اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

قیمت لایت کوین 2020 تا 2022 [ پیش بینی + توضیح ]

1 768

اگر بیت کوین طلای ارزهای دیجیتالی باشد، لایت کوین نقره آن است. همان‌قدر که نوسانات قیمتی طلا روی نقره و سایر فلزات ارزشمند تأثیر می‌گذارد، قیمت لایت کوین نیز تحت تأثیر قیمت بیت کوین قرار می‌گیرد.

به همین دلیل برای دانستن قیمت لایت کوین 2020 و پیش‌بینی قیمت لایت کوین تا سال 2022 باید قبل از هر تحلیلی، قیمت بیت کوین در این سال را پیش‌بینی کنیم. سپس به بررسی عوامل مهم دیگری که روی قیمت لایت کوین تأثیر می‌گذارند بپردازیم.

عوامل مؤثر بر قیمت لایت کوین

  • قیمت بیت کوین

اولین شاخص مؤثر روی قیمت لایت کوین، قیمت بیت کوین است. بنابراین در قدم اول باید بدانیم که احتمالاً چه فاکتورهایی منجر به تغییر قیمت برای خرید بیت کوین خواهد شد.

به عنوان مثال وقتی در سال 2020، هاوینگ بیت کوین رخ داد، قیمت این ارز دیجیتالی ناگهان به شدت بالا رفت. بیت کوین که خودش روز به روز ارزشمندتر می‌شد، دست لایت کوین را نیز گرفت و با خود بالا کشید.

به همین دلیل قیمت لایت کوین 2020 نسبت به قیمت این ارز دیجیتالی در پایان سال 2019 میلادی چیزی در حدود 24 دلار در هر سکه افزایش پیدا کرد.

عوامل مؤثر بر قیمت لایت کوین

نوسانات قیمت بیت کوین همچنان ادامه دارد. هرچند که اغلب اوقات نمودار قیمت آن میل به صعود دارد. همین موضوع نشان می‌دهد که قیمت لایت کوین 2020 با قیمت این ارز دیجیتالی در سال 2022 متفاوت خواهد بود. تفاوتی که در رشد قیمت است، نه در سقوط آن.

لایت کوین (Litecoin) چیست؟! لایت کوین بهتر است یا بیت کوین؟!

البته مؤثرترین موضوع روی قیمت بیت کوین مسئله هاوینگ بیت کوین است. در سال 2022 بیت کوین هاوینگ نخواهد داشت. به همین دلیل رشد ناگهانی و انفجاری قیمت نیز رخ نمی‌دهد.

مگر این‌که موضوع غیر قابل پیش بینی دیگری سبب افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین شود تا به واسطه آن قیمت لایت کوین نیز رشد کند. اما طبق اصول اولیه بیت کوین این اتفاق دور از ذهن می باشد.

  •  میزان پذیرش لایت کوین در جهان

هیچ ارز دیجیتالی بلافاصله پس از معرفی شدن به جهان شناخته شده و محبوب نبوده است. زمان لازم است تا مردم دنیا، از سرمایه گذاران تا تجار، از مردم عادی تا نخبگان، یک ارز دیجیتالی را بپذیرند. موضوع پذیرفته شدن ارز دیجیتالی منجر به افزایش ارزش آن خواهد شد.

از این نظر قیمت لایت کوین 2020 یا قیمت لایت کوین 2022 حتماً متفاوت خواهد بود. چون در این مدت زمان مردم بیشتری لایت کوین را خواهند شناخت و تمایل بیشتری برای سرمایه‌گذاری کردن روی آن پیدا خواهند کرد.

به‌جز این ماینرهای بیشتری به جرگه معدن چیان لایت کوین می‌پیوندند. به این ترتیب سرعت تراکنش‌های لایت کوینی افزایش پیدا کرده و میزان رضایتمندی صاحبان لایت کوین از این ارز دیجیتالی بیشتر خواهد شد.

میزان پذیرش قیمت لایت کوین

کافی است خودپردازهای لایت کوین یکی یکی در کشورهای مختلف راه اندازی شوند و انجام تراکنش‌های مالی هر روز در بانک‌های بیشتری امکان پذیر شود.

این‌ها موضوعاتی است که به‌سرعت در حال رخ دادن هستند و اثر مستقیم آن‌ها روی افزایش قیمت لایت کوین کاملاً مشهود است.

  •  سرعت بالای انجام تراکنش‌های لایت کوین

لایت کوین نیز یک نظام مالی همتا به همتا است. معرفان این ارز دیجیتالی به جهان معتقدند که لایت کوین برطرف کننده مشکلات بنیادین بیت کوین است.

مثلاً در حال حاضر هر 10 دقیقه یک‌بار یک بلوک بیت کوینی آزاد می‌شود که فقط 1 مگا بایت ظرفیت دارد. این موضوع باعث شده که بسیاری از تراکنش‌های بیت کوینی با ارزش مالی کمتر هفته‌ها یا ماه‌ها در صف انتظار انجام شدن باقی بمانند.

اما بلوک‌های لایت کوین هر 2.5 دقیقه یک بار آزاد می‌شوند. مسئله‌ای که سرعت انجام تراکنش‌های لایت کوین را به نسبت بیت کوین 7 برابر کرده است.

استخراج لایت کوین با گوشی در خانه! استخراج LTC رایگان

همین موضوع سبب می‌شود صاحبان لایت کوین رضایت بیشتری نسبت به این ارز دیجیتالی و خدمات شبکه‌ای آن داشته باشند. در نهایت مسئله رضایت صاحبان لایت کوین منجر به افزایش تقاضا و بالا رفتن ارزش آن خواهد شد.

