اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 1401 / 2022

4 310

حدوداً هر چهار سال یک بار، برای شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین، نصف شدن پاداش بلاک اتفاق می‌افتد. تا کنون قیمت بیت کوین بعد از نصف شدن پاداش بلاک آن، صعود کرده و پیش‌بینی می‌شود که این اتفاق در سال ۲۰۲۰ نیز منجر به افزایش قیمت آن شود.

هاوینگ و یا همان نصف شدن پاداش بلاک، مکانیسمی برای کاهش نرخ تولید بیت کوین. نصف شدن پاداش بلاک عامل اصلی افزایش شدید قیمت بیت کوین است.

از ماه جولای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، در عرض یک سال، پس از نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال با صعودی تقریباً ۱۰ برابری، از ۲۶۸ دلار به ۲۵۲۵ دلار رسید. به طور مشابه، در سال‌های گذشته، بیت کوین بعد از هاوینگ‌ افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرد.

آیا بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟

عملکرد گذشته‌ی این ارز دیجیتال تضمینی برای عملکرد آینده‌ی آن به شمار نمی‌آید. به همین ترتیب، صرفاً به این دلیل که قیمت بیت کوین در سال‌های گذشته در اثر عامل بخصوصی با افزایش قیمت‌ شدیدی مواجه شده است، به طور قطع نمی‌توان گفت که در آینده نیز با همین نرخ صعود خواهد کرد.

با این حال، نصف شدن پاداش شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین، تأثیر به سزایی روی نرخ تولید و عرضه‌ی آن به بازار دارد. اگر تقاضا برای این دارایی ثابت بماند و یا در میان مدت تا بلند مدت افزایش اما عرضه‌ی آن کاهش یابد، منطقی است که ارزش این دارایی بیشتر خواهد شد.

به همین دلیل، پس از اولین و دومین هاوینگ بیت کوین، قیمت این دارایی به نسبت دلار آمریکا، بین ۱۰ تا ۵۰۰ مرتبه افزایش پیدا کرد.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از دو برابر شده است.

باید دید که آیا نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین سبب بیشتر شدن علاقه‌ی سرمایه‌گذاران خرد و معتبر به این ارز دیجیتال خواهد شد یا خیر. در ماه مارس، پانترا کپیتال (Pantera Capital)، اولین صندوق میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال، از هاوینگ بیت کوین به عنوان نقطه عطف بسیار مهمی یاد می‌کند. این گروه اذعان داشتند:

علاقه‌ی شدیدی به هاوینگ‌ها وجود دارد زیرا هر چهار سال یک بار عرضه‌ی بیت کوین کاهش پیدا می‌کند. اگرچه تعداد کمی نقطه داده وجود دارد اما به نظر می‌رسد که الگوی قیمت بیت کوین به هاوینگ مرتبط است. تا کنون شاهد چندین چرخه‌ی این چنینی بوده‌ایم که یک سال پیش از این تاریخ با تغییر روبرو شده‌اند. این نقاط عطف به ترتیب ۳۷۶ و ۳۲۰ روز پیش از هاوینگ‌های سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ رخ دادند.

اگر علاقه مند به خرید بیت کوین هستید می‌توانید از راهنمای گام به گام خرید بیت کوین (همراه با عکس) جهت خرید بیت کوین از سایت keepchange.io استفاده کنید.

اگر به دانش پیش بینی قیمت بیت کوین مجهز باشید کار تحلیل قیمت بیت کوین در آینده برای شما کار ساده‌ای خواهد بود. به این ترتیب می‌توانید بهترین زمان سرمایه گذاری، خرید یا فروش بیت کوین را حدس بزنید و به سود بالایی دست پیدا کنید.

حتماً می‌خواهید بدانید که چطور می‌توان دانش پیش‌بینی قیمت بیت کوین را به دست آورد؟ یا بررسی شاخص‌ها چطور به ‌پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2022  یا 1401 کمک می‌کنند؟این مقاله را بخوانید تا به این پرسش‌های شما پاسخ داده شود.

پیش بینی قیمت بیت کوین

هاوینگ بیت کوین چیست؟

مفهوم هاوینگ بیت کوین برای تمام کسانی که روی این ارز دیجیتالی سرمایه گذاری می‌کنند بسیار آشنا و مهم است.

ماینرها یا استخراج کنندگان بیت کوین در ازای استخراج یک بلوک بیت کوینی، پاداشی را به صورت بیت کوین دریافت می‌کنند.

