پیش بینی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ / آیا قیمت بیت کوین ۱۰ برابر می شود؟

4 54

حدوداً هر چهار سال یک بار، برای شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین، نصف شدن پاداش بلاک اتفاق می‌افتد. تا کنون قیمت بیت کوین بعد از نصف شدن پاداش بلاک آن، صعود کرده و پیش‌بینی می‌شود که این اتفاق در سال ۲۰۲۰ نیز منجر به افزایش قیمت آن شود.

هاوینگ و یا همان نصف شدن پاداش بلاک، مکانیسمی برای کاهش نرخ تولید بیت کوین. نصف شدن پاداش بلاک عامل اصلی افزایش شدید قیمت بیت کوین است.

img 5ce3d136cca57

از ماه جولای ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷، در عرض یک سال، پس از نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال با صعودی تقریباً ۱۰ برابری، از ۲۶۸ دلار به ۲۵۲۵ دلار رسید. به طور مشابه، در سال‌های گذشته، بیت کوین بعد از هاوینگ‌ افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرد.

آیا بیت کوین تا سال ۲۰۲۰ به روند صعودی خود ادامه خواهد داد؟

عملکرد گذشته‌ی این ارز دیجیتال تضمینی برای عملکرد آینده‌ی آن به شمار نمی‌آید. به همین ترتیب، صرفاً به این دلیل که قیمت بیت کوین در سال‌های گذشته در اثر عامل بخصوصی با افزایش قیمت‌ شدیدی مواجه شده است، به طور قطع نمی‌توان گفت که در آینده نیز با همین نرخ صعود خواهد کرد.

با این حال، نصف شدن پاداش شبکه‌ی بلاک چین بیت کوین، تأثیر به سزایی روی نرخ تولید و عرضه‌ی آن به بازار دارد. اگر تقاضا برای این دارایی ثابت بماند و یا در میان مدت تا بلند مدت افزایش اما عرضه‌ی آن کاهش یابد، منطقی است که ارزش این دارایی بیشتر خواهد شد. به همین دلیل، پس از اولین و دومین هاوینگ بیت کوین، قیمت این دارایی به نسبت دلار آمریکا، بین ۱۰ تا ۵۰۰ مرتبه افزایش پیدا کرد.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۱۹ تا کنون بیش از دو برابر شده است.

باید دید که آیا نصف شدن پاداش بلاک بیت کوین سبب بیشتر شدن علاقه‌ی سرمایه‌گذاران خرد و معتبر به این ارز دیجیتال خواهد شد یا خیر. در ماه مارس، پانترا کپیتال (Pantera Capital)، اولین صندوق میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال، از هاوینگ بیت کوین به عنوان نقطه عطف بسیار مهمی یاد می‌کند. این گروه اذعان داشتند:

علاقه‌ی شدیدی به هاوینگ‌ها وجود دارد زیرا هر چهار سال یک بار عرضه‌ی بیت کوین کاهش پیدا می‌کند. اگرچه تعداد کمی نقطه داده وجود دارد اما به نظر می‌رسد که الگوی قیمت بیت کوین به هاوینگ مرتبط است. تا کنون شاهد چندین چرخه‌ی این چنینی بوده‌ایم که یک سال پیش از این تاریخ با تغییر روبرو شده‌اند. این نقاط عطف به ترتیب ۳۷۶ و ۳۲۰ روز پیش از هاوینگ‌های سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ رخ دادند.

اگر علاقه مند به خرید بیت کوین هستید می‌توانید از راهنمای گام به گام خرید بیت کوین (همراه با عکس) جهت خرید بیت کوین از سایت keepchange.io استفاده کنید.

4 دیدگاه ها
 1. امین می گوید

  امروز در سال ۲۰۱۹ قیمت بیت کوین بیش از ۱۲ هزار دلار شده و قطعا رشد عجیبی تا سال آینده پیش روی دارندگان بیت کوین خواهد بود.

  1. Joey Neal می گوید

   Bitcoin in my opinion will be close to $50,000 USD a year from now.

 2. جمال می گوید

  چن روز پیش یه مقاله خوندم میگفت تاچن سال دیگه چند برابر میشه

 3. Tahira Parveen می گوید

  5 🌟

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.