم به معناى شير آبى است كه چكه مى‌كند. از اين واژه و مى‌توان معناى درآمد قطره‌اى را نيز دريافت كرد.

5 دیدگاه ها
 1. سهیلا می گوید

  آیا خرید اتریوم هم ارزشمند است ؟

  1. bitcoin می گوید

   اکثر ارز های برتر مانند اتریوم پتانسیل بالایی برای رشد دارند اما بیت کوین مانند طلا میان ارز های دیگر است و بسیار ارزشمند تر است.

 2. آرسا می گوید

  باسلام
  لطفا بفرمایید آیا در تولید بیت کوین سرعت اینترنت وشبکه مهم است؟آیا با اینترنت سریعتر تولید بیت بیشتر میشود ویا تاثیری نداری.
  ممنون

  1. bitcoin می گوید

   خیر سرعت اینترنت تاثیری توی میزان بیت کوین استخراج شده نداره. مهم اینه که اینترنتتون پایدار باشه و قطع نشه.

 3. mohamadi می گوید

  🌹🌹 سلام 🌹🌹

  ✅ همین که من سایت شما رو از نتایج گوگل پیدا کردم معنیش اینه که :
  خیلی خوب دارید بازدید کننده جذب می کنید و این خیلی عالیه

  ⚠️ باید بتونید از این بازدید کننده ها پول دربیارید.

  .

  🔴 آوردن بازدید کننده به سایت خیلی راحته .
  فقط کافیه 500 هزار تومن بدیم تا کلی بازدید کننده بیاریم تو سایت . بعدش …

  . ولی …

  ⬅️ حالا اگه بشه کاری کرد که هرکی میاد تو سایت رو ، تبدیل کرد به کسی که پول میده ، اونوقت …
  🟣 اونوقت میشه از همین افرادی که با 500 هزار تومن آوردیم تو سایت ، 50 میلیون تومن پول بیاریم .
  ♻️ و این چرخه رو باید همینطور تکرار کرد (500 هزار بدیم تبلیغ ، 50 میلیون در بیاریم و همینطور تکرار)
  .

  ◀️ راز موفقیت سایت های بزرگ همینه (من دقت کردم دیجی کالا ، دقیقا همین کارو میکنه)

  .

  📕 یه کتاب هست مخصوص بازاریابی و فروش برای سایت .
  من تا حالا 10 بار خوندمش
  این کتاب قدم به قدم ، خیلی راحت، روش تبدیل بازدیدکننده به خریدار رو توضیح میده .

  .

  ✅ این کتاب برای تک تک افرادی که میان تو سایت ، برنامه داره
  (دیجی کالا هم دقیقا ، برای کسانی که میان تو سایتش برنامه داره)

  .

  این مهمه :
  🔴⚠️ حتی یک بازدید کننده هم ، نباید بدون خرید بزاره بره ⚠️🔴
  روش های دیجی کالا دقیقا شبیه همین کتابه

  .

  ✅ ✅ شما از بازدید کننده های سایتتون چقدر پول درمیارید ‼️؟

  .

  ❤️ اگه خواستین این کتاب رو دانلود کنین ، لینک دانلودش رو میزارم ❤️
  https://aggsi.com/wp/بهترین-کتاب-بازاریابی/
  پایین همین صفحه لینک دانلود داره
  .

  ✅ یه فیلم هم داره که درمورد کتاب توضیح میده که اونم خیلی خوبه

  .
  .

  من استراتژیست بازاریابی در فضای وب هستم
  آی دی من تو اینستاگرام aggsicom

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.