  •  کاهش تعداد لایت‌های موجود تا سال 2022

یکی از دلایل ارزشمندی ارزهای دیجیتال، محدودیت تعداد آن‌هاست. از همان ابتدا که لایت کوین معرفی شد، تعداد نهایی آن 84 هزار سکه اعلام شد.

منابع این سکه‌ها روز به روز در حال کمتر شدن است. با توجه به موضوع بدیهی عرضه و تقاضا، هرچقدر که زمان می‌گذرد، تعداد لایت‌ کوین‌های موجود و در دسترس نیز کمتر می‌شود. بنابراین سرعت عرضه کم و کمتر شده و تقاضا زیاد می‌شود.

 کاهش تعداد لایت‌های موجود

به این ترتیب می‌توان این‌طور نتیجه گرفت که قیمت لایت کوین 2020 با قیمت لایت کوین 2022 متفاوت خواهد بود. چون هر روز از تعداد لایت کوین‌های موجود در جهان به تدریج کاسته خواهد شد.

  •  هاوینگ لایت کوین

نه تنها هاوینگ بیت کوین روی قیمت لایت کوین مؤثر است، که هاوینگ لایت کوین نیز روی قیمت بیت کوین اثر مستقیم می‌گذارد.

هاوینگ قبلی لایت کوین در سال 2019 میلادی رخ داده است. و طبق برنامه، هاوینگ بعدی مربوط به سال 2023 میلادی خواهد شد. سالی که احتمالاً لایت کوین پس از یک افت قیمتی، دوباره رشد خواهد کرد.

بنابراین اگر به طور خاص بخواهیم قیمت لایت کوین 2022 را به نسبت پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ بررسی کنیم، باید بگوییم که در این سال لایت کوین هاوینگ نخواهد داشت. اما این دلیل نمی‌شود که قیمت لایت کوین 2022 در آستانه 400 دلار در هر سکه قرار نگیرد.

پیش بینی قیمت لایت کوین با توجه به نظر کارشناسان

البته این موضوع را نیز باید در نظر داشت که حتی با توجه به در نظر گرفتن همه شاخص‌های فوق که نشان می‌دهند قیمت لایت کوین نه با سرعت خیلی زیاد، اما به هر حال رشد خواهد کرد، برخی از تحلیل گران معتقدند که لایت کوین ارز دیجیتالی چندان مطمئن و ارزشمندی نیست و سرمایه گذاری کردن روی آن تا سه سال آینده صاحبان آن را خوشحال نخواهد کرد.

به طور مثال تحلیل گران DigitalCoinPrice معتقدند که لایت کوین قیمت متوسطی را دنبال خواهد کرد و این روند رشد لاک پشتی تا سال 2025 ادامه خواهد داشت. این تیم تحلیل‌گر برای پایان سال 2022 میلادی قیمت هر لایت کوین را در حدود 101 دلار پیش بینی می‌کنند.

اما تحلیل گران تیم LongForecast اعتقاد دارند که قیمت لایت کوین بعد از یک افت شدید و ناگهانی، در آستانه سال 2022 میلادی رشد خواهد کرد.

پیش بینی قیمت لایت کوین

اما این رشد وقتی رخ می‌دهد که ارزش لایت کوین ابتدا تا حدود 19 دلار در هر سکه پایین آمده است و پس از آن به حدود 49 دلار می‌رسد.

به هر حال اگر می‌خواهید روی لایت کوین سرمایه گذاری کنید باید علاوه بر بررسی نقاط مثبت این ارز دیجیتالی، تحلیل فعالان حوزه کریپتوکارنسی در مورد آن را نیز مطالعه کنید تا با یک جمع‌بندی منطقی تصمیم بگیرید که آیا سرمایه گذاری روی لایت کوین ارزشمند و خوش آتیه هست یا خیر؟ آیا می‌توان با نوسان قیمت لایت کوین 2020 با قیمت آن در سال 2022 به سود چشمگیر و ارزشمندی دست یافت؟

استخراج ارز دیجیتال (Mining) چیست؟ آموزش ماینینگ + خطرات!

به نظر شما به جز موارد فوق کسب چه اطلاعاتی می‌تواند در پیش بینی قیمت لایت کوین به ما کمک کند؟

برخی از سوالات متداول

1. پیش بینی قیمت لایت کوین به چه عواملی مرتبط است ؟

اگر بیت کوین طلای ارزهای دیجیتالی باشد، لایت کوین نقره آن است. همان‌قدر که نوسانات قیمتی طلا روی نقره و سایر فلزات ارزشمند تأثیر می‌گذارد، قیمت لایت کوین نیز تحت تأثیر قیمت بیت کوین قرار می‌گیرد. به همین دلیل برای دانستن قیمت لایت کوین 2020 و پیش‌بینی قیمت لایت کوین تا سال 2022 باید قبل از هر تحلیلی، قیمت بیت کوین در این سال را پیش‌بینی کنیم.

2. پیش بینی قیمت لایت کوین با توجه به نظر کارشناسان چگونه می باشد ؟

قیمت لایت کوین نه با سرعت خیلی زیاد، اما به هر حال رشد خواهد کرد، برخی از تحلیل گران معتقدند که لایت کوین ارز دیجیتالی چندان مطمئن و ارزشمندی نیست و سرمایه گذاری کردن روی آن تا سه سال آینده صاحبان آن را خوشحال نخواهد کرد.

1 دیدگاه
  1. استخراج لایت کوین با گوشی در خانه! استخراج LTC رایگان - خرید بیت کوین در ایران

    […] را بخوانید. ما به شما خواهیم گفت که برای به دست آوردن قیمت لایت کوین با تکیه‌بر تکنیک‌ها و نرم‌افزارهای استخراج لایت […]

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.