اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا (2010) تاکنون

60 3,322

یکی از راه‌های درک رفتارهای یک منبع سرمایه‌گذاری مانند نفت، طلا، ارزهای فیات یا بیت کوین، بررسی نمودار رشد آن‌ها است. تحلیل این نمودارها کار بررسی سرعت رشد یا زمان سقوط ارزش منابع سرمایه‌گذاری را مشخص می‌کند. مثلاً تحلیل نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا سبب می‌شود بدانیم این ارز دیجیتالی تحت چه شرایطی از نظر ارزشی صعود داشته و در چه مواقعی با کاهش قیمت روبه رو بوده است.

البته برای درک بهتر رفتار بیت کوین و تحلیل علت و نقاط اوج و سقوط ارزش آن باید تا حد ممکن نمودارهای بیشتری را بررسی کرد. به همین دلیل در این مطلب نمودار رشد بیت کوین از ابتدای سال 2010 تا تابستان 2020 را مورد بررسی و تحلیل قرار خواهیم داد.

نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا

نمودار قیمت بیت کوین

خوب به نمودار بالا نگاه کنید. این نمودار خلاصه جامعی از رفتار بیت کوین در یازده سال اخیر است. اولین تحلیل در خصوص نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا این موضوع را نشان می‌دهد که هرچقدر عمر بیت کوین بیشتر شده است، به‌واسطه آن‌که مردم بیشتری در جهان این ارز دیجیتالی را شناخته‌اند و قیمت و ارزش آن نیز بالاتر رفته است.

البته این تنها دلیل رشد ارزش بیت کوین نیست. اما ساده‌ترین آن است. بدون تردید دلایل مستدل و قابل اثبات زیادی وجود دارد که می‌توان با تکیه بر آن‌ها علت صعودی بودن نمودار رشد بیت کوین را توضیح داد.

البته در همین نمودار موضوع دیگری که دیده می‌شود، سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین در برخی از مقاطع تاریخ است. به‌طور مثال گرچه در پایان سال 2010 میلادی قیمت بیت کوین به نسبت 10 ماه گذشته خود رشد خوبی داشته، اما ناگهان با سقوط ارزش مواجه شده است.

اتفاقی که در اواخر سال 2011 میلادی یک‌بار دیگر با همین کیفیت تکرار شده است. ضمن آن‌که در سال‌های پس از آن نیز با کمی اوج فرود و در آستانه سال جدید این رفتار بیت کوین دوباره دیده می‌شود.

از این موضوع شاید بتوان این‌طور نتیجه گرفت که به دلایل مختلفی بیت کوین در ماه‌های منتهی به سال جدید میلادی، با رکود و افت قیمت مواجه می‌شود. اما اغلب در نیمه سال جدید روند صعودی رشد خود را آغاز می‌کند. بنابراین اگر شما بیت کوین دارید و تمایل دارید آن را به بالاترین قیمت ممکن بفروشید، نباید این کار را در دو ماه پایانی سال میلادی انجام دهید.

این زمان بهترین موقع برای افزایش دارایی و خرید بیت کوین است. بعد از فروکش کردن تب و تاب آغاز سال جدید و تثبیت بازار کریپتوکارنسی، رشد قیمت بیت کوین به تدریج آغاز می‌شود. بنابراین ماه‌های 3 تا 9 سال میلادی مناسب‌ترین زمان برای فروش بیت کوین است.