این پاداش برای ترغیب افراد به استخراج بیشتر بیت کوین در نظر گرفته شده است. اما به منظور کنترل تورم بیت کوینی و افزایش ارزش بیت کوین، هر چهار سال یک بار میزان این پاداش نصف می‌شود.

رویداد هاوینگ به شکل قابل توجهی ارزش بیت کوین را افزایش می‌دهد. به همین دلیل است که آگاهی از زمان هاوینگ بسیار مهم است. چرا که به سرمایه گذاران کمک می‌کند تا با پیش‌بینی قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ زمان مناسب خرید و فروش بیت کوین را محاسبه کرده و به سود چشمگیری دست پیدا کنند.

5 عامل اصلی که بر قیمت بیت کوین تأثیر دارند

برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین تا سال  2022 یا 1401 باید بدانیم که  به طور کلی چه عواملی بر قیمت بیت کوین تأثیر دارند؟

 • عرضه و تقاضا

قانون عرضه و تقاضا در خصوص تمام کالاها و خدمات صادق است. به این معنی که هر چقدر عرضه یک کالا یا خدمات زیاد و میزان تقاضای آن کم باشد، قیمت کاهش پیدا خواهد کرد. همچنین هرچه تقاضای چیزی زیاد و عرضه آن کم باشد، قیمت آن افزایش پیدا خواهد کرد.

به همین دلیل است که از سال 2018 به بعد شاهد افزایش چشمگیر قیمت بیت کوین بوده‌ایم. چرا که میزان عرضه این ارزدیجیتالی کاهش و تقاضا برای خرید آن به شدت افزایش داشته است. بنابراین برای پیش بینی قیمت بیت کوین کش باید به وضعیت عرضه و تقاضای آن توجه ویژه‌ای داشت.

۵ عامل اصلی برای پیش بینی قیمت بیت کوین

 • هاوینگ

بعد از هاوینگ یا همان نصف شدن ارزش پاداش استخراج ارز دیجیتال ، که هر چهار سال یک بار رخ می‌دهد، ارزش بیت کوین به شدت افزایش پیدا میکند.

آخرین هالوینگ بیت کوین سال 2020 رخ داده است. بنابراین ارزش ماین کردن بیت کوین کاهش پیدا کرده و در عین حال ارزش خود بیت کوین در این سال رشد چشمگیری داشته است.

هاوینگ بعدی بیت کوین سال 2024 رخ می‌دهد. بنابراین در سال 2022 افزایش ناگهانی قیمت بیت کوین بر اثر هاوینگ را نخواهیم داشت.

مگر این‌که رویداد دیگری نظیر پاندمی کرونا که در سال 2020 توجه مردم جهان را یک بار دیگر از روی نفت و طلا برداشته و معطوف بیت کوین کرد، رخ داده و قیمت بیت کوین را افزایش پیدا کند.

پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از هالوینگ کمک میکند بدانید چه زمانی برای خرید و فروش بیت کوین وقت مناسبی است.

پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ 2024 عدد بسیار عجیبی است. هرچند این عدد را نمی‌توان به عنوان قیمت نهایی در نظر گرفت و همه چیز در حد همان پیش بینی است.

اما با توجه به این که هاوینگ اثر ثابت و همیشگی روی قیمت بیت کوین دارد، پیش بینی قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ کار دشواری نخواهد بود. هاوینگ 2024 قطعاً اثر چشمگیری روی افزایش قیمت بیت کوین خواهد داشت.

 • سختی ماین کردن بیت کوین

ماین کردن بیت کوین، بلوک به بلوک کار سخت‌تری می‌شود. به همین دلیل هرسال از تعداد ماینرهای بیت کوین کاسته خواهد شد. همین موضوع عرضه بیت کوین را کاهش و قیمت آن را افزایش می‌دهد.

+ نمودار تحلیل بنیادین بیت کوین”]

بنابراین بهتر است همین حالا بر این موضوع ایمان بیاورید که ارزش بیت کوین در سال 2022 نه تنها از ارزش این ارز دیجیتالی در سال جاری بیشتر است، که با عدد فعلی قابل مقایسه هم نخواهد بود.

