اطلاعاتی که برای خرید بیت کوین در ایران نیاز دارید به همراه مطالب آموزشی و آشنایی با بیت کوین

6 کیف پول سخت افزاری بیت کوین | بهترین،خرید و ساخت کیف پول سخت افزاری

0 140

آنچه در این مطلب می‌خوانید توضیح جامعی در خصوص کیف پول سخت افزاری بیت کوین است.

ما در ادامه به شما خواهیم گفت که کیف پول سخت افزاری بیت کوین چیست؟ چه مدل‌هایی دارد؟ مزایای استفاده از کیف پول سخت افزاری چیست؟ این کیف پول‌ها چه معایبی دارند؟ امکانات هرکدام چیست؟ و چطور می‌توان از میان گزینه‌های موجود، بهترین کیف پول سخت افزاری بیت کوین را انتخاب کرد؟

انواع کیف پول سخت افزاری بیت کوینی

به‌طور کلی برای مراقبت و نگهداری از بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتالی دو نوع کیف پول وجود دارد:
• کیف پول بیت کوینی  گرم یا نرم افزاری
• کیف پول بیت کوینی سرد یا سخت‌افزاری

کیف پول بیت کوینی گرم همان نرم‌افزار، اپلیکیشن‌هایی هستند که وظیفه دارند به صورت رایگان یا در قبال دریافت وجه از بیت کوین‌های افراد مراقبت کنند. همچنین امکانات لازم جهت خرید و فروش بیت کوین را در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

پیش‌تر در همین سایت در مطالب گسترده و جامعی در خصوص بهترین کیف پول‌های بیت کوین و آموزش تصویری افتتاح حساب بیت کوین در آن‌ها اطلاعاتی ارائه کرده‌ایم.

اما کیف پول‌های بیت کوینی سرد که به آن‌ها کیف پول‌های سخت‌افزاری گفته می‌شود برای مراقبت طولانی مدت از بیت کوین‌ها طراحی شده‌اند. همچنین افرادی که حجم زیادی بیت کوین دارند و نمی‌توانند از نظر امنیتی به پلتفرم‌های دیجیتالی برای مراقبت از دارایی بیت کوینیشان اعتماد کنند، از کیف پول‌های سرد یا سخت‌افزاری استفاده می‌کنند.

انواع کیف پول سخت افزاری بیت کوین

آشنایی بیشتر با کیف پول سخت افزاری بیت کوین

در مقاله ای به صورت مفصل اشاره کردیم که کیف پول ارزدیجیتالی چیست،در واقع کیف پول سخت افزاری بیت کوین یک وسیله الکترونیکی فیزیکی است که تنها با هدف مراقبت از سکه های رمزنگاری ساخته شده است.
شیوه استفاده از این کیف پول‌ها بسیار ساده است. کافی است قبل از انتقال بیت کوین‌ها، کیف پول را به لپ‌تاپ، تبلت یا گوشی موبایلتان متصل کنید. به این ترتیب می‌توانید اطلاعات حساب بیت کوینی خود را خیلی سریع به کیف پول سخت‌افزاری‌تان منتقل کنید.
اگر موضوع امنیت بیت کوین‌‌هایی که دارید برای شما خیلی مهم و حیاتی است، می‌توانید به‌جای استفاده از اپلیکشین‌های کیف پول ارزهای دیجیتالی، از کیف پول‌های سخت افزاری یا سرد استفاده کنید.


کیف پول‌های سخت افزاری کلیدهای خصوصی بیت کوین یا همان QR کدها را از دستگاه‌های آسیب‌پذیر و متصل به اینترنت جدا می‌کنند. به این ترتیب احتمال حمله هکرها به حساب شما بسیار کم خواهد بود.
جالب است بدانید که کیف پول‌های سخت افزاری با این‌که باید برای نقل و انتقال بیت کوین‌ها بالاخره به کامپیوتر یا گوشی موبایل شما متصل شوند، اما به دلیل آن‌که اغلبشان مجهز به سیستم ضد بد افزاری هستند، تقریباً هیچ راه نفوذ و آسیبی را برای هکرها یا ویروس‌های کامپیوتری باز نگذاشته‌اند.