تحلیل نمودار رشد بیت کوین از سال 2010 تا سال 2020 میلادی

نمودار رشد بیت کوین در سال 2010

اغلب وب‌سایت‌هایی که کار تحلیل قیمت بیت کوین را انجام می‌دهند، از نمودار قیمت بیت کوین از ابتدای سال 2010 برای این کار استفاده می‌کنند. سال 2010 به دلایل بسیاری نقطه عطف بیت کوین است. گرچه بیت کوین در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو به جهان معرفی شد. اما این ارز دیجیتالی تا قبل از روز 17 می سال 2010 که اولین صرافی آنلاین بیت کوین کار خود را آغاز کند، 0 دلار قیمت داشت. در این روز بود که راه اندازی سایت BitcoinMarket.com سبب شد قیمت بیت کوین از 0 دلار به 0.03 دلار برسد. عددی که در زمان خود یک جهش ارزشی محسوب می‌شد.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2010

البته تا قبل از تاریخ فوق که بیت کوین ارزش دلاری پیدا کند، افراد زیادی در جهان با مفهوم ارز دیجیتالی و بیت کوین آشنا شدند. اگر شما هم تمایل به دانستن این موضوع دارید می توانید مقاله “ارز دیجیتال چیست؟ و چه کاربردی دارد؟” را مطالعه نمایید. بسیاری هم تلاش کردند ماین کردن را بیاموزند و آن را انجام دادند. عده زیادی هم در ازای مبالغ بسیار ناچیز، بیت کوین خریدند. اما شاید به جز بازیگران اصلی بیت کوین، هیچ‌کدام از این افراد خوش شانس و خوش فکر نمیدانستند که کمتر از 10 سال بعد چیزی که امروز روی آن سرمایه گذاری کرده‌اند تا این اندازه ارزشمند و نایاب شود.

ماه می سال 2010 برای بیت کوین برهه زمانی بسیار مهمی بود. زیرا درست 5 روز پس از معرفی اولین صرافی آنلاین بیت کوین، در روز 22 ماه می سال 2010 فردی به نام لازو هانیچ از رستوران جک سانویل دو پیتزا به ارزش 10.000 بیت کوین خرید. این نخستین باری بود که فردی به عنوان صاحب بیت کوین توانسته بود در ازای خرید یک کالا، به جای پول معمولی، ارز دیجیتالی پرداخت کند.

این خبر به صاحبان بیت کوین این نوید را می‌داد که آنچه تاکنون برای کسب آن تلاش کرده‌اند، به زودی توسط مردم بیشتری در جهان پذیرفته خواهد شد. یعنی خیلی زود بیت کوین ارزی خرج پذیر خواهد شد و به اندازه شناختی که از خود در بین مردم دنیا ایجاد می‌کند، متقاضی خواهد داشت.

حرکت آقای لازو هانیچ سبب شد که قیمت بیت کوین از 0.03 دلار به 0.04 دلار برسد. جالب است بدانید که پیتزاهایی که آن روز آقای هانیچ با 10.000 بیت کوین خود خرید، اکنون به گران قیمت‌ترین پیتزاهای جهان معروف هستند. اما این‌ دو رویداد مهم پایان حرکت جهشی بیت کوین نبودند. تا پایان سال 2010 چندین و چند وب سایت دیگر به عنوان صرافی‌های معتبر بیت کوین کار خرید و فروش این ارز دیجیتالی را آغاز کردند. همه این رویدادها سبب شد که در نهایت قیمت بیت کوین از 0.03 دلار در پایان سال 2010 به حدود 0.39 دلار برسد.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2011

نمودار رشد بیت کوین در سال 2011

سال 2011 نیز برای بیت کوین سال بسیار مهمی بود. در این سایت قیمت بیت کوین بالاخره به یک دلار رسید. در این سال نخستین صرافی که کار تبدیل بیت کوین به ارزهای فیات را انجام می‌داد راه‌اندازی شد. مقالات متعددی در وب‌سایت‌های معتبر در خصوص بیت کوین نشر داده شد. همچنین در یک برنامه تلویزیونی پر مخاطب به طور مفصل در مورد بیت کوین حرف زده شد. همه این رویدادها سبب شد بیت کوین به مردم بیشتری در جهان معرفی شود. همچنین ارزش بیت کوین روز به روز بیشتر رشد کند.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2012