 • خرج پذیر بودن بیت کوین

تعداد کشورهایی که بیتکوین را به عنوان یک ارز دیجیتالی معتبر می‌شناسند روز به روز بیشتر می‌شود. در حال حاضر کشورهای زیادی هستند که دستگاه ATM مخصوص بیت کوین دارند که می‌تواند بلافاصله معادل بیت کوین یا ساتوشی، دلار، یورو یا ین به صاحبان کیف پول ارز دیجیتالی بدهد.

هیچ ارز دیجیتالی دیگری به اندازه بیت کوین خرج پذیر نیست و هر روز کشورهای بیشتری در حال پذیرفتن بیت کوین هستند.

بنابراین اگر می‌خواهید برای پیش‌بینی قیمت بیت کوین در سال 1401 یا سال 2022 میلادی کافی است روی این موضوع نیز دقت داشته باشید که تا این سال‌ها چند کشور دیگر بیت کوین را مانند ارزهای فیات یا پول رسمی کشور خود یک پول خرج پذیر می‌دانند.

پذیرش و درک عمومی از بیت کوین

 • پذیرش و درک عمومی از بیت کوین

روزی که بیت کوین به جهان رمز ارزها معرفی شد هیچ کس تصور نمی‌کرد که این ارز دیجیتالی در مدت زمانی به این کوتاهی تا این حد در اذهان عمومی پذیرفته شود.

همین موضوع روی ارزش بیت کوین تأثیر چشمگیری داشته است. به همین دلیل هرچه زمان بیشتر سپری شود، تعداد افرادی که با نام بیت کوین آشنا می‌شوند و آن را می‌پذیرند بیشتر خواهد شد.

این موضوع کمک می‌کند پیش بینی قیمت بیت کوین تا سال 2022 کار ساده‌تری باشد. در این سال به نسبت امروز مردم بیشتری در جهان بیت کوین را می‌شناسند و برای به دست آوردن آن تلاش خواهند کرد.

تحلیل قیمت بیت کوین در آینده

اگر شما به تازگی وارد عرصه سرمایه گذاری روی رمز ارزها به ویژه بیت کوین شده‌اید باید بدانید که چه عواملی روی قیمت بیت کوین مؤثر هستند. همچنین باید تحلیل قیمت بیت کوین را بلد باشد که لازمه آن تسلط بر تحلیل بنیادین و فاندمنتال بیت کوین است.

این دانش چیزی فراتر از دیدن و بررسی کردن چند نمودار است. باید فاکتورهای مؤثر بر قیمت بیت کوین را بشناسید. مثلاً باید بدانید که حرکت نهنگ‌های بیت کوین چقدر روی قیمت آن مؤثر است یا بتوانید به پیش بینی قیمت بیت کوین در هاوینگ بپردازید.

به هر حال حتی اگر فقط موضوع هاوینگ در بیت کوین را در نظر گرفته و بخواهید فقط بر اساس زمان آن قیمت بیت کوین را تحلیل کنید باید بدانید که در سال 2022 هاوینگ نخواهیم داشت.

نرم افزار پیش بینی قیمت بیت کوین

نرم افزار پیش بینی قیمت بیت کوین

برای پیش بینی قیمت بیت کوین می‌توانید از نرم افزار پیش بینی قیمت بیت کوین استفاده کنید. این نرم افزارها که استفاده از نخستین امکانات آن‌ها اغلب رایگان بوده و روی گوشی‌های اندروید و iOS  به راحتی نصب می‌شوند انواع مختلفی دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

به کمک این قبیل نرم‌افزارها می‌توانید پیش بینی قیمت بیت کوین کار ساده‌تری خواهد بود. همچنین می‌توانید تحلیل نمودارهای نوسان بیت کوین را یاد بگیرید.

پس از مدتی خواهید دید که زمان اوج و سقوط قیمت بیت کوین بر اساس اطلاعات این قبیل نرم افزارها برای شما کار ساده‌ای خواهد بود و با در نظر گرفتن عواملی نظیر هاوینگ می‌توانید قیمت بیت کوین در آینده را پیش بینی کنید.

4 دیدگاه ها
 1. امین می گوید

  امروز در سال ۲۰۱۹ قیمت بیت کوین بیش از ۱۲ هزار دلار شده و قطعا رشد عجیبی تا سال آینده پیش روی دارندگان بیت کوین خواهد بود.

  1. Joey Neal می گوید

   Bitcoin in my opinion will be close to $50,000 USD a year from now.

 2. جمال می گوید

  چن روز پیش یه مقاله خوندم میگفت تاچن سال دیگه چند برابر میشه

 3. Tahira Parveen می گوید

  5 🌟

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.