از آنجا که بیت کوین و ارزهای رمز پایه دیجیتالی هستند، به شکل بالقوه مجرمان اینترنتی یا هکرها می‌توانند کیف پول نرم افزاری شما را با نفوذ به سیستم هدف قرار دهند و با دسترسی به کلید خصوصی شما آن‌ها را بدزدند.
تولید و ذخیره کلیدهای خصوصی به‌صورت آفلاین و با استفاده از کیف پول سخت افزاری این اطمینان را به شما می‌دهد که هکرها راهی برای دستیابی به سکه‌های شما ندارند.
در واقع هکرها برای دست یابی به بیت کوین‌های شما مجبور به سرقت کیف پول سخت افزاری شما هستند. اما حتی در آن صورت نیز می‌توان از طریق کد PIN از بیت کوین‌های موجود در کیف پول سخت‌افزاری محافظت کرد.
با داشتن کیف پول سخت افزاری حتی لازم نیست نگران سرقت، گم شدن یا خراب شدن آن باشید. تا زمانی که یک کد پشتیبان مخفی برای آن ایجاد کنید، همیشه می‌توانید بیت کوین‌های خود را بازیابی کنید.

آشنایی با کیف پول سخت افزاری بیت کوین

مزایای استفاده از کیف پول سخت‌افزاری بیت کوین چیست؟

• کیف پول‌های سخت‌افزاری ساده‌ترین راه برای ذخیره ایمن بیت کوین و سکه‌های دیگر هستند.
• پشتیبان گیری از سکه‌هایی که داخل کیف پول سخت افزاری است، ساده است.
• افراد مبتدی و کسانی که دانش و مهارت خاصی در استفاده از دستگاه‌های دیجیتالی و مدرن ندارند نیز می‌توانند از این کیف پول‌ها به راحتی استفاده کنند.
• حتی برای امنیت بیشتر می‌توان از چندین کیف پول سخت افزاری بیت کوین برای پخش کردن دارایی‌ها در چند منبع نگهداری استفاده کرد.

معایب استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری چیست؟

مهم‌ترین نکته منفی کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین این است که مانند بیشتر کیف پول‌های نرم افزاری، رایگان نیستند.

انواع مختلف کیف پول سخت افزاری بیت کوین

این وسیله نیز مانند هر وسیله دیجیتالی دیگری انواع مختلفی داشته و توسط کمپانی‌های معتبر مختلفی ساخته می‌شود. اما با توجه به درجه محبوبیت دو برند:
• لجرنانو ایکس
• ترزور
در صدر لیست کیف پول‌های سخت‌افزاری بیت کوین قرار دارند.

مزایای کیف پول سخت افزاری بیت کوین

کدام نوع کیف پول سخت افزاری بیت کوینی مناسب شماست؟

برای این‌که بدانید کدام نوع کیف پول بیت کوینی مناسب شماست باید ابتدا به این پرسش پاسخ دهید. آیا هدف شما از داشتن بیت کوین سرمایه‌گذاری و تجارت است؟ یا می‌خواهید آن را پس انداز کنید؟
اگر قرار است با بیت کوین‌های خود تجارت کنید و دائماً در حال خرید و فروش آن هستید، پس بهتر است از کیف پول نرم استفاده کنید. حتی لازم نیست برای این کار نرم افزارهای پولی را انتخاب کنید. چون احتمالاً هیچ وقت بیت کوین زیادی را برای مدت خیلی طولانی در کیف پول دیجیتالی خود نگهداری نمی‌کنید که لازم باشد نگران حمله هکرها باشید.
اما اگر دیدگاه طولانی مدتی در نگهداری از بیت کوین دارید، پس شاید لازم باشد از کیف پول سخت افزاری استفاده کنید. چون این کیف پول‌های سرد محافظ بهتری برای بیت کوین‌های شما هستند و چون فقط در زمان لزوم به اینترنت متصل می‌شوند، بنابراین احتمال خطر حمله خرابکاران و هکرها در مورد آن‌ها کمتر است.

آشنایی با 6 مدل‌ مختلف کیف پول سخت افزاری بیت کوین

Ledger Nano X
• Ledger Nano S
• TREZOR T
• TREZOR One
• Keepkey
• Conclusion

مدل‌های کیف پول سخت افزاری بیت کوین

این موارد جزو پرفروش‌ترین مدل‌های کیف پول سرد یا سخت افزاری بیت کوین در سال 2020 میلادی هستند.
از میان همین برندهای محدود کیف پول‌های سخت افزاری بیت کوین، لجرنانو ایکس از نظر سهولت کاربرد، قیمت، امنیت و سایر شاخص‌های مهم در کیف پول‌های سرد، در موقعیت بهتری قرار دارد.
بنابراین می‌توانید بسته به بودجه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید، یکی از موارد فوق را انتخاب کنید

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.