Bitcoin growth chart in 2012

اولین هاوینگ بیت کوین در سال 2012 رخ داد. این موضوع می‌توانست ارزش بیت کوین را خیلی بالاتر ببرد. در صورتی که برخی از معتبرترین صرافی‌های بیت کوین در دنیا اعلام نمی‌کردند که بنا به دلایل مختلف دیگر با این ارز دیجیتالی کار نخواهند کرد. به‌طور کلی سال 2012 برای بیت کوین سال چندان هیجان‌انگیز و پر افت و خیزی نبود.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2013

Bitcoin growth chart in 2013

سال 2013 برای بیت کوین سال عجیبی بود. وقتی دولت چین اعلام کرد که مردم این کشور برای خرید و فروش بیت کوین آزاد هستند، قیمت بیت کوین با رشد عجیبی مواجه شد. زیرا تقاضا برای خرید بیت کوین به یک باره بالا رفت. هرچند مدتی بعد دولت این کشور اعلام کرد که بانک‌های چینی حق انجام تراکنش‌های بیت کوینی را ندارند، اما ورود چینی‌ها به بازار بیت کوین کافی بود که قیمت این ارز دیجیتالی به یک‌باره با رشد عجیبی روبه‌رو شود.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2014

نمودار رشد بیت کوین در سال 2014

حملات معروف DDoS به چندین صرافی معتبر سبب شد که بیت کوین در ابتدای سال 2014 با افت شدید قیمت مواجه شود. اما پیدا شدن ساتوشی ناکاموتو به عنوان خالق بیت کوین(که البته صحت آن هنوز هم تائید نشده است)، اعلام دو شرکت Dell و مایکروسافت مبنی بر این‌که کاربران می‌توانند از این به بعد محصولات این دو شرکت را با بیت کوین خریداری کنند کمی به رشد بیت کوین کمک کرد. گرچه این روند رشد تا پایان سال ادامه پیدا نکرد.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2015

نمودار رشد بیت کوین در سال 2015

اگر در حوزه ارزهای دیجیتالی فعال باشید، بدون تردید نام کوین بیس را به عنوان یک پلتفرم معاملاتی بسیار قوی می‌شناسید. در سال 2015 کوین بیس که پیش از آن نیز به دارندگان بیت کوین خدمات می‌داد، پلتفرم معاملاتی خود را راه اندازی کرد. این سالی بود که لوگوی بیت کوین نیز به عنوان یک حرف B که دو خط از میان آن عبور می‌کند، در یونیکد ثبت رسمی شد.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2016

نمودار رشد بیت کوین در سال 2016

سال 2016 از دو نظر برای بیتکوین سال بسیار مهمی بود. اولاً بر خلاف تصور عموم مردم جهان، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شد. در ثانی هاوینگ بعدی بیت کوین رخ داد و ارزش ماین کردن به 12.5 بیت کوین برای هر بلوک کاهش پیدا کرد.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2017

نمودار رشد بیت کوین در سال 2017

بنا به دلایل مختلف بسیاری در این سال بیت کوین مرز 10000 دلار را شکست.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2018

نمودار رشد بیت کوین در سال 2018

سال 2018 شاید سال چندان جالبی برای بیت کوین نبود. کاهش قیمت بیت کوین از همان ابتدای سال آغاز شد و این روند تا پایان سال 2018 نیز ادامه داشت.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2019

نمودار رشد بیت کوین در سال 2019

بعد از ماه‌ها افت قیمت و ثبات نسبی طولانی در قیمت بیت کوین، بالاخره در جولای 2019 قیمت بیت کوین بالا رفت و پس از یک کاهش نسبی، تا پایان سال روند پر افت و خیزی را دنبال کرد.

نمودار رشد بیت کوین در سال 2020

نمودار رشد بیت کوین در سال 2020

حالا در آستانه نزدیک شدن به پایان سال میلادی 2020 ( زمان تدوین این مقاله در آبان 1399) بیت کوین پس از شوک قیمتی عجیبی که در اثر شیوع ویروس کرونا در جهان تجربه کرده است، هنوز هم با روند رو به رشدی از نظر قیمت رو به رو است. هنوز انتخابات آمریکا برگزار نشده است. همچنین پاندمی کرونا ادامه دارد. به همین دلیل نمی‌توان گفت آیا این روند رو به رشد قیمت بیت کوین تا پایان سال میلادی ادامه پیدا خواهد کرد یا نه؟

 

برخی از سوالات رایج 

1. رشد نمودار قیمت بیت کوین در سال 2020 به چه علت بوده است ؟

با مشاهده نمودار قیمت بیت کوین در سال های مختلف می توان رشد مناسبی را در سال 2020 مشاهده کرد که علت آن را برخی از معاملگران کاهش قیمت دلار می نامند.

2. روند نمودار بیت کوین از ابتدا تا به حال به چه شکل است ؟

با توجه به نمودار بیت کوین از ابتدای ظهور این ارز دیجیتال تا امروز می توان رشد مناسبی را دید که نشان از ارزش بالای این ارز دیجیتال می باشد.

3. آیا نمودار رشد بیت کوین باز هم نشان از افزایش قیمت بیت کوین می دهد ؟

با توجه به نمودار بیت کوین از ابتدا تا به حال می توان پیش بینی کرد این ارز دیجیتال باز هم افزایش قیمت را در پیش خواهد داشت

60 دیدگاه ها
 1. سرمایه ‌گذاری روی بیت کوین در ایران از افسانه تا واقعیت

  […] نمودار قیمت بیت کوین از ابتدا را نگاه کنید، بالا و پایین های بسیاری را میبینید. پیدا […]

 2. پیش بینی دامیننس بیت کوین سال 2021 | دامیننس بیت کوین (Bitcoin Dominance) چیست؟ - خرید بیت کوین در ایران

  […] بازار ارزهای دیجیتالی است. اما ظاهراً آنچه در نمودار قیمت بیت کوین قابل توجه است، کاهش قدرت و تسلط بیت کوین […]

 3. bedava می گوید

  Very nice layout and superb written content , practically nothing else we require : D. Lora Phip Capello

 4. parasite می گوید

  Knowing your purpose will help you decide what kind of blog to set up and will reveal the audience you are hoping to capture. Tallia Whittaker Wylie

 5. online می گوید

  Merely wanna input on few general things, The website style is perfect, the subject material is real good : D. Rikki Franciskus Scoville

 6. altyazili می گوید

  I really like reading a post that can make men and women think. Ansley Callean Bolanger

 7. dublaj می گوید

  You made several good points there. I did a search on the subject matter and found a good number of persons will go along with with your blog. Tatiana Natale Heilman

 8. online می گوید

  Pretty part of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to say that I acquire actually loved account your weblog posts. Anyway I will be subscribing to your feeds or even I success you get entry to persistently fast.| Yvette Romeo Gothard

 9. bollywood می گوید

  YUNG MGA NAKALAGAY BA SA TAAS. YUN NA PO BA ANG EXACT ANSWER IN THE EXAM? Deirdre Derick Kurys

 10. hindi movie می گوید

  Super-Duper site! I am loving it!! Will be back later to read some more. I am bookmarking your feeds also Darryl Worthy Encratis

 11. 123movies می گوید

  I visited several websites but the audio quality for audio songs current at this website is really excellent.| Tabbie Piotr Farand

 12. filmkovasi می گوید

  I love the mix of places! From beautiful natural wonders to street art. Great recommendations! Amber Chick Kieran

 13. watch می گوید

  Excellent site you have here but I was wondering if you knew of any forums that cover the same topics talked about here? Ginnifer Alley Zakaria

 14. watch می گوید

  I love you, too. Thanks for being a great example of how to keep moving forward. Doralyn Lou Reuben

 15. 720p می گوید

  Hello my friend! I want to say that this post is awesome, great written and include approximately all significant infos. I would like to see more posts like this . Leisha Ingra Restivo

 16. movies می گوید

  Incredible points. Outstanding arguments. Keep up the great spirit. Wendie Darnell Va

 17. online می گوید

  Thanks for the sensible critique. Me & my neighbor were just preparing to do some research on this. We got a grab a book from our area library but I think I learned more from this post. I am very glad to see such fantastic info being shared freely out there. Lanette Arni Mair

 18. dizi می گوید

  Of course, what a great site and educative posts, I will bookmark your blog. All the Best! Emili Abrahan Encratia

 19. anime می گوید

  I really liked your blog. Much thanks again. Great. Timi Rubin Kampmeier

 20. hindi movie می گوید

  Cumpara Raspberry Pi three Model B 1 Gb RAM de la eMAG! Ethyl Westley Idola

 21. turkce می گوید

  Something else, but the fact that Trump is signing something is a concern. I had hoped he would do nothing on the ban since he has done nothing on anything else since November, except try and steal the election. Rina Toiboid Towny

 22. turkce می گوید

  I am not sure where you are getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for excellent information I was looking for this information for my mission. Hedvig Jarrod Koblick

 23. diziler می گوید

  Hi there! This blog post could not be written much better! Looking at this post reminds me of my previous roommate! He constantly kept talking about this. I most certainly will send this information to him. Pretty sure he will have a great read. Many thanks for sharing! Idaline Bartie Picco

 24. turkce می گوید

  Nice post. I study one thing more difficult on completely different blogs everyday. ffgkbeaceeka Rowena Odey Marie-Ann

 25. online می گوید

  Quasi inutile aggiungere altro : Fabio ,Claudio ed Alberto hanno espresso considerazioni che condivido. Giusto per aggiungere una mia idea fissa: ma secondo voi, nel corso del campionato, quante punizioni dal limite potremo ottenere ? Il problema che i due specialisti sono spesso in panchina Alissa Murdock Trotter

 26. online می گوید

  Very informative blog post. Thanks Again. Fantastic. Karil Pinchas Hekker

 27. turkce می گوید

  Really during the debate he clam he was talking to bush. LOL please re think your Vote. Margarete Diarmid Werra

 28. dublaj می گوید

  Hi, after reading this awesome poost i am also cheerful to share my experience here with colleagues. Demetra Weider Teevens

 29. torrent می گوید

  My relatives every time say that I am killing my time here at net, but I know I am getting knowledge everyday by reading thes good posts.| Charo Gannie Reamy

 30. online می گوید

  I am no longer sure where you are getting your information, but great topic. I needs to spend some time finding out more or figuring out more. Thanks for fantastic information I was on the lookout for this info for my mission. Meaghan Jarrett Darby

 31. online می گوید

  After I originally left a comment I seem to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I get 4 emails with the exact same comment. Is there a way you are able to remove me from that service? Appreciate it. Cicely Hillie Berkow

 32. turkce می گوید

  Drinks,TV & Electronics,Movies & Entertainment,Food,Furniture,Household,Jewelry & Watches,Kids & Babies,Medicine,Music ,Oil& Gas,Perfume,,Restaurants,Shaving, Sports,Cigarettes & Tobacco,Tools & Gadgets,Toys,Transportation,Travel,Want ads,For Sale, Apts to Let cars for sale and many more!! Jyoti Jeffrey Ernest

 33. dublaj می گوید

  Good post. I absolutely appreciate this site. Stick with it! Calypso Skell Tiana

 34. bluray می گوید

  This article gives clear idea for the new people of blogging, that really how to do running a blog. Ali Bobby Endora

 35. amateur می گوید

  After study a few of the weblog posts in your web site now, and I really like your way of blogging. I bookmarked it to my bookmark web site record and might be checking again soon. Pls try my web site as well and let me know what you think. Pearla Ingelbert Kamillah

 36. 720p می گوید

  Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this write-up and the rest of the website is very good. Halley Sheffie Casar

 37. erotik می گوید

  I truly appreciate this article. Really thank you! Fantastic. eebaekkdagdb Jenelle Hamnet Wood

 38. indirmeden می گوید

  Hello, just wanted to tell you, I enjoyed this blog post. Pollyanna Brant Ebner

 39. indirmeden می گوید

  I am very happy to read this. This is the kind of manual that needs to be given and not the accidental misinformation that is at the other blogs. Appreciate your sharing this greatest doc. Sileas Dino Pentheas

 40. turkce می گوید

  Awesome write-up. I am a normal visitor of your site and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I will be a regular visitor for a long time. Vanna Delbert Boyden

 41. erotik می گوید

  Quisque volutpat condimentum velit. Class aptent taciti sociosqu ad litora torquent per conubia nostra, per inceptos himenaeos. Nam nec ante. Katya Boniface Zulema

 42. erotik می گوید

  Good post, Artur. I plan on visiting Latvia next month with the British Guild of Travel Writers. Maybe see you around? Bonny Erwin Hirst

 43. erotik می گوید

  Thanks again for the article post. Really thank you! Awesome. Ysabel Jasun Plante Jobey Massimo Attlee

 44. erotik می گوید

  This is one awesome article post. Really looking forward to read more. Keep writing. Anastasie Saxon Ellwood Addi Harcourt Arjun

 45. turkce می گوید

  Greetings! Very useful advice within this post! It is the little changes that make the greatest changes. Thanks for sharing! Sydelle Arther Juna

 46. erotik می گوید

  When I originally commented I clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and now every time a remark is added I get four emails with the same comment. Is there any manner you possibly can remove me from that service? Thanks! Maryellen Bondie Quintessa

 47. erotik می گوید

  Awesome write-up. I am a regular visitor of your web site and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I will be a frequent visitor for a really long time. Mandie Phip Comyns

 48. erotik می گوید

  There is definately a lot to learn about this subject. I really like all the points you have made. Gertrudis Millard Laresa Ernesta Teddy Lemkul

 49. erotik می گوید

  Good Morning everyone , we are currently open to new reviewers who would like to try out and review our CBD products such as CBD Tinctures. If you would like to come onboard please contact me on primallifeathlete.com Hedwiga Tore Simpson

 50. erotik می گوید

  Informative article, exactly what I was looking for. Bertie Benedick Hannan

 51. turkce می گوید

  Very good point which I had quickly initiate efficient initiatives without wireless web services. Interactively underwhelm turnkey initiatives before high-payoff relationships. Holisticly restore superior interfaces before flexible technology. Completely scale extensible relationships through empowered web-readiness. Lizette Alfred Harms

 52. erotik می گوید

  There is visibly a lot to identify about this. I feel you made various good points in features also. Jonell Elihu Allyce

 53. erotik می گوید

  When I initially left a comment I appear to have clicked on the -Notify me when new comments are added- checkbox and now whenever a comment is added I recieve 4 emails with the exact same comment. There has to be an easy method you are able to remove me from that service? Cheers. Cacilie Linn Unders

 54. erotik می گوید

  Es muy importante que se nos informe oportunamente las modificaciones y actualizaciones sobre el programa Leandra Udall Donna

 55. erotik می گوید

  Good post. I definitely appreciate this site. Keep it up! Doris Sutherlan Spenser

 56. turkce می گوید

  Everyone loves it when people get together and share views. Great website, keep it up! Sukey Gard Ermina

 57. erotik می گوید

  Do this at games, at team practices and even when you practice alone. Shari Zeke Benni

 58. turkce می گوید

  Aenean congue lacus eget quam ultricies pellentesque. Integer ac fringilla velit. Vivamus tincidunt felis in elementum molestie. Ut condimentum purus mauris. Martguerita Adolphe Whitver

 59. turkce می گوید

  This site was very easy to use. I needed a place in NYC and found pone in my budget big enough for me and some friends. We paid on the website and everything worked out great! Atlante Bink Margeaux

 60. erotik می گوید

  Hello, i believe that i saw you visited my weblog so i came to go back the favor?. I am attempting to find things to enhance my website!I suppose its ok to use some of your ideas!! Merrielle Jonathon Rhu